Pārstāvis: Zane OjerePublicēta: 09. Jun (2011)

TIESĪBAS VECĀKIEM DOT BĒRNAM IZVĒLETO VĀRDU UN ĢIMENĒM BŪT AR VIENOTU UZVĀRDU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'028
Jau parakstījuši 4'028
5'972

Vēlos mainīt šī brīža politiku attiecībā uz personvārdu rakstību dokumentos MK noteikumi Nr.114 "Noteikumi par personvārdu rakstību un lietošanu latviešu valodā, kā arī to identifikāciju" . Šie noteikumi ir skāruši ļoti lielu sabiedrības daļu un lieguši cilvēkiem izraudzīties savam bērnam vārdu kādu tie uzskata par labāko, jau esam dzirdējuši puisīša Otto lietu, kur vecākiem tika liegts bērnu reģistrēt ar vārdu Otto, jo esot divi t burti. Daudzas sievietes nav varējušas pieņemt vīra uzvārdu, jo tas nozīmētu uzvārda latviskošanu un oriģinālā uzvārda kropļošanu, kas manās acīs ir klajš cilvēktiesību pārkāpums.

Piedāvāju šos noteikumus atcelt vai tiem pastāvēt ieteikuma formā.

Cilvēka vārds un uzvārds nav klaviatūras nosaukums, vai citas bezpersoniskas lietas apzīmējums, ko var mainīt kā vien vēlamies, jo tas neietekmē kāda cilvēka dzīvi vai likteni.Vēlos norādit uz ANO Cilvēktiesību komitejas teikto: "Uzvārdu latviskošana dokumentos - pretrunā ar tiesībām uz privātumu.".

Iniciatīvas jaunumi

Aicinām popularizēt iniciatīvu01. Jun (2020)

Paldies par šīs iniciatīvas parakstīšanu!

1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Aicinām dalīties ar šo Tevis parakstīto iniciatīvu sociālajos tīklos, lai par to uzzinātu vēl vairāk cilvēku.

Apsver savu atbalstu arī citām tematiski saistītām iniciatīvām, uz kurām ir norādīts šai Facebook publikācijā.

Varbūt Tu varētu dalīties arī ar to?

Paldies par Tavu aktivitāti!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS