Pārstāvis: Igors AizstrautsPublicēta: 31. Oct (2022)

PRECES CENAI KASĒ JĀSAKRĪT AR CENAS ZĪMI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
577
Jau parakstījuši 577
9'423

Visdažādāko iemeslu dēļ tirgotāji šogad nepārtraukti palielina cenas. Latvijas iedzīvotāji iepērkoties bieži saskaras ar šādu situāciju – ir noskatīta prece par konkrētu cenu, akcijas datumu sakritība pārbaudīta, pat svītrkoda cipari salīdzināti ar cenu zīmē norādītajiem, bet pie kases tomēr izrādās, ka prece maksā krietni dārgāk nekā norādīts cenas zīmē. Atsevišķi tirgotāji uzreiz atzīst savu kļūdu, un kasē manuāli ievada lētāko cenu, tomēr parasti pircējam nākas vai nu atteikties no preces, vai arī pircējs ir spiests maksāt kasē norādīto dārgāko cenu. Šī pircējiem nelabvēlīgā situācija ir jāmaina.

Tāpēc ir nepieciešamas izmaiņas Patērētāju tiesību aizsardzības likumā un varbūt vēl kādos atbilstīgos regulējumos, lai tirgotājam uzliktu par pienākumu pārdot pircējam preci par to cenu, kas ir norādīta cenas zīmē uz plaukta vai attiecīgā tirgotāja mobilajā aplikācijā. Likumā ir arī jānosaka tirgotāja pienākums veikt cenas korekciju uzreiz pēc nesakritības konstatēšanas.

Līdz ar šo pārmaiņu pircēji būs aizsargātāki un varēs pastāvēt uz savām tiesībām saņemt preci par to cenu, kas ir norādīta cenas zīmē un ar kuru ir rēķinājušies, izvēloties preci.