Pārstāvis: Jānis MuskaPublicēta: 06. Nov (2023)

PĀRSKATĪT PRIEKŠĒJO STIKLU VĒRTĒŠANAS KRITĒRIJUS VIEGLAJIEM AUTO
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
266
Jau parakstījuši 266
9'734

Aicinu pārskatīt un samazināt transportlīdzekļu priekšējā stikla vērtēšanas kritērijus tehniskajā apskatē (MK noteikumi 295: https://likumi.lv/ta/id/292396-noteikumi-par-transportlidzeklu-valsts-tehnisko-apskati-un-tehnisko-kontroli-uz-cela). Noteiktais 5 mm bojājuma laukums vadītāja pusē ir par stingru. Ir jāņem vērā, ka Latvijā ir ļoti daudz grants ceļu. Ikdienā pārvietojoties par tiem, stiklu nākas mainīt vienreiz gadā. Šī ir pārāk dārga pozīcija transportlīdzekļa detaļu klāstā, lai to mainītu tik bieži. Visbiežākie defekti ir akmens iesitumi. Viens akmens iesists punktiņš aizsedz niecīgu daļu no vējstikla, un tāpēc prasīt stikla nomaiņu ir nesamērīgi.

Tāpēc piedāvāju palielināt pieļaujamo priekšējā stikla bojājumu laukumu un nevērtēt stikla bojājumu ar "2" vērtību, ja stiklā ir viens akmens iesitums 10 mm laukumā vai divi mazi akmens iesitumi 5 mm laukumā, vai arī ir caurredzamas švīkas no logu slotiņām.

Stikla maiņa izmaksā no 200 līdz 1000 EUR un pat vairāk. Ņemot vērā grants ceļu īpatsvaru Latvijā un ceļu stāvokli, nav brīnums, ka, pēc apdrošinātāju datiem, priekšējais stikls ir visbiežāk mainītā detaļa. Uzskatu, ka šie ir nelietderīgi iztērēti līdzekļi, un sīkie vējstikla defekti neietekmē satiksmes drošību tik lielā mērā, ka stikls būtu jāmaina.