Pārstāvis: Edmunds ZālītePublicēta: 28. Dec (2011)

PRET POLICIJAS TIESĪBĀM IZŅEMT DATORUS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'985
Jau parakstījuši 1'985
8'015

Pašreizējā situācijā policijai ir tiesības kratīšanas laikā paņemt uz ekspertīzi datorus un citus datu nesējus, nenosakot ekspertīzes veikšanas termiņus, kas var aizņemt pat vairākus gadus. Tā rezultātā aparatūras izņemšana tiek izmantota kā personu ietekmēšanas līdzeklis, ko izmanto policija un negodīgi biznesa konkurenti. Izņemot aparatūru, tiek skartas arī trešo pušu intereses, kuru dati atradās uz izņemtajiem datu nesējiem. Turklāt izņemtie datu nesēji nav nodrošināti pret izmainīšanu, kas paver pierādījumu falsificēšanas iespējas.

Kriminālprocesa likumā nepieciešams noteikt, ka izmeklēšanas darbības veicējam ir pienākums veikt izņemamo datu kopēšanu uz saviem datu nesējiem, aprēķinot nokopēto datu kriptogrāfisko kontrolsummu un fiksējot to izņemšanas protokolā.

Tādā veidā:1. tiktu novērsti zaudējumi īpašniekam un trešajām pusēm, kas rodas, zaudējot datus un aparatūru uz nenoteiktu laiku;2. tiktu novērsti gadījumi, kad procesa virzītājs aparatūras izņemšanu izmanto kā ietekmēšanas līdzekli pret īpašnieku vai trešajām pusēm;3. kontrolsummas fiksēšana nodrošinātu pierādījumu ticamību visā izmeklēšanas procesā.

Iniciatīvas parakstītāji 1'985

ManaBalss.lv labās ziņas - Tavā e-pastā!

Mums ir daudz labu jaunumu - gribam par tiem pastāstīt arī Tev! Ieraksti savu e-pastu, un mēs ik mēnesi Tev tos nosūtīsim.

e-pasta adrese ** Obligātie lauki
JAUNUMI

KONKURSS ‼️ Jau 200 000 lietotāju ir izmantojuši ManaBalss.lv, tāpēc vēlamies Jūs iepriecināt ar diviem mūsu dizaina...

Posted by ManaBalss.lv on trešdiena, 2017. gada 8. novembris


Rīgas Dome varētu būt pirmā pašvaldība Latvijā, kas būtu atvērta iedzīvotāju iniciatīvām un šo praksi nostabilizētu likumā! Vai Rīgas iedzīvotājiem šis ir svarīgi?

Posted by ManaBalss.lv on trešdiena, 2017. gada 8. novembris


Vairāk naudas no veselības nozares budžeta būs iecerēts atvēlēt jaunu vēža gadījumu atklāšanai, proti, paplašinās ''zaļo koridoru''. ➡️ Lasi vairāk un paraksties: https://manabalss.lv/i/1190#news

Posted by ManaBalss.lv on pirmdiena, 2017. gada 6. novembris


Lieliskas ziņas - Saeima 2. novembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Valsts fondēto pensiju likuma grozījumus, kas paredz...

Posted by ManaBalss.lv on piektdiena, 2017. gada 3. novembris


Komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs: "Pats svarīgākais, lai bērni justos labi, lai viņi vēlētos doties uz skolu." ➡️Lasi pilnu viedokli un paraksties: https://manabalss.lv/i/1235#news

Posted by ManaBalss.lv on ceturtdiena, 2017. gada 2. novembris


Saeimas Sociālo lietu komisija atkārtoti izskatīja Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumus, kur tika...

Posted by ManaBalss.lv on ceturtdiena, 2017. gada 2. novembris