Pārstāvis: Ivars OpeltsPublicēta: 27. Jul (2011)

SAŠAURINĀJUMU NOVĒRŠANA KAKLA UN GALVAS VĒNĀS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'411
Jau parakstījuši 1'411
8'589

Steidzamības kārtā panākt, lai Latvijas Valsts veselības aprūpes iestādēs tiktu nodrošināta profesionāla kakla un galvas vēnu (tai skaitā azygos un jūga vēnu) asinsrites pārbaudes un konstatēto vēnu sašaurinājumu novēršanas pieejamība.

Veselības ministrijai vēnu sašaurinājumu (CCSVI, jeb hroniskas cerebrospinālās venozās nepietiekamības) novēršanas metode jāiekļauj ārstēšanas vadlīnijās, jāizstrādā kakla un galvas vēnu izmeklēšanas, kā arī sašaurinājumu (stenožu) novēršanas procedūras protokoli un jāveic saprātīgs un pamatots šo procedūru izmaksu novērtējums.

Lielāko Rīgas, kā arī reģionālo centru slimnīcu rīcībā jau šobrīd ir attiecīgā aparatūra un sagatavoti speciālisti. Jau šobrīd tiek pētīta asins plūsma artērijās. Diemžēl venozā asinsrite ir atstāta novārtā, kaut arī lielai daļai pacientu, kuri sirgst ar tādām saslimšanām, kā multiplā skleroze, alcheimera un parkinsona slimības, un citas, konstatē jūga, vai azygos vēnu sašaurinājumus - stenozes, kas saasina šo slimību izpausmes un rada papildus funkcionalitātes traucējumus. Slimnieki zaudē dzīves kvalitāti asinsrites traucējumu dēļ. Veicot samērā vienkāršo, pacientam drošo un nosacīti lēto balona angioplastijas procedūru, novēršot vēnu sašaurinājumus, pacienti, kuriem ir atjaunota normāla venozās asinsrites plūsma, ziņo par funkcionalitātes un savas dzīves kvalitātes uzlabošanos.

Iniciatīvas jaunumi

par CCSVI novēršanu..14. Jul (2012)

ok, sorre par nelielu maldināšanu no manas puses! ..tā aparatūra jau it kā ir, bet to speciālistu, un īpaši tādu, kuriem būtu interese un vēlēšanās, gan nav..

AUTORS: IVARS OPELTS

par vēnu sašaurinājumiem..23. Dec (2011)

..precizējums - te netiek prasīts nekāds brīnumlīdzeklis šo slimību izārstēšanai! Bet lai man neviens nemēģina iestāstīt, ka vēnu sašaurinājumi ir normāla un dabīga parādība un tos nevajag novērst principā! Speciālistiem svarīgi būtu iemācīties tos pamanīt un novērst, nevis izlikties, ka šādu pētījumu pasaulē nemaz nav!

AUTORS: IVARS OPELTS