Pārstāvis: Artūrs BrenčsPublicēta: 06. Mar (2023)

SAPRĀTĪGS SODS PAR BRAUKŠANU BEZ OCTA
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
538
Jau parakstījuši 538
9'462

Aicinu izbeigt nesamērīgu un atkārtotu autovadītāju sodīšanu par vienu un to pašu pārkāpumu vairākas reizes īsā laika posmā.

Par braukšanu bez derīgas OCTA ir nepieciešams noteikt vienādu sodu neatkarīgi no tā, vai pārkāpumu ir fiksējis fotoradars vai ceļu policijas ekipāža. Tāpat nedrīkstētu sodīt par vienu un to pašu pārkāpumu vairākas reizes īsā laika posmā, lai cilvēkam būtu iespēja novērst savu pārkāpumu pirms atkārtota soda.

Soda mērķis ir novērst pārkāpumus, un tas nevar tikt īstenots, ja sods tiek piemērots vairākas reizes īsā laika posmā, autovadītājam sākotnēji pat nezinot par pārkāpuma un soda esamību, ja gadījumā pārkāpums ir fiksēts ar fotoradaru. Nav arī saprotams, kāpēc par vienu un to pašu pārkāpumu tiek piemēroti dažādi sodi atkarībā no veida, kādā pārkāpums ir ticis fiksēts. Tāpat – ja mēneša laikā tiek piemērots sods virs 1000 eiro, kas jāsamaksā mēneša laikā, tas pārkāpēju potenciāli iedzen bezizejā, jo šāds sods nav nesamērīgs ne attiecībā pret pārkāpumu, ne pret vidējo algu Latvijā.