Pārstāvis: Vladimirs VaškevičsPublicēta: 04. Dec (2017)

PAR SPECDIENESTU APVIENOŠANU UN NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDAS IETAUPĪŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
108
Jau parakstījuši 108
9'892

Latvijā darbojas trīs iestādes, kas atbild par valsts drošību: Drošības policija, Satversmes aizsardzības birojs un Militārās izlūkošanas un drošības dienests. To darbība lielā mērā dublējas, kas mazina darba efektivitāti un rada smagu noslogojumu valsts budžetam.

Pirmais solis varētu būt SAB un DP apvienošana vienotā struktūrā. Jaunās apvienotās struktūras funkcijas būtu: izlūkošana un pretizlūkošana, valsts noslēpuma aizsardzība, konstitucionālās kārtības aizsardzība, terorisma apkarošana, valsts augstāko amatpersonu apsardze. Jaunajai struktūrai nevajadzētu nodarbojas ar pirmstiesas izmeklēšanu (pašlaik ar to nodarbojas Drošības policija). Šī funkcija jānodod kriminālpolicijai, kā pieņemts vairumā civilizēto valstu. Pieredze rādīja, ka Drošības policija nespēj veikt kvalitatīvu pirmstiesas izmeklēšanu, jo lielākā daļa DP iniciēto lietu tiesās izgāžas.

Apvienojot divus specdienestus, ievērojami samazināsies uzturēšanas izmaksas: 1) kļūs mazāks vadības aparāts; 2) tā kā jaunizveidotajam dienestam nebūs pirmstiesas izmeklēšanas pilnvaru, varēs atlaist visu izmeklētāju štatu; 3) jaunais dienests ieņems vienu ēku, nevis divas.