Pārstāvis: Kristīne Ziņģe-GrinbergaPublicēta: 01. Jun (2023)

PAR NACIONĀLĀ KAROGA DIENU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
105
Jau parakstījuši 105
9'895

Latvijas karogam ir spēcīga sabiedrību vienojoša un mobilizējoša loma, tāpēc aicinu, līdzīgi kā daudzās citās valstīs, ieviest atzīmējamu Nacionālā karoga dienu. Mēs cēlām savu karogu, un karogs cēla mūsu pašapziņu un mobilizēja sabiedrību izšķirīgajos brīžos 1989. gadā Daugavmalas manifestācijā un pēc tam 1991. gada janvāra manifestācijā un barikādēs. Ir vairāki nozīmīgi datumi, kuros Latvijas karogam ir bijusi šāda loma.

Es aicinu noteikt tieši 29. maiju par Nacionālā karoga dienu, jo šajā dienā mēs svinējām jau savas suverēnās valsts un savas sabiedrības varēšanu, ne tikai gribu, un to iemiesoja mūsu hokejistu tiešām vēsturiskā bronzas medaļas iegūšana pasaules čempionātā. Tas atsauca atmiņā 1935. gada 4. maiju, kad Ženēvā Eiropas čempionātā basketbolā Latvijas vīriešu izlase izcīnīja čempionu titulu. Brīvās un neatkarīgās Latvijas valsts sabiedrības varēšana un sasniegumi ir mērķis, kura dēļ karogs tika pacelts briesmu un draudu laikos. Atzīmēsim un svinēsim mūsu sabiedrības Eiropas un pasaules līmeņa sasniegumus ar īpašu dienu katru gadu 29. maijā! Šajā dienā aicināsim pacelt Latvijas karogus un godināt visus Latvijas vārda izcilos nesējus pasaulē un pašu mūsu vienotāju – valsts karogu.

Šādi sabiedrībā tiks celta pašapziņa. Mēs vairāk leposimies ar to, ka esam Latvija un spēsim panāk daudz vairāk visi kopā. Šī diena saliedēs sabiedrību un sniegs ticību saviem spēkiem.