Pārstāvis: Ikvilds ArtūrsPublicēta: 09. Sep (2020)

PAR "PASAŽIERU VILCIENS" ZĪMOLA SAGLABĀŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Satiksmes ministrijā

1'000
848
Jau parakstījuši 848
152

Bez plašākas apspriešanas ir mainīts Latvijai svarīga uzņēmuma "Pasažieru vilciens" nosaukums. Turpmāk to sauks “VIVI Latvia”, kas ir ļoti neizteiksmīgs, nelatvisks, valsts uzņēmumam nepiedienīgs nosaukums (līdzīgi kā "Lattelecom" pārdēvējot par "tet"). Sekas šim pasākumam būs - jaunas darbinieku formas, vizītkartes, veidlapas, mājaslapas dizains un pārējais. Tas viss paredzami izmaksās daudzus tūkstošus - varbūt pat 100'000, kā ziņo raidījums "Nekā personīga". Nepieciešamība mainīt nosaukumu tiek pamatota ar sliktu uzņēmuma reputāciju, kas radusies vilcienu iepirkumu dēļ.

Uzskatu, ka šīs pārmaiņas ir jāaptur, un nosaukums ir jāsaglabā. Nauda ir jātērē nevis nosaukuma maiņā, bet gan uzņēmuma pārvaldības un sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Tikai tā ir iespējams celt uzņēmuma vērtību sabiedrības acīs. Dārgs rebrendings jeb zīmola atjaunošana šo mērķi pienācīgi nesasniegs.

Turklāt nav izslēgts, ka nosaukuma maiņa ir plāns, kā no uzņēmuma izvilkt kārtējos pārspīlētos izdevumus par labu kādiem ieinteresētajiem. Sabiedrības interesēs ir gan saglabāt uzņēmuma latvisko identitāti, gan nepieļaut valsts (tautas) uzņēmuma finanšu šķērdēšanu nejēdzīgos pasākumos.