Pārstāvis: Velta LiepaPublicēta: 20. Oct (2022)

PAR TĪRĀM IELĀM! NOST AR ATVĒRTA TIPA ATKRITUMU TVERTNĒM!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
437
Jau parakstījuši 437
9'563

Atvērta tipa atkritumu tvertnes ir pilnīgi novecojis risinājums publiskajā telpā, kas pilsētas videi dod minimālu labumu un rada jaunas problēmas. Atkritumus no šīm tvertnēm izvazā putni un izmētā vējš. Nav runas par to, ka cilvēki nemāk utilizēt atkritumus, un daži tajos pat rakājas. Runa ir par to, ka vējainā laikā viss atkritumu saturs "lido" laukā. Vārnas nosēžas uz maliņas, neganti velk visu saturu laukā un lido ar visu "mantu" prom, piesārņojot ne tikai pie pašas miskastes un uz ielas, bet arī pilsētas kanālu un parkus. Publisko atkritumu tvertņu izmēri arī neatbilst tam cilvēku daudzumam, kas ikdienā tām paiet garām - tās ir pārāk mazas. Tā ir ikdienā novērota parādība īpaši Rīgas centrā, kas ļoti ietekmē skatu uz mūsu pilsētu. Bet ne tikai. Šī problēma un prasītais risinājums attiecas uz Latvijas pilsētām vispār, tāpēc vēršamies ar to Saeimā aptveroša risinājuma rašanai.

Piedāvājam atbrīvoties no pilnīgi visām atvērta tipa atkritumu tvertnēm, aizstājot tās tikai ar tvertnēm, kurām ir virsū ir, piemēram, mehāniski atverams vāks vai kurās atkritumus var ielikt pa caurumu bez iespējas kādam (gan cilvēkam, gan dzīvniekam) piekļūt pie šiem atkritumiem un vilkt tos laukā.

Sabiedrības ieguvums no šīs pārmaiņas būs tīras ielas, tīras pilsētas, tīra vide, kurā paši vien dzīvojam. Sētniekiem būs mazāka ņemšanās ar vairākkārtēju vienu un to pašu atkritumu savākšanu. Mazāka būs iespēja kādam rakāties un meklēt pudeles, izsmēķus u.tml., ja nevarēs šiem atkritumiem piekļūt. Un mazāks risks vējainā laikā dabūt kādus no šiem atkritumiem sejā. Kopumā – patīkamāka dzīves vide un pozitīvāks skats uz pilsētu.