Pārstāvis: Larisa MiļinaPublicēta: 16. Jan

MEŽA KOKU STĀDĪŠANAI JELGAVAS PILSĒTĀ – KAIMIŅU ATĻAUJU
Iniciatīva tiks iesniegta Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā

350
49
Jau parakstījuši 49
301

AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI JELGAVAS VALSTSPILSĒTĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! Aicinu ierobežot meža koku stādīšanu privātmāju teritorijās Jelgavas valstspilsētas robežās, atļaujot to darīt tikai ar kaimiņu atļauju. Lielie meža koki rada kaitējumu un neērtības kaimiņu zemes gabala iedzīvotājiem un īpašumam. Piemēram, 1) degradē zemesgabalu – no vēja nestām skujām zeme ir apklāta ar sūnām, tā kļuvusi skāba un neauglīga (tika veiktas zemes analīzes); 2) kaimiņu zemes gabalā nevar pilnvērtīgi iekopt zemi, jo tur atrodas otra kaimiņa meža koka sakņu sistēma; 3) meža koki ar savu milzīgo sakņu sistēmu bojā apkārtnes celtnes, kaimiņu nekustamā īpašuma pamatus, bruģa celiņus un kaimiņu zemē izvietotos apakšzemes inženiertīklus; 4) meža koki traucē saules gaismai piekļūt zemesgabalam vai mājai; 5) meža koki privātmāju sektorā var būt bīstami cilvēkiem un ēkām negaisa un stiprā vēja ietekmē; 6) priežu skujas satur sveķus un terpentīnu, tāpēc no skujām uz betona un bruģa rodas un paliek trekni plankumi, kurus nevar iztīrīt, kā arī tiek bojāts jumts – tas apaug ar sūnām; 7) ja mājas tuvumā aug bērzs, tad no koka putekšņiem alerģiski un astmatiski cilvēki cieš no elpošanas ceļu iekaisumiem; rodas veselības problēmas un lēkmes. Bērza gadījumā plašā apkārtējā teritorijā nekas cits zemē arī praktiski nav stādāms un audzējams, jo bērzs piesaista sevišķi daudz augsnes mitruma.

Tāpēc aicinu pieņemt un ieviest pašvaldības saistošos noteikumus, ka no jauna stādītiem meža kokiem pilsētas privātmāju teritorijās ir jāsaņem atļauja no visiem kaimiņiem, kurus šis koks tuvākajā nākotnē var ietekmēt. Ja gadījumā koks, kas nākotnē sasniegs meža koka lielumu, jau ir iestādīts, un kaimiņa ieskatā tas traucē, tad īpašniekam ir pienākums to nozāģēt jau tagad. Pašvaldībai arī ir aktīvi jāiesaistās, ja tiek saņemta sūdzība no privātmājas īpašnieka par šo noteikumu pārkāpumu.

Sabiedrības ieguvums no šāda grozījuma: turpmāk netiks radīti jauni bojājumi īpašumiem, trotuāru celiņiem, celtnēm, būs no putekšņiem tīrāks gaiss, un zemes gabalos nenonāks, piemēram, kaimiņu priežu skujas, mainot augsnes ķīmisko sastāvu, kā dēļ zāles vietā aug sūnas. Mums aizvien būs zaļa pilsēta, bet bez apdraudējuma veselībai un īpašumam, kā arī katra māja un tās iedzīvotāji vai zemes gabals varēs saņemt savu tiesu saules staru bez traucējumiem. AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI JELGAVAS VALSTSPILSĒTĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! CITU ATBALSTĪTĀJU PARAKSTI SASKAŅĀ AR PAŠVALDĪBU LIKUMU NETIKS ŅEMTI VĒRĀ UN INICIATĪVAS KAMPAŅAS LAIKĀ TRAUCĒS SAPRAST, KĀDS IR REĀLAIS ATBALSTĪTĀJU SKAITS.

Pievienots dokuments

Pielikums__meža_koki_Jelgavā.pdf (atvērt)