Melanomas medikamentu kompensācijas tālākā virzība Saeimā iekļauta jau ceturtdienas plenārsēdē 26. Sep (2019)

Attēlā: Iniciatīvas pārstāve Olga Valciņa (pa labi) komisijas sēdē.

Ļoti operatīvi šonedēļ turpinās kolektīvā iesnieguma "Valstij atbalstīt smagās slimības melanomas slimniekus, kā tas ir Lietuvā un Igaunijā" virzība Saeimā.

Pēc iesnieguma raitās apstiprināšanas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē trešdien, 25. septembrī, tas ir iekļauts kārtējās plenārsēdes darba kārtībā jau ceturtdien, 26. septembrī.

Mandātu komisijas sēdē iniciatīvu un iesniegumu pārstāvēja biedrības "Soli priekšā melanomai" pārstāve Olga Valciņa, kā arī klāt bija iniciatīvas iesniedzēja Saeimā Sondra Zaļupe. O. Valciņa atbildēja uz komisijas locekļu jautājumiem par pašreizējo melanomas ārstēšanas kompensāciju situāciju, un komisija vienprātīgi atbalstīja šā kolektīvā iesnieguma iespējami drīzu tālāko izskatīšanu.

Kā ziņots jau iepriekš, šo kolektīvo iesniegumu vēl pirms likumā noteiktā termiņa šonedēļ pirmdien izskatīja un apstiprināja tālākai virzībai Saeimas Prezidijs. Par likumam atbilstīgiem ir atzīti 10 417 no ManaBalss platformā savāktajiem 10 776 atbalstītāju parakstiem. Proti, Saeimas kārtības rullis nosaka, ka kolektīvajiem iesniegumiem derīgi ir 16 gadu vecumu sasniegušu Latvijas pilsoņu paraksti.

Tas nozīmē, ka, piemēram, Latvijas nepilsoņu paraksti netiek pieskaitīti. Ir iespējami arī citi iemesli parakstu nederīgumam kolektīvā iesnieguma statusam, tomēr ManaBalss vērtējumā atbiruma procents parasti ir galvenokārt uz nepilsoņu parakstu rēķina. Šai gadījumā šis atbirums ir nedaudz virs 3% no visiem parakstītājiem, kas ir samērīgs, vidējs rādītājs. Cita starpā šis ir arī iemesls apsvērt naturalizāciju tiem, kas to kaut kādu citu iemeslu dēļ nav izdarījuši.

Nākamie soļi: Paredzams, ka ceturtdien, 26. septembrī, Saeima pieņems Mandātu komisijas ieteikumu un nodos kolektīvo iesniegumu Sociālo un darba lietu komisijai tālākai izvērtēšanai.

(Papildinājums. Saeima 26. septembrī nolemj: Nodot 10 417 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Valstij atbalstīt smagās slimības melanomas slimniekus, kā tas ir Lietuvā un Igaunijā" Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai tālākai izvērtēšanai.)