Pārstāvis: Rolands OzoliņšPublicēta: 10. Jun (2021)

PAR ĒRTU SATIKSMI UN MAZĀKU PIESĀRŅOJUMU
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

2'000
1'455
Jau parakstījuši 1'455
545

AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI RĪGAS VALSTSPILSĒTĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! Aicinu padarīt Rīgas ielu krustojumus caurbraucamākus un līdz ar to mazināt gaisa piesārņojumu! Neatkarīgi no tā, vai tiek izmantots sabiedriskais vai personīgais transports, visiem iedzīvotājiem Rīgā gandrīz ik pie katra krustojuma ir jāpiestāj pie sarkanās gaismas un sastrēgumos jāpatērē vairāk laika, nekā citās Eiropas pilsētās. Rīgas luksofori slēdz sarkano gaismu tev ceļā, kad tam nav vajadzības. Tie neprioritizē satiksmi ar lielāku intensitāti, neņem vērā to, ka vadītājs stāv pie sarkanās gaismas pilnīgi tukšā krustojumā, un mēdz slēgt sarkano gaismu vienīgajam tajā brīdī krustojuma šķērsotājam. Luksoforu daudzums Rīgā palielinās. Drošība Rīgas ielās arī palielinās. Ir padomāts par drošību, un - paldies par to! Tomēr neviens nav domājis par praktiskumu, vadītāju patērēto laiku, piesārņoto gaisu, lieki patērēto degvielu, lieki iztērēto mašīnu motora un bremžu resursu. Nav svarīgi, vai satiksmē piedalās benzīnmotora, dīzeļmotora, elektromotora vai sabiedriskais transports – cieš visi, kas pārvietojas. Tādu piemēru ir simtiem! Visspilgtākie piemēri: Mūkusalas ielas un Laivu ielas krustojums; Daugavgrīvas ielas un M. Ūdens ielas krustojums; Buļļu ielas un Lilijas ielas krustojums; Raņķa dambja un Meža ielas krustojums; Dārzciema ielas un Sesku ielas krustojums. Un vēl daudzi citi! Vadītājiem tur ir jāapstājas arī tad, kad neviens no šīm mazajām ielām nebrauc ārā.

Tāpēc aicinu Rīgas domi pakāpeniski pārbūvēt esošos luksoforus. Ja braucējs tuvosieties krustojumam, kurā darbojas luksofori ar kustības sensoriem, luksofori automātiski ieslēgs zaļo gaismu. Tā braucējam nebūs jāapstājas desmit liekas reizes. Šī ir labi pamatota un ne dārga ideja, kas uzlabos mūsu dzīvi. Visticamāk, lai ieviestu šādus krustojumus, pat paši luksofori nav jāmaina, bet tikai jāpievieno sensori un jāpārprogrammē krustojumu sistēmas. SASKAŅĀ AR PAŠVALDĪBU LIKUMU, AICINĀM INICIATĪVU PARAKSTĪT RĪGAS VALSTSPILSĒTĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN TOS, KURIEM PIEDER LIKUMĀ NOTEIKTAJĀ KĀRTĪBĀ REĢISTRĒTS NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS RĪGAS VALSTSPILSĒTĀ.

Neatkarīgi no tā, vai sabiedrība izmantos personīgo transportu vai sabiedrisko, tā iegūs iespēju izbaudīt mierīgu, drošu un neraustītu pilsētas satiksmi. Protams, arī tīrāku gaisu. Mazāk stāvēsim sastrēgumos. Ātrāk nokļūsim nepieciešamajos galamērķos.