Pārstāvis: Mežulis AnsisPublicēta: 29. Mar (2022)

PAR RITEŅBRAUCĒJIEM PIEMĒROTU ASFALTA SEGUMU GAUSAJĀ JŪDZĒ
Iniciatīva tiks iesniegta Satiksmes ministrijā, VAS Latvijas Valsts ceļi

1'000
127
Jau parakstījuši 127
873

1. Atpūtnieku un tūristu iecienītajā Gausajā jūdzē pašlaik ir uzklāts bitumena-šķembu maisījums, kas neatļauj šajā ceļa posmā labi un droši braukt ar divriteni. Tūristu divriteņi ar somām palielinātā svara dēļ pa šķembām bitumena maisījumā ripo ļoti slikti, sporta divriteņi ar šaurām cieti piepumpētām riepām ripojot stipri kratās un vibrē. 2,5 km posmā no Ragaciema bitumena-šķembu maisījums ir uzklāts sevišķi nekvalitatīvi un apdraud riteņbraucēju drošību. Ceļa nomales atdalošā baltā līnija strauji zaudē redzamību, nomales daļu veido nenoteikta platuma rupju šķembu josla, kas daudzviet vispār nav piesaistīta segumam, un nav droši braucama ar divriteni. No ceļa vidusdaļas braucošās mašīnas izrauj šķembas, kas ar lielu ātrumu lido uz ceļa nomali, apdraudot riteņbraucēju drošību (skat. pievienotos foto). 2. Riteņbraucēju interesēs Gausajā jūdzē no Ragaciema līdz Apšuciemam noteikti vajadzētu uzklāt riteņbraucējiem draudzīgu asfalta segumu – pietiekami gludu, bez šķembu virskārtas, kā arī ar līniju nodalītu ceļa nomales daļu, kuras platums būtu pietiekams riteņbraukšanai. Tas atbilstu Ceļu satiksmes drošības plāna prioritātei – mazaizsargātāko ceļu satiksmes dalībnieku aizsardzība. Tas palielinātu satiksmes drošību gan pašā Gausajā jūdzē, gan lai mazinātu riteņbraucēju vēlmi braukt pa noslogoto Ventspils šosejas posmu A10.

Tāpēc aicinu Satiksmes ministriju ņemt vērā un vadīties pēc šīs ieceres jēgas – satiksmes drošības uzlabošanas. Tam būtu jānotiek visai drīz. Ceļa pārbūves plāns, kas īstenotos pēc vairākiem gadiem, nebūtu labākais risinājums.

Sabiedrība līdz ar šo iegūs lielāku satiksmes drošību un braukšanas komfortu Gausajā jūdzē dažāda profila riteņbraucējiem un vairos viņu vēlmi braukt pa šo atpūtai un tūrismam ļoti piemēroto ceļa posmu. Strauji mazināsies riteņbraucēju vēlme braukt pa noslogoto un bīstamo Ventspils šoseju A10.

Pievienots dokuments

Foto_pielikums.pdf (atvērt)