Iniciatīvas autori aicina valdību nekavējoši noteikt moratoriju ceļošanai uz un no vīrusa skartajām teritorijām 13. Mar (2020)

"Esam gandarīti par valdības lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju un uzsākt karantīnas pasākumus, tomēr tie ir nepietiekami. Aicinām valdību nekavējoši noteikt moratoriju ceļošanai uz/no vīrusa COVID-19 skartajām teritorijām."

Tā izsludināto ārkārtas stāvokli Latvijā komentē iniciatīvas "Ārkārtas stāvokļa izsludināšana saistībā ar Covid-19" autori.

Iniciatīvas iesniedzēji ir Inese Valdheima, "O fonds" valdes priekšsēdētāja; Vilnis Sosārs, RAKUS Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes vadītājs; Signe Subatniece, RSU Onkoloģijas institūta Pārmantotā vēža pētniecības nodaļas pētniece, Stradiņa KUS Pārmantotā vēža konsultatīvā kabineta veselības veicināšanas koordinatore; Viktorija Lismane, "O fonds" padomes locekle un Voldemārs Lejiņš, ārsts.

"Mūsu sabiedrība ne vienmēr spēj demonstrēt augstu disciplinētības un atbildības līmeni, tādēļ vīrusa ierobežošanas stratēģiju jābalsta skaidri noteiktos regulējumos." Tā iniciatīvas pārstāve I. Valdheima komentē izsludinātā ārkārtas stāvokļa detaļas. "Aicinām nekavējoši noteikt moratoriju ceļošanai uz/no vīrusa COVID-19 skartajām teritorijām."

Autoru ieskatā valstī noteiktie ierobežojumi ceļošanā uz un no vīrusa skartajām valstīm ir nepietiekami šajos punktos:

4.6. tūrisma pakalpojumu sniedzējiem iespēju robežās piedāvāt pārcelt un neplānot tūrisma braucienus uz Covid-19 skartajām valstīm un teritorijām, no kurām atgriežoties ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi, atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajai informācijai;

4.7. iespēju robežās atcelt, pārcelt un neplānot darba braucienus un komandējumus uz Covid-19 skartajām valstīm un teritorijām, no kurām atgriežoties ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi, atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajai informācijai.

Avots: ManaBalss