Ja ne uzvarēt, tad vismaz mācīties 05. May (2020)

Foto: Iniciatīvas autors pie ministrijas ar kolektīvo iesniegumu.

Lai gan Garkalnes un Ādažu novadus administratīvi teritoriālās reformas ietvarā apvienot paredzami neizdosies, šis sabiedrībai tomēr ir bijis labs demokrātijas treniņš, vērtē iniciatīvas APVIENOT GARKALNES UN ĀDAŽU NOVADUS autors.

Viņa vērtējumā iedzīvotāju atbalsts šai idejai ir bijis ievērojams.

2019. gada augustā platformā "ManaBalss" ievietotā iniciatīva, kura administratīvi teritoriālās reformas ietvaros aicina apvienot Garkalnes un Ādažu novadus, ir strauji ieguvusi balsotāju atbalstu. "Nepilna mēneša laikā savācām vairāk nekā paredzētos 1000 parakstus, jeb trešo daļu no 2017. gada vēlēšanās nobalsojušo skaita Garkalnes novadā. Tas liecina, ka atbalsts idejai sniedzās pāri vienas vai divu partiju atbalstītāju lokam," iedzīvotāju aktivitāti komentē iniciatīvas autors Arnis Lasmanis.

Pēc iniciatīvas iesniegšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, tā tomēr nav izmainījusi administratīvi teritoriālās reformas gaitu, un reforma tiek virzīta atbilstīgi Ministru kabineta lēmumam, teikts ministrijas atbildes vēstulē autoram.

"Manuprāt, iniciatīva ļāva krietni palielināt to cilvēku loku, kuri varēja izteikt savu viedokli. Tika atspēkoti argumenti par to, ka pret domes un ministrijas plāniem iebilst tikai daži neapmierināti aktīvisti." Tā inicatīvas autors vērtē iedzīvotāju atbalstu un ir pārliecināts par izmaiņu nepieciešamību, kā arī aicina uz turpmāku atbalstu šai iniciatīvai. "Ar vietējo atbalstītāju palīdzību mēs turpināsim uzturēt ideju dzīvu, lai uz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā panāktu vismaz kompromisa īstenošanu ­- esošās novada teritorijas sadalīšanu, lai Baltezera krasti tomēr tiktu apvienoti Ādažu novadā."

Saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu platformā ManaBalss ir publicētas arī šīs iniciatīvas:

JELGAVAS PILSĒTAI, JELGAVAS NOVADAM UN OZOLNIEKU NOVADAM JĀPALIEK ATSEVIŠĶI
APVIENOT RĪGU UN JŪRMALU - PRIEKŠLIKUMS TERITORIĀLAJAI REFORMAI
PAR TAUTAS TIESĪBĀM LEMT SAVA NOVADA NĀKOTNI