Pārstāvis: Valentīns PriedītisPublicēta: 08. Feb (2021)

SEJAS VAIROGA KĀ PIEĻAUJAMA MUTES UN DEGUNA AIZSEGA ATJAUNOŠANA
Iniciatīva tiks iesniegta Veselības ministrijā, Ministru kabinetā

2'000
144
Jau parakstījuši 144
1'856

No 03.02.2021. ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 6.3.2. apakšpunktā sejas vairogi atcelti kā pieļaujams mutes un deguna aizsega veids. Daļai cilvēku medicīniskās vai nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas ir kontrindicētas medicīnisku iemeslu dēļ (piemēram, bronhiālās astmas pacienti, cilvēki ar panikas lēkmēm, kad seja aizsegta ar masku, cilvēki ar sejas ādas slimībām), un publiski ir izskanējuši vairāki gadījumi, kad ārsti rakstiski ir apliecinājuši šādas kontrindikācijas. Vienīgā piemērotā mutes un deguna aizsega alternatīva šiem cilvēkiem ir sejas vairogs. Atceļot sejas vairogus kā pieļaujamu mutes un deguna aizsega alternatīvu, šiem cilvēkiem tiek liegta iespēja nodrošināt pamatvajadzības – iegādāties veikalā pārtiku un apmeklēt ārstniecības iestādes. Tāpēc ir jāatjauno sejas vairogus kā pieļaujamu mutes un deguna aizsega veidu, lai cilvēki, kam sejas vairogs ir vienīgā piemērotā mutes un deguna aizsega alternatīva, varētu nodrošināt savas ikdienas pamatvajadzības sabiedrībā.

Ir nepieciešams atjaunot sejas vairogus kā pieļaujamu mutes un deguna aizsega veidu, veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 6.3.2. apakšpunktā.

Cilvēki, kam sejas vairogs ir vienīgā piemērotā mutes un deguna aizsega alternatīva, varēs nodrošināt savas pamatvajadzības – iegādāties pārtiku veikalā un apmeklēt ārstniecības iestādes.