Pārstāvis: Jānis KuzinsPublicēta: 02. Jan (2017)

SLĒGTO SLIMNĪCU VIETĀ VEIDOSIM ARMIJAS HOSPITĀĻUS UN ZEMESSARDZEI BEZMAKSAS VESELĪBAS APRŪPI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
136
Jau parakstījuši 136
9'864

Latvijai pēc NATO prasībām ir jāatvēl 2 procenti no IKP aizsardzībai, šī summa tiek tērēta nelietderīgi pērkot vecu kara tehniku, kas apdraudējumus nevar kavēt un šos apdraudējumu Latvijai nav iespējam novērts ne ar naudas līdzekļiem, ne cilvēkresursiem, jo esam maza un nabadzīga valsts salīdzinot ar kaimiņiem. Uzskatām, ka aizsardzības saistības var pildīt lietderīgāk, ieguldot līdzekļus armijas medicīnā un slēgto slimnīcu vietā atverot hospitāļus. Ir jāgatavo armijas ārsti, arī ārvalstnieki, jāstimulē stāšanās zemessardzē ar bezmaksas medicīnisko aprūpi.

Latvijas Republikas Saeima veic grozījumus Valsts budžetā nemainot gala summu un uzdod Aizsardzības ministrijai pārdalīt aizsardzības budžeta daļu par labu armijas medicīnas nozarei izveidojot armijas hospitāļus un atverot Rīgas Stradiņa Universitātē Armijas katedru armijas ārstu sagatavošanai. Medicīnai ir jānovirza 100 miljoni Aizsardzības Ministrijas budžeta.

Šobrīd tiek slēgtas slimnīcas Latvijas provincēs, pirkta nolietota kara tehnika, lai tikai izpildītu NATO prasības par budžeta ieguldījumiem. Izmantojot aizsardzībai paredzēto naudu armijas medicīnai, pirmkārt atverot armijas hospitāļus likvidēto slimnīcu vietā saglabāsies veselības aprūpe reģionā, otrkārt militāra konflikta gadījumā Latvijā vairāk noderēs hospitāļi un ārsti nekā novecojusi kara tehnika, treškārt atverot militāro katedru RSU Latvija varēs sevi pozicionēt kā labāko vietu kur gatavo militāros mediķus un piedāvāt šeit mācīties arī ārvalstniekiem, gūstot no tā peļņu, ceturtkārt labākais stimuls stāties Zemessardzē ir nodrošināt bezmaksas medicīnu Aizsardzības ministrijas medicīnas iestādēs.