Pārstāvis: Veinberga JanaPublicēta: 24. Oct (2023)

NEBOJĀT JŪRMALAS VĒSTURISKO CENTRU AR PIECSTĀVU ĒKU NETĀLU NO DZINTARU KONCERTZĀLES
Iniciatīva tiks iesniegta Jūrmalas valstspilsētas domē

700
810
Jau parakstījuši 810

Jūrmalas dome, neņemot vērā jūrmalnieku iepriekš paustos iebildumus, turpina virzīt 20 m augstas piecstāvu ēkas būvniecību Jūrmalas vēsturiskajā centrā tikai 150 m no Latvijas kultūras kanonā iekļautās Dzintaru koncertzāles (Turaidas ielā 10/12). Apkārt zemesgabalam, kurā paredzēta šī augstā būve, ir tikai 2-3 stāvus augstas celtnes. Līdz ar to iecerētā ēka bojās Jūrmalas pilsētas seju – vēsturiskās apbūves ainu, un tā ir arhitektoniska un pilsētbūvnieciska tuvredzība un kaitniecība. Augstbūve valsts aizsargājamā pilsētbūvniecības teritorijā tiek pamatota ar kārtējās "viesnīcas" nepieciešamību. Tomēr Jūrmalas domes amatpersonas nenoliedz, ka t.s. "viesnīcas" īpašnieks varēs to pārdot, sadalot domājamās daļās, līdz ar to tā vairs nebūs viesnīca, bet dzīvokļu ēka, kādu Jūrmalas centrā ir ļoti daudz, turklāt daudzas no tām stāv pustukšas. Arī iepriekš Jūrmalā ar domes akceptu it kā būvētas jaunas viesnīcas, kas vēlāk pārvērstas un legalizētas par daudzdzīvokļu namiem. Tādu, Jūrmalas seju bojājošu ēku, Jūrmalas centrā kļūst arvien vairāk, tādēļ augstbūvju iecelšana vēsturiskajā centrā steidzami jāaptur, lai pilsētas viesiem un jūrmalniekiem joprojām būtu par ko priecāties, apskatot mūsu pilsētu.

Parakstoties par šo iniciatīvu, Tu iebilsti pret daudzstāvu apbūves parametriem publiskajai apspriešanai nodotā zemesgabala Jūrmalā, Turaidas ielā 10/12 lokālplānojuma pilnveidotajā redakcijā un lūdz minētajā zemesgabalā ievērot Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes izvirzītos nosacījumus veidot šeit mazstāvu apbūvi. Detalizētāka informācija pielikumā.

Kultūrvides vērtību saglabāšana ilgtermiņā ir ekonomiski izdevīga. Šīs vērtības uzrunā un aicina apciemot un iepazīt Jūrmalu, un pilsētas viesi vēlas atgriezties unikālā, skaistā vidē, kuru piedāvā tieši Jūrmalas vēsturiskās apbūves burvība. Viesu apmeklējumi, savukārt, nodrošina darbu Jūrmalas iedzīvotājiem. Jūrmalas pievilcība un vērtība ir tās mazstāvu apbūves dominēšana un vēsturiskās arhitektūras stilistiskā daudzveidība, īpaši Dzintaru koncertzāles tuvumā. Plānotais apbūves augstums ir neraksturīgs šim rajonam un neatgriezeniski to sabojās.

Pievienots dokuments

Jūrmala_Turaidas_10_12_lokālplānojums.pdf (atvērt)