Pārstāvis: Ivo StieģelisPublicēta: 01. Apr (2016)

TRANSPORTLĪDZEKĻU TEHNISKĀS APSKATES VEIKŠANA ARĪ SERTIFICĒTOS AUTOSERVISOS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
3'321
Jau parakstījuši 3'321
6'679

Velos mainīt pastāvošo kārtību kādā tiek izsniegta atļauja automašīnai piedalīties satiksmē, tehniskā apskate automašīnai. Šobrīd Jūs varat iegūt šo atļauju tikai valsts akciju sabiedrības CSDD tehniskās apskates stacijās

piedāvāju atļaut veikt tehnisko apskati arī sertificētos auto servisos. Tas jau ilgāku laiku darbojās piemēram Norvēģijā,Anglijā , Vācijā un citur.

Tas ļautu auto īpašniekiem Latvijā ietupīt gan laiku, gan resursus, tā ir lieka birokrātija un resursu patēriņš. Līdzīgi piemēri no citām valstīm pierāda, ka tas veiksmīgi darbojās. Uzlabotos autoservisu pakalpojumu kvalitāte. Tiktu ietaupīta nodokļu maksātāju nauda.

Iniciatīvas jaunumi

ManaBalss diskusiju raidījumā aplūkosim iniciatīvu „Transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšana arī sertificētos autoservisos!” - aicinām skatītājus!11. Sep (2018)

Diskusiju raidījumā "Mana Balss" ar jaunu sparu esam atsākuši apspriest aktuālākās pilsoņu iesniegtās iniciatīvas platformā ManaBalss.lv. Nākamajā raidījumā aplūkosim iniciatīvu „Transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšana arī sertificētos autoservisos!”. Diskusiju ierakstus joprojām varēs apmeklēt ikviens interesents.

Diskusijas dalībnieki:
-Moderators Māris Zanders
Pārējie diskusijas dalībnieki tiks izziņoti vēlāk

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv parakstus vāc iniciatīva „Transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšana arī sertificētos autoservisos!” un tai patlaban ir 1511 parakstu. Šobrīd tehnisko apskati var veikt tikai CSDD tehniskās apskates stacijās. Šogad Konkurences padome nāca klajā ar paziņojumu, lai novērstu valsts nepamatotu iejaukšanos tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, novērstu konkurences ierobežojumus un negatīvo ietekmi uz patērētājiem, padome rosinājusi šo tirgu atvērt brīvai konkurencei. Arī iniciatīvas autors piedāvā mainīt sistēmu un atļaut veikt tehnisko apskati arī sertificētos autoservisos. Šāda sistēma jau ilgāku laiku darbojas, piemēram, Norvēģijā, Anglijā, Vācijā un citur. Tāpēc aktuāls ir jautājums – vai vajadzētu atļaut veikt transportlīdzekļu tehnisko apskati arī autoservisos?

Lai nodrošinātu vispusīgu un informējošu diskusiju, aicināsim dažādo iesaistīto pušu pārstāvjus uz publiskām debatēm, kurās aplūkosim iniciatīvu, kā arī spriedīsim par tās ietekmi Latvijā. Diskusijas laikā arī publika varēs izteikt savu viedokli un uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem!

Nāc un klausies diskusiju! Tiekamies ceturtdien, 13.septembrī plkst. 19:30 Rīgā, Blaumaņa ielā 32. Vai skaties raidījumu RīgaTV 24 kanālā 16.septembrī plkst. 17:30.

AUTORS: ZIŅAS MB