Pārstāvis: Oskars RodePublicēta: 13. Mar (2020)

PAR TRĪSLĪMEŅU PAŠVALDĪBĀM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
67
Jau parakstījuši 67
9'933

Tagadējām pašvaldībām un arī piedāvātajai pašvaldību reformai ir daudz trūkumu. Trūkst gan līmenis starp lielajām jaunajām pašvaldībām un iedzīvotājiem, gan arī pašvaldībām vēl jo projām būs funkcijas, kuras būtu efektīvāk nodot augstākam līmenim.

Tāpēc ir jāizveido trīslīmeņu pašvaldības struktūra, līdzīgi kā, piemēram, ir Zviedrijā. Līmeņi: 1. rajons; 2. pašvaldība/pilsēta; 3. pagasts/lielākajām pilsētām - pilsētas daļa. Augstākajam līmenim - rajoniem - ir pārskata, plānošanas un kontroles loma. Tajā organizē veselības aprūpi un sabiedrisko transportu. Vidējam līmenim - lielajām jaunajām pašvaldībām - paliks lielākā daļa funkciju. Zemākajam līmenim - pagastiem un pilsētas daļām - būs visciešākā saikne ar iedzīvotājiem, un viņi arī uzturēs sakarus ar tiem.

Sabiedrība no tā iegūs efektīvāku pārvaldi, caurspīdīgāku pārvaldes modeli ar zemāku korupcijas risku, vieglāk īstenojamu teritoriālo reformu, jo būs arī iedzīvotājiem tuvākais līmenis, un galu galā arī iespēju likvidēt "Rīgas satiksmi" un aizstāt to ar kaut ko pilnīgi jaunu.

Pievienots dokuments

Par_trislimenu_pasvaldibam.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldības dzīves iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

TV raidījums "Mana Balss" - arī arhīvā09. Jun (2020)

Nepaguvi noskatīties RīgaTV 24 raidījumu "Mana Balss" tiešraidē? Skaties to arhīvā!

Pašlaik ir sākta jau ceturtā raidījumu sezona. Šai RīgaTV 24 arhīva vietnē Tu vari skatīties arī iepriekšējo sezonu ierakstus. Protams, arī raidījumu par Tevis atbalstīto iniciatīvu - "Par trīslīmeņu pašvaldībām".

Tā kā esi ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.
Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Pēdējam piemērs ir RīgaTV 24 raidījums nu jau ceturtajā sezonā, kā arī pastāvīgais ManaBalss iniciatīvu atspoguļojums Latvijas medijos. Noturīga interese par šo Latvijas unikālo sasniegumu ir arī ārvalstu medijos un institūcijās.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk - iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS