Pārstāvis: Juris UlmanisPublicēta: 06. Dec (2022)

TUMSĀ DZIMST GAISMA! PAR ELEKTROENERĢIJAS ATSLĒGŠANU KRIEVIJAS VĒSTNIECĪBAI LATVIJĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
3'721
Jau parakstījuši 3'721
6'279

Savā noziedzīgajā agresijā pret Ukrainu Krievija jau ilgu laiku piekopj civilās infrastruktūras iznīcināšanu, ieskaitot enerģētikas infrastruktūru. Tas miljonus ukraiņu šai ziemas laikā ir atstājis bez gaismas, bez siltuma, ūdens, kanalizācijas un elektrības. Tas ir skaidrs kara noziegums no Krievijas puses un Rietumu valstu cilvēkiem pat grūti aptveramas ikdienas ciešanas Ukrainas sabiedrības pusē. Ar šo iniciatīvu es aicinu brutālam starptautisko tiesību pārkāpējam – Krievijai – neļaut ciniski slēpties aiz starptautiskā tiesiskuma, piemēram, Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām, lai saglabātu savas ērtības, kamēr šī agresorvalsts pati spiež miljonus ukraiņu dzīvot aukstumā, tumsā un bez cilvēciskai cieņai nepieciešama ikdienas ērtību minimuma.

Aicinu Latvijas parlamentu un citas mūsu valsts instances rīkoties, lai atslēgtu elektrību, ūdeni, siltumu un citas ērtības un pakalpojumus Krievijas vēstniecībai Rīgā.

Latvijas sabiedrības ieguvums no tā būs apziņa par konsekventu politiku pret agresorvalsti Krieviju, kas ciniski izmanto starptautisko tiesību normas, ciktāl tai tas ir izdevīgi tās prettiesiskajiem, slepkavnieciskajiem mērķiem pret Ukrainas valsti un tautu.