Iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Deniss ŽuridovsPublicēta: 08. Jul (2021)

ADMINISTRATĪVĀ ATBILDĪBA PAR PUTNU BAROŠANU RĪGĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

2'000
2'277
Jau parakstījuši 2'277

Vēlamies panākt, lai Rīgas pilsētas teritorijā netiktu baroti savvaļas putni. Putnu barošanas dēļ cieš gan balkoni, gan pagalmos novietotās automašīnas, gan tiek sabojāts garāmgājēju apģērbs, gan pagalmi un soliņi ir vienos putnu mēslos. Ornitologi pastāvīgi brīdina, ka no šādas barošanas cieš arī paši putni.

Rīgas pilsētas pašvaldībai jāiekļauj pilsētas kārtības noteikumos aizliegums pilsētas teritorijā barot putnus. Šāda prakse ir jau vairākās Eiropas pilsētās.

Iedzīvotājiem ieguvums būs tīrība pilsētas ielās un pagalmos un klusums no rītiem. Iespējams, ka lieki nepiebarotie putni atgriezīsies pie jūras. Ornitologi brīdina, ka savvaļas putnus ar maizi barot nemaz nedrīkst, bet pārsvarā putnu barošanai izmanto tieši maizi. Gulbis vispār ir veģetārietis - tam pilnīgi pietiek ar zāli, aļģēm, planktonu un mazajiem kukaiņiem, kas ūdeņos ir pārpārēm. Ja gulbjus ar maizi baro jau no bērnības, tad tie kļūst no tās atkarīgi, tāpēc cilvēku klātbūtnē mēdz būt pat agresīvi, pieprasīt tos barot un uzbrukt cilvēkiem.

Iniciatīvas jaunumi

Ziņu raidījums "Panorāma" analizē iniciatīvu par putnu barošanas aizliegumu Rīgā14. Jul (2021)

LTV Ziņu Dienests "Panorāma" savā sižetā apsver par un pret ManaBalss.lv autora rosinājumam noteikt administratīvo atbildību par savvaļas putnu barošanu Rīgā.

Tematiski līdzīga iniciatīva par putnu barošanas aizliegumu Jūrmalā arī vāc atbalstu, lai tiktu iesniegta pašvaldības domē.

Ja atbalsti šo priekšlikumu, dalies ar to Facebook un citviet!

AUTORS: MANA BALSS