Pārstāvis: Alīna Līna GreidānePublicēta: 05. Jun (2020)

PAR KVALITATĪVIEM MATEMĀTIKAS EKSĀMENIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Izglītības un zinātnes ministrijā

1'000
269
Jau parakstījuši 269
731

Lai saņemtu sekmīgu atzīmi 12. klases matemātikas eksāmenā, laika posmā no 1997. līdz 2007. gadam skolēnam vajadzēja pareizi izpildīt vismaz 27-36% no visiem uzdevumiem. Pašlaik šī robeža ir 5%. Proti, izvirzītās prasības ir vismaz piecas reizes zemākas. Lai iegūtu sekmīgu atzīmi matemātikā, vidusskolās ir jābūt pareiziem vidēji 35% no kopējā darba. Ģimnāzijās tie ir pat 40%. Taču, lai nokārtotu centralizēto eksāmenu, šī robeža ir samazināta līdz 5% jeb 4 punktiem no 80 iespējamajiem. 12. klases eksāmena 1. daļā ir 15 testa jautājumi ar četrām piedāvātām atbildēm. Pētījumi liecina, ka šajā kārtībā no 4 līdz pat 9 punktiem var iegūt arī 1. klases skolēns. Tāpēc minimālai matemātikas zinību nokārtošanas robeža ir jāceļ. Proti, eksāmena minimālās nokārtošanas robežai ir jābūt augstākai vismaz par 15% no jautājumu ar atbildēm skaita eksāmena testa daļā.

Tāpēc, sākot ar 2021. gadu, ir jāpaaugstina matemātikas eksāmena 12. klasei minimālo prasību robeža līdz vismaz 15%.

2018. gada vasarā tā laika izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ir norādījis, ka reāla rīcības plāna izstrādi ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti valstī kavē nepārdomāti priekšvēlēšanu solījumi. 5% pareizo atbilžu robeža matemātikas eksāmenā palīdz iegūt vidējo izglītību ķeksīša pēc. K. Šadurskis par šo sistēmu ir ironizējis, pat piedāvājot par veiksmīgu atzīt tādu ķirurgu, kuram ir 5% izdzīvojušo pacientu. Tomēr ministrs nav piedāvājis konkrētas izmaiņas, lai eksāmena nolikšanas latiņa būtu augstāka.

Iniciatīvas jaunumi

Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020)

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS