"Koki pārdzīvojuši okupāciju" – kolektīvo iesniegumu par parku Teikā nodod Nacionālās drošības komisijai 20. Feb (2020)

Attēlā: ManaBalss.lv autoru un interesentu sarunu vakars bārā "Trompete Taproom"

"Koki pārdzīvojuši okupāciju" – arī šāds arguments izskanēja Saeimas debatēs par parku Teikā, ziņo portāls Delfi.

Pēc vairāk nekā stundu ilgām debatēm, kur piesaukta tika gan priekšvēlēšanu kampaņa Rīgā, gan iezīmējās asumi valdošās koalīcijas iekšienē, Saeima ceturtdien nodeva 11 189 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā!" Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai, jo jautājums saistīts ar Valsts drošības dienesta jaunās ēkas būvniecību.

Komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) no Saeimas tribīnes apsolīja, ka komisija pie šī uzdevuma ķersies jau nākamajā nedēļā un iespēju robežās komisijas darbs būs atklāts.

Šonedēļ bārā "Trompete Taproom" Vecrīgā notika arī šīs iniciatīvas autoru, citu iesaistīto pušu un interesentu sarunu vakars (attēlu galeriju var skatīt šeit). Klātesošie vairāku partiju politiķi, eksperti un paši autori izteica viedokli, ka liels ieguvums ir panākts jau tagad, jo šīs publiskās diskusijas gaitā acīmredzami mainās veids, kā valsts iestādes komunicē ar pilsonisko sabiedrību.

Avots: Delfi; ManaBalss