Pārstāvis: Mārtiņš KrustsPublicēta: 23. Jun (2012)

PAR DARBOTIES SPĒJĪGU REFERENDUMU SISTĒMU!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'162
Jau parakstījuši 1'162
8'838

Vēlamies, lai referendumus ierosināt būtu iespējams. Esam PRET paredzēto divpakāpju parakstu vākšanas sistēmas lividēšanu, kas nozīmē, ka 15 reizes palielinās parakstu skaits, kas jāsavāc iniciatoriem pašiem, bez valsts finansējuma un CVK palīdzības!

Uzskatām, ka atšķirībā no iepriekšējām normām jaunās 21. jūnijā ieviestās normas nav darboties spējīgas un ir mērķtiecīga tautas varas graušana. Attiecīgi atceļami ir 21. jūnijā veiktie grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, kas paredz 15 reizes palielināt parakstu skaitu, kas jāsavāc iniciatoriem pašiem, bez valsts finansējuma un CVK palīdzības. 150 000 augsts cilvēku skaita slieksnis, laikā, kad pilsoņu skaits Latvijā būtiski rūk ik gadu ir acīmredzami neadekvāts un pilsoņu grupiņai nav pārvarams.Ir jāņem vērā Latvijas īpatnības- Latvijā atšķirībā no citām Eiropas valstīm (neskaitot Gruziju) par parakstu apstipināšanu ir jāmaksā (tātad nu iniciātoriem būtu jāiegulda nevis 20, bet 300 tūkstoši latu).- Sabiedriskā aktivitāte (no 350 iniciatīvām pat tepat internetā tikai 3 ir spējušas pārsniegt 10 000 slieksni, un tās pašas ar partiju vai mediju atbalstu.)- Kopš 1922. kvorumu spējuši pārkāpt tikai 4 referendumi (neskaitot Saeimas apstiprinātos).- Brīvvalsts laikos ierosināšanas slieksnis Latvijā bija vēl mazāks par 10 000.Salīdzinājums ar Šveici- 4-6 balsošanas gadā...

Paralēli vēlēšanām, referendumu sistēma ir būtisks instruments, kas iedzīvotājiem ļauj ietekmēt tos neapmierinošus politiskus procesus. Tāpat referendumu sistēmas saglabāšana ir būtiska, lai līdz ar demokrātijas indeksa kritumu nekristos Latvijas starptautiskais tēls. Jau šobrīd šis indekss norāda, ka demokrātijas līmenis Latvijā ir nepilnīgs. Demokrātijas indekss Latvijā ir ne tikai zemākais Baltijas valstīs, bet arī zemāks salīdzinot ar tādām valstīm kā, piemēram - Dienvidāfrika, Panama, Brazīlija, Kipra, Indija, Taivāna, Botsvana, Mauritānija, D-Koreja.

Iniciatīvas jaunumi

Referendums pret referendumu apgrūtināšanu.31. Jul (2012)

Savākti 34 Saeimas deputātu paraksti, līdz ar to pret referendumu apgrūtināšanu notiks tautas nobalsošana. Ja tautas nobalsošanā piedalīsiesi aptuveni 150 000 cilvēku, notiks referendums!

AUTORS: KRUSTS MĀRTIŅŠ

Pret referendumu apgrūtināšanu notiks jau otrais pikets!24. Jul (2012)

26.jūlijā 8.30 pie Saeimas nama - pret referendumu apgrūtināšanu notiks jau otrais pikets!

AUTORS: KRUSTS MĀRTIŅŠ

Latvijas Juristu Apvienība asi nosodījusi tautas nobalsošanu sliekšņa palielināšanu19. Jul (2012)

Arī Latvijas Juristu Apvienība valdes sēdē asi nosodījusi tautas nobalsošanu sliekšņa palielināšanu - "tā klaji norāda uz vēlmi samazināt tautas tiesības lēmumu pieņemšanā". Kā arī paldies - Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienība vadītājam Pēterim Krīgeram , Latvijas Nacionālās Skolotāju Savienības vadītājam Edgaram Kramiņam, LSRB vadītājam Ivaram Redisonam, kā arī Progresīvie, PatriotiLV un citu organizāciju biedriem - kas atbalstījuši iniciatīvu un mūsu iespējas noteikt Saeimas dienaskārtību!

AUTORS: KRUSTS MĀRTIŅŠ

Prezidents likumprojektu aizsūta atpakaļ Saeimai30. Jun (2012)

Valsts prezidents Andris Bērziņš likumprojektu aizsūta atpakaļ Saeimai. Līdz ar to likumprojekta pieņemšana ir atcelta un par to būs jāveic atkārtots balsojums. Tāpēc jo īpaši svarīgi parakstīties un pastāstīt par iniciatīvu draugiem - pirms gaidāmā balsojuma parādīt pilsoņu attieksmi!

AUTORS: KRUSTS MĀRTIŅŠ