Paveiktais

Sešos gados ir paveikts daudz - varam droši teikt, ka portāls ManaBalss.lv ir kļuvis par vienu no lielākajiem grassroots līdzdalības projektiem Latvijas vēsturē. Uz jautājumu: “Vai ManaBalss.lv parakstiem vispār ir kāda jēga?” atbildam - “Protams, ka ir!” ManaBalss.lv iniciatīvas ir sasniegušas dzirdīgas ausis politiķu, ierēdņu, mediju un iedzīvotāju vidū, un labas idejas ir kļuvušas par likumiem. Lieliski, vai ne?

INFOGRAFIKA PAR 2015.GADU!


ATBALSTĪTĀS INICIATĪVAS

PAR KOPBRAUKŠANAS IEVIEŠANU LATVIJĀ!
Iniciatīva sākta 2016. gada 23. novembrī, savākusi 1'105 parakstus.
28. septembrī Saeima lēma, ka tādas mobilās lietotnes kā “Taxify” arī Latvijā, līdzīgi kā citās valstīs, paralēli taksometru pakalpojumiem no 2018. gada 1. marta varēs piedāvāt arī privāto autovadītāju pakalpojumus. Iniciatīvas autors Māris Reliņš, iepazīstoties ar jaunajiem grozījumiem, atzina, ka: "Jūtos gandarīts, ka mūsu valsts spērusi soli pretī likumdošanas sakārtošanai, lai dalīšanās ekonomika kļūtu par realitāti mūsu valstī - turklāt likumam atbilstošā kārtībā. Pasaules tendences liecina, ka dalīšanās ekonomika ir modernās sabiedrības nākotne, kas mums būtu arvien vairāk jāiekļauj arī savā praksē."

PAR CIRKU BEZ DZĪVNIEKIEM
Iniciatīva sākta 2015. gada 4. novembrī, savākusi 3'084 parakstus.
Pateicoties sabiedrības aktivitātei, izdevies panākt aizliegumu izmantot cirka izrādēs savvaļas dzīvniekus. Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā aizliedz gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu dzīvnieku apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās. Ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs 2015.gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests. Drīz pēc tam jaunizveidotās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē tika pieņemts lēmums izveidot darba grupu, uzdodot sagatavot priekšlikumus attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos.

TRANSPORTLĪDZEKĻU TEHNISKĀS APSKATES VEIKŠANA REIZI DIVOS GADOS
Iniciatīva sākta 2016. gada 11. martā, savākusi 11'657 parakstus.
Iniciatīva panākusi, ka jaunajām automašīnām tehniskā apskate būs jāveic retāk. ManaBalss.lv pārstāvji atzīst, ka iniciatīva ir atbalstīta tikai daļēji. Jauno kārtību Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja 25.maijā. Grozījumi paredz, ka pirmās divas reizes, kad jauns auto tiek vests uz tehnisko apskati, to varēs darīt ar divu gadu intervālu. Savukārt, kad auto jau pārsniedzis četru gadu vecumu, tas uz tehnisko apskati būs jāved ik gadus tāpat kā līdz šim. Šāda kārtība tiek pamatota ar faktu, ka Latvijas ceļi ir sliktā stāvoklī un automašīnas uz tiem ātri bojājas.

LATVIJAS SATVERSMES PAMATPANTI SAEIMAS SĒŽU ZĀLĒ
Iniciatīva sākta 2016. gada 28. jūnījā, savākusi 123 parakstus.
Šā gada 15.februārī, Satversmes pieņemšanas 95.gadadienā, pēc biedrības „Latvijas tiesību institūts” ierosinājuma Latvijas Satversmes pamatpantu plāksnes svinīgi atgriezušās Saeimas Sēžu zālē! Biedrība „Latvijas tiesību institūts” saka paldies visiem, kas ar savu parakstu atbalstīja iniciatīvu. Plāksnes svinīgā pasākumā atklāja Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrnieces kundze un Satversmes tiesas priekšsēdētājs A. Laviņa kungs. Tādējādi šī iniciatīva veiksmīgi noslēgusies!

NELIKT MAKSĀT PILNU VSAOI PAR NEPILNU SLODZI
Iniciatīva sākta 2016. gada 22. novembrī, savākusi 7'102 parakstus.
Pateicoties sabiedrības aktivitātei, iniciatīva atbalstīta pirms tās iesniegšanas Saeimā. Iniciatīvas autori: "Valdība, deputāti un ierēdņi mūs visus kopā sadzirdēja un atteicās no pirms gada kļūdaini pieņemtajiem lēmumiem, veicot tik nozīmīgos labojumus likumos. Es ticu, ka šādi tiks saglabātas neskaitāmas darba vietas, tādējādi nepalielinot sociālo spriedzi un neliekot cilvēkiem aizbraukt no Latvijas."

PAR MIKROUZŅĒMUMU SAGLABĀŠANU
Iniciatīva sākta 2016. gada 22. novembrī, savākusi 7'954 parakstus.
Pateicoties sabiedrības aktivitātei, iniciatīva atbalstīta pirms tās iesniegšanas Saeimā. Iniciatīvas autori: "Sarunās ar politiķiem, deputātiem un ierēdņiem esam panākuši to, ka šāds regulējums (izmaiņas mikrouzņēmumu likumā, kas paredzēja, ka šo uzņēmējdarbības formu atļauts reģistrēt tikai līdz 2017.gada vidum, bet no 2018.gada to darbība jāpārtrauc) nestāsies spēkā tikmēr, kamēr netiks izstrādāts visiem pieņemams risinājums, piedāvājot saprotamu un viegli administrējamu mikrouzņēmumu režīmu mazā biznesa veicējiem.

“LAI VĒZIS BŪTU ĀRSTĒJAMA SLIMĪBA”
Iniciatīva sākta 2015. gada 26. oktobrī, savākusi 11'490 parakstus.
Iesniegtajā iniciatīvā tika pieprasīts finansējumu onkoloģijas jomai palielināt par desmit miljoniem eiro. Saeima 2016.gada 15.septembrī nolēma uzdot Veselības ministrijai līdz šī gada 1.decembrim izstrādāt onkoloģijas slimību diagnostikas un ārstēšanas programmu. Programmas īstenošanai Saeima Veselības ministrijai uzdeva paredzēt līdzekļus nākamā gada valsts budžetā.

PAR SIEVIETES TIESĪBĀM LEMT PAR SAVU ĶERMENI
Iniciatīva sākta 2016. gada 11. februārī, savākusi 1'859 parakstus.
Iniciatīva izveidota ar mērķi panākt, lai Saeima nepieņem veselības ministra G.Belēviča (ZZS) ierosinātos grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā. Pāris nedēļu laikā, iniciatīvai izdevies izraisīt plašas diskusiju sabiedrībā un apturēt sasteigto grozījumu pieņemšanu Saeimā! Sabiedrības aktivitātes rezultātā, iniciatīva guva rezultātus un pilsoņi tika sadzirdēti, pat nesavācot nepieciešamos 10 000 parakstus!

PAR DZĪVI BEZ C HEPATĪTA!
Iniciatīva sākta 2012. gada 21. maijā, savākusi 9'225 parakstus.
Iniciatīva kopā savākusi 13 600 parakstus (ieskaitot bez ManaBalss.lv palīdzības savāktos aprakstus), kuri tika iesniegti Saeimā. Saeimā tika panākta vienošanās par 90% kompensāciju zālēm, tika uzdots MK rast iespēju 2014.gadā finansēt šāda apjoma kompensāciju, taču MK atbildējusi, ka tas nav iespējams, un ātrākais to varēs pārskatīt 2015.gada budžeta ietvarā. Pēc diviem gadiem, MK izpildīja tam uzdoto uzdevumu un piešķīra 100% finansējumu C hepatīta ārstēšanai. Šī ir pirmā iniciatīva, kas apkopojusi fiziski vāktus un elektroniski vāktus parakstus un līdz ar 2016. gada janvāri iniciatīvas pamatprasība ar ievērojamiem papildus ieguvumiem ir apmierināta. Medikamentu kompensācija ir 100% un pieejamas ir arī 2 pilnīgi jaunas terapijas, kas fundamentāli maina ārstēšanas metodiku.

ATVERAM SAEIMU!
Iniciatīva sākta 2011. gada 8. jūnījā, savākusi 12'287 parakstus.
2012.gada sākumā Saeima pieņēma grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas nodrošina, ka savācot 10 000 parakstus internetā, sabiedrības iniciatīva nonāk izskatīšanā Saeimas dienas kārtībā.

ATVERAM OFŠORUS
Iniciatīva sākta 2011. gada 8. jūnījā, savākusi 12'219 parakstus.
2011.gada jūlijā Saeima nobalsoja PAR ofšoru atvēršanu. Ir pieņemti Komerclikuma grozījumi, kas prasa atklāt uzņēmumu patiesos labuma guvējus.

ATBILDĪBA PAR SAEIMAS DEPUTĀTA ZVĒRESTA LAUŠANU
Iniciatīva sākta 2011. gada 1. decembrī, savākusi 17'658 parakstus.
2014.gada oktobrī Saeima pieņēma grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz iespēju piemērot bargākas sankcijas par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem – deputātam varēs liegt runāt Saeimas sēdēs vai arī izslēgt no Saeimas sēdēm, attiecīgi izdarot ieturējumus no mēnešalgas 20 procentu apmērā par katru neapmeklēto sēdi. Deputāti ir solījuši turpināt darbu pie iniciatīvas idejas, izstrādājot valsts amatpersonu impīčmenta procedūru. Sekosim līdzi!

STOP ACTA
Iniciatīva sākta 2012. gada 27. janvārī, savākusi 11'131 parakstus.
“Stop ACTA” iniciatīva guva tik plašu rezonansi sabiedrībā un lēmumu pieņēmēju vidū, ka vēl pirms tās iesniegšanas Saeimā tā brīža Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka atliek ACTA ratifikācijas virzīšanu Saeimā. 2012.gada 4.jūlijā ACTA noraidīja arī Eiropas Parlaments.

FOTORADARI 15+
Iniciatīva sākta 2012. gada 28. augustā, savākusi 13'036 parakstus.
Ar šo iniciatīvu panākts, ka fotoradariem būs "tolerances slieksnis" – robeža, līdz kurai tie vēl nefiksēs maksimāli atļautā braukšanas ātruma pārkāpumus. Šo slieksni katrā atsevišķā gadījumā noteiks Ceļu policija. Iniciatīvas organizators P.Timrots pēc tikšanās ar ministru R.Kozlovski atzina, ka 12 673 iedzīvotāju balsojums ir uzklausīts

PAR VIENĀDU BRAUKŠANAS MAKSU NERĪDZINIEKIEM
Iniciatīva sākta 2013. gada 7. oktobrī, savākusi 12'119 parakstus.
2013.gada novembrī Saeima pieņēma grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, paredzot, ka personas deklarēto dzīvesvietu nevar izmantot par vienīgo kritēriju, nosakot braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā. 2014. gada sākumā tā brīža Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministris E.Ciliniskis vienojās ar Rīgas Domes priekšsēdētāju N.Ušakovu par to, ka līdz gada beigām atlaides braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā tiks piešķirtas visiem Latvijas iedzīvotājiem. 2014.gada sākumā Valsts Kontrole veica revīziju uzņēmumā “Rīgas Satiksme”.

PASARGĀSIM MŪSU BĒRNUS NO "LEGĀLĀM" NARKOTIKĀM
Iniciatīva sākta 2013. gada 28. oktobrī, savākusi 9'860 parakstus.
Pat nesavācot 10 000 parakstus, šī iniciatīva izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā un lēmumu pieņēmēju vidū. Samērā ātri tika pieņemti likumu grozījumi, kas ierobežoja “legālo”narkotiku tirdzniecību. Iniciatīvas autori sarunā ar portālu atzina, ka “esam panākuši visu, ko gribējām”.

PAR 2% NO IKP AIZSARDZĪBAI
Iniciatīva sākta 2014. gada 16. aprīlī, savākusi 1'977 parakstus.
Pat nesavācot 10 000 parakstus, šī iniciatīva guva plašu rezonansi sabiedrībā un medijos. 2015.gada sāojkumā valsts augkās amatpersonas vienustāšās palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) daudz ātrāk par iepriekš plānoto 2020.gadu - jaunais mērķis ir to izdarīt jau līdz 2018.gadam.

NORAIDĪTĀS INICIATĪVAS

GLĀBSIM JŪRMALAS DABAS UN KULTŪRVIDES VĒRTĪBAS
Iniciatīva sākta 2016. gada 14. janvārī, savākusi 2'609 parakstus.


PAR BRANTU SKOLAS SAGLABĀŠANU SABIEDRĪBAS (PAŠVALDĪBAS) ĪPAŠUMĀ.
Iniciatīva sākta 2015. gada 17. septembrī, savākusi 82 parakstus.
Iniciatīva iesniegta Smiltenes novada domē. Diemžēl, tai nav izdevies apturēt Brantu skolas ēkas virzīšanu uz izsoli un panākt plašāku sabiedrības iesaistīšanu ēkas nākotnes izlemšanā.

IZVEIDOT GROBIŅAS VIDUSSKOLU AR PAMATSKOLU FILIĀLĒM BĀRTĀ UN GAVIEZĒ
Iniciatīva sākta 2015. gada 3. februārī, savākusi 403 parakstus.
Pirmo reizi ManaBalss.lv vēsturē kāda iniciatīva tikusi iesniegta kādā pašvaldībā - Grobiņas novada domē. Iniciatīva izraisīja plašu rezonansi Kurzemes reģiona medijos, un piesaistīja jautājumam plašāku sabiedrības uzmanību. Tomēr iedzīvotāju prasība netika ņemta vērā un paraksti, no domes puses, atzīti par pārāk niecīgiem. Lai gan Iniciatīvas iesniedzējs domes argumentiem nav piekritis, iniciatīva tomēr nav rezultējusies panākumos.

RĪGAS ĪSTĀ UZVARAS LAUKUMA ATJAUNOŠANA
Iniciatīva sākta 2012. gada 25. aprīlī, savākusi 12'448 parakstus.
Saeimas mandātu komisija noraidījusi iniciatīvu par "Rīgas īstā uzvaras laukuma atjaunošanu", pamatojoties uz Ārlietu ministrijas un Rīgas domes viedokļiem. Komisijas deputāti izteikušies, ka tie lūgšot Rīgas domei un Kultūras ministrijai izvērtēt, vai ir iespējams izvietot informatīvas norādes pie Rīgas Uzvaras laukuma.

SAMAZINĀT PVN ELEKTRĪBAI UN GĀZEI
Iniciatīva sākta 2013. gada 29. janvārī, savākusi 11'680 parakstus.
2016.gada 14. jūnijā Saeimas Budžeta un finanšu komisija neatbalstīja iniciatīvu. "Komisijā deputāti izteicās, ka jātbalsta tie iedzīvotāji, kuri dzīvo nelielos mājokļos, kuri nekurina ar gāzi un elektrību, lai gan tieši pirms gada tieši tie paši deputāti noraidīja Jāņa Kuzina iniciatīvu samazināt PVN akurei nelielām mājsaimniecībām, vai nu tas liecina par deputātu īso atmiņu vai deputāti uzskata ka vēlētājs ir muļķis," secināja iniciatīvas autors. “Ierosinājumu apspriedām, iepazināmies arī ar atbildīgo ministriju viedokli un lēmām, ka šādā veidā, visiem vienādi pazeminot nodokļa likmi, nevarēs sasniegt iecerēto mērķi – palīdzēt maznodrošinātajiem iedzīvotājiem ar mazākiem rēķiniem par gāzi un elektrību. No šāda pasākuma lielāki ieguvēji būtu tieši turīgākie iedzīvotāji, un tas vēl vairāk palielinātu nevienlīdzību, jo mazāk nodrošinātajiem iedzīvotājiem atvieglojums būtu diezgan niecīgs. Tāpat jāņem vērā, ka šādam pasākumam būs negatīva fiskālā ietekme,” komisijas lēmumu pēcāk skaidroja Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.

NOTEIKT PAZEMINĀTO PVN LIKMI PĀRTIKAI
Iniciatīva sākta 2011. gada 13. augustā, savākusi 14'635 parakstus.
2014.gada jūnijā 19.06 Saeima lēma uzdot MK līdz gada beigām izvērtēt iespējas samazināt PVN likmi pārtikai vai atsevišķām pārtikas preču grupām un iesniegt Saeimai atbilstošus grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā vai atzinumu par šādas likmes samazinājuma neiespējamību, vienlaikus sniedzot aprēķinu par šāda samazinājuma fiskālo ietekmi uz valsts budžetu. 2015.gada 10.februārī valdība iniciatīvu noraidīja, bažoties par valsts budžeta ieņēmumiem. Valdība nolēmusi, ka kopumā Latvija to šobrīd īsti nevar atļauties, jo tas liktu gan pārplānot budžetu, gan arī politikas prioritātes citās nozarēs.

SAMAZINĀT PVN LIKMI APKUREI
Iniciatīva sākta 2012. gada 27. decembrī, savākusi 10'893 parakstus.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 11.jūnijā neatbalstīja ierosinājumu samazināt pievienotās vērtības likmi no 12% uz 5% siltumenerģijas piegādei mājsaimniecību vajadzībām. Komisijas sēdē, paužot Finanšu ministrijas nostāju, ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens atzīmēja, ka ierosinājums ieviest vēl vienu pievienotās vērtības nodokļa samazināto likmi nav efektīvākais veids, lai atbalstītu mazāk turīgos iedzīvotājus. Atbildīgās Budžeta komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis, skaidrojot lēmumu, uzsvēra, ka “šādā veidā ar likmes samazināšanu netiks sasniegts ieceres mērķis – palīdzēt maznodrošinātiem iedzīvotājiem ar mazākiem apkures rēķiniem,” un arī “negatīvi vērtējama šāda samazinātā nodokļa fiskālā ietekme.”

MARIHUĀNAS DEKRIMINALIZĀCIJA
Iniciatīva sākta 2012. gada 23. janvārī, savākusi 10'626 parakstus.
Par spīti iniciatīvju pārstāvju cīņai un vietnē www.100argumenti.lv apkopotajiem argumentiem idejas atbalstam, 2015. gada 7. jūlija sēdē Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija noraidīja kolektīvo iesniegumu. Iniciatīvas pārstāvji uzskata, ka to noraidīja nepamatoti! Tiek apskatītas iespējas apstrīdēt vai pārsūdzēt Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu. Kopš 2015.gada 8.jūlijā portālā uzsākti paraksti iniciatīvas “MEDICĪNISKĀS MARIHUĀNAS LEGALIZĀCIJA” atbalstam.

VISU GADU VASARAS LAIKS, NEVEICOT PĀREJU UZ ZIEMAS
Iniciatīva sākta 2013. gada 21. augustā, savākusi 11'507 parakstus.
Latvijas republikas Saeima 2016. gada februārī noraidījusi iniciatīvu - Latvijā atstāt vasaras laiku cauru gadu. Saeimas balsošanā noraidīja uzdevumu valdībai primāri noskaidrot, vai tas ir iespējams un vai tādā veidā nepārkāpjam kādus Eiropas kopējos noteikumus, nevis jau veikt minētās izmaiņas normatīvajos aktos. Pret balsoja VL-TB/LNNK,VIENOTĪBA frakciju deputāti, kā arī daži ZZS pārstāvji. Iniciatīvas autoram šķiet neizprotama situācija un iemesli, kādēļ Saeima nav pat vēlējusies izpētīt situāciju, bet nolēmusi to jau uzreiz noraidīt. ManaBalss.lv komanda plāno šo jautājumu pacelt kādā no nākamajām tikšanās reizēm ar politiskajām partijām.

PAR KAŽOKZVĒRU AIZSARDZĪBU
Iniciatīva sākta 2013. gada 28. janvārī, savākusi 11'520 parakstus.
Par spīti iesniedzēju iebildumiem un publisko protestu pie Saeimas, Saeima 2015.gada februārī noraidīja iniciatīvu, pamatojoties uz nozares un ministrijas parstāvju argumentiem. Tomēr saistībā ar vairākkārt izskanējušajām ziņām par iespējamiem pārkāpumiem zvēraudzētavās komisija plāno vērsties Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību dzīvnieku turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai zvēraudzētavās. Taču autori iniciatīvas noraidīšanu vērtē kā nelāgu signālu sabiedrības līdzdalības iespējām valsts pārvaldē, norādot, ka komisija esot balstījusies nekvalitatīvos ministriju atzinumos un maldinošā informācijā no zvēraudzētāju puses.

SAGLABĀT LATU KĀ LATVIJAS VALŪTU
Iniciatīva sākta 2011. gada 27. novembrī, savākusi 11'981 parakstus.
Saeimas lēmums noraidīt iedzīvotāju iniciatīvu par lata saglabāšanu tika pieņemts, pamatojoties uz tiesību ekspertu viedokļiem un Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, tiesībsarga, Saeimas Juridiskā biroja, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un biznesa augstskolas "Turība" atzinumiem.

VĒLĒŠANAS INTERNETĀ
Iniciatīva sākta 2011. gada 9. jūnījā, savākusi 11'396 parakstus.
2014.augustā iniciatīva tika iesniegta Saeimā - diskusijās vairāku sēžu garumā klāt bija arī dažādu organizāciju (LATA, LIKTA, LU un citu augstskolu profesori) un valsts institūciju (VARAM u.c.) pārstāvji, kuri lielākoties krasi iebilda pret vēlēšanu internetā ieviešanu, norādot uz nopietnajiem riskiem. 2014.gada decembrī Saeima, izskatot ekspertu un iniciatīvas pārstāvju viedokļus, nolēma iniciatīvu noraidīt, pamatojoties uz drošības riskiem un paredzamajām augstajām ieviešanas izmaksām.

INICIATĪVAS, KURAS IESNIEGTAS SAEIMĀ UN IR VIRZĪŠANAS PROCESĀ

MAKSĀT TIKAI PAR PATĒRĒTO ELEKTROENERĢIJU
Iniciatīva sākta 2016. gada 10. augustā, savākusi 11'278 parakstus.


PAR IESPĒJU SAŅEMT ATLĪDZĪBU PAR PET PUDEĻU UN CITU DZĒRIENU IEPAKOJUMU NODOŠANU
Iniciatīva sākta 2016. gada 26. maijā, savākusi 11'398 parakstus.
Iniciatīvas virzību uzņēmusies biedrība Zaļā brīvība. Notikusi pirmā komisijas sēde Saeimā.

ATCELT PASTĀVOŠO CEĻA NODOKĻA IEKASĒŠANAS MODELI, IEVIEST PĒC IGAUNIJAS PARAUGA.
Iniciatīva sākta 2016. gada 24. janvārī, savākusi 24'139 parakstus.
Sākotnējās izskatīšanas sēdē, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija uzklausīja iesniedzēju. Nolēma turpināt skatīt minēto iesniegumu pēc tam, kad komisija iepazīsies ar Satiksmes ministrijas informatīvo ziņojumu par kolektīvo iensiegumu "Par ceļiem bez bedrēm".

PENSIJA BEZ NODOKĻA
Iniciatīva sākta 2016. gada 29. martā, savākusi 12'232 parakstus.
16.decembrī norisinājās sākotnējas izvērtēšanas sēde, kurā tika uzklausīts iesniedzējs. Iniciatīvu nolēma nodot Saeimas darba grupā, kad tāda tiks izveidota, iesnieguma izvērtēšanai. Darba grupā tiek plānots, ka piedalīsies Saeimas Sociālo darba lietu komisija, Budžeta un finanšu nodokļu komisija, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

ATCELT PASTĀVOŠO CEĻA NODOKĻA IEKASĒŠANAS MODELI, IEVIEST PĒC IGAUNIJAS PARAUGA.
Iniciatīva sākta 2016. gada 24. janvārī, savākusi 24'139 parakstus.
Lai pievērstu Saeimas un Satiksmes ministrijas uzmanību milzīgajai sabiedrības neapmierinātībai ar pašreizējo nodokļu sloga situāciju autovadītājiem, iniciatīvas “Atcelt pastāvošo ceļa nodokļa iekasēšanas modeli, ieviest pēc Igaunijas parauga” pārstāvji un Manabalss.lv iesnieguši Saeimā rekordiniciatīvu, ar kopumā savāktiem 22 850 parakstiem. Šī šogad ir otrā iniciatīva, kas pieprasa izmaiņas auto nodokļos.

TRANSPORTLĪDZEKĻU TEHNISKĀS APSKATES VEIKŠANA REIZI DIVOS GADOS
Iniciatīva sākta 2016. gada 11. martā, savākusi 11'657 parakstus.
Komisijas sākotnējās izvērtēšanas sēde, kura veltīta kolektīvajam iesniegumam piedalijās Auto asociācija, Asociācija "Latvijas auto", Latvijas automoto biedrība. Kā arī komisija uzklausīja iesnieguma pilnvarotu pārstāvi. Nolēma turpināt iesnieguma izvērtēšanu komisijā un aicināt Satiksmes ministriju, Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, CSDD, apdrošināšanas asociāciju. 19.10.2016. Iesnieguma sākotnējā izvērtēšana komisijā piedalās Satiksmes ministrija, CSDD Transportlīdzekļu tehniskās kontroles un sertifikācijas inspekcija, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Iekšlietu ministrija, Finanšu ministrija, iesnieguma pilnvarots pārstāvis. Komisija nolemj turpināt darbu pie Saeimas lēmuma projekta sagatavošanas.

PAR CEĻIEM BEZ BEDRĒM
Iniciatīva sākta 2013. gada 14. aprīlī, savākusi 11'346 parakstus.
03.03.2016.Saeima uzdeva MK veikt Baltijas valstīs par ceļu lietošanu maksājamo nodokļu un nodevu apjoma un tiesiskā regulējuma salīdzinošo izvērtējumu, sagatavot un līdz 2016.gada 1.septembrim iesniegt Saeimai informatīvu ziņojumu par iespējām izdarīt grozījumus normatīvajos aktos, lai īstenotu principus, ka ceļu lietotāju maksātie nodokļi un nodevas tiek izlietoti ceļu un tiltu remontiem un to uzturēšanai labā tehniskā stāvoklī, kā arī lai nodokļu maksājumu apjoms ceļu lietotājam atbilstu ceļa lietošanas intensitātei. 31.10.2016. Saņemtajā atbildē Saeimā atbilde no Ministru kabineta (Nr.2/2661-12/16) Satiksmes ministrija lūdz pagarināt izvērtējuma iesniegšanu līdz 1.decembrim.

PAR IZDIENAS PENSIJU NOTEIKŠANU ARĪ PAŠVALDĪBAS POLICISTIEM!
Iniciatīva sākta 2015. gada 4. jūnījā, savākusi 2'261 parakstus.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pārbaudīja datus un informēja komisiju, ka iesniedzēju skaits neatbilst Saeimas kārtības ruļļa prasībām. Deputāti komisijas sēdē nolēma izbeigt kolektīvā iesnieguma sākotnējo izvērtēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā un nodot to darbam Sociālo un darba lietu komisijā.

PAR LATVIJU, BRĪVU NO ĢMO !!
Iniciatīva sākta 2014. gada 20. jūnījā, savākusi 11'142 parakstus.
08.09.2016. Saeima nolēma uzdot Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai izvērtēt iespēju aizliegt Latvijā audzēt ģenētiski modificētos organismus un, ja to atzīst par iespējamu, lemt par grozījumiem likumdošanas aktos. Tautsaimniecības komisijā turpina izskatīt ĢMO iniciatīvu - secinājums: jāveicina lielāka sabiedrības izpratne par ĢMO ierobežojumiem Latvijas teritorijā! Lasi partiju viedokļus par to pie "Iniciatīvu jaunumiem" https://manabalss.lv/i/681#news.

PAR NEKUSTĀMĀ ĪPAŠUMA NODOKĻA ATCELŠANU VIENĪGAJAM ĪPAŠUMAM
Iniciatīva sākta 2016. gada 16. martā, savākusi 28'414 parakstus.
Saeima uzdevusi valdībai vērtēt iespēju mainīt NĪN piemērošanu vienīgajam mājoklim! Valdībai līdz šī gada 1.oktobrim Saeimā bija jāiesniedz informatīvs ziņojums par iespējām izdarīt grozījumus normatīvajos aktos, lai īstenotu principus, kas ļautu nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam īpašuma, tomēr Finanšu ministrija lūdza pagarināt izvērtējuma iesniegšanu līdz 30.novembrim. Pateicoties iniciatīvai, 50% atlaidi vienīgajam mājoklim no 2017. gada piešķīrusi jau Carnikavas dome.

LATVIJAS ZEME LATVIJAS PILSOŅIEM
Iniciatīva sākta 2013. gada 15. decembrī, savākusi 11'062 parakstus.
Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma gatavot divus Saeimas lēmumaprojektus: 1) nodot tālākai izvērtēšanai Tautsaimniecībās, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. 2) uzdot MK uzsākt pārrunas ar ES atbildīgajām institūcijām par izmaiņām līgumā par Latvijas pievienošanos ES. 15.09.2016. Saeima atbalstīja lēmuma projektu un nolēma nodot to izvērtēšanai Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

PAR BEZMAKSAS ĒDINĀŠANU BĒRNUDĀRZOS!
Iniciatīva sākta 2015. gada 30. aprīlī, savākusi 11'243 parakstus.
Šī gada 3. augustā notika kārtējā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, kurā piedalījās Saeimas deputāti Lolita Čigāne un Imants Parādnieks, kā arī viesi no citām iestādēm un organizācijām. Komisija nolēma turpināt darbu pie Saeimas lēmuma projekta sagatavošanas. 14.09.2016. Komisija atbalstīja Saeimas lēmuma projektu par iesnieguma turpmāko virzību un nolēma virzīt to izskatīšanai Saeimas 2016.gada 22.septembra sēdē. 22.09.2016. Saeima vienbalsīgi atbalstīja lēmuma projektu.

INICIATĪVAS, KURAS IESNIEGTAS PAŠVALDĪBĀ UN IR VIRZĪŠANAS PROCESĀ

PAR AUTOBUSU MARŠRUTU IMANTA – K. ULMAŅA GATVE – KRASTA IELA – PĻAVNIEKI – JUGLA
Iniciatīva sākta 2017. gada 20. februārī, savākusi 1'376 parakstus.
Apvienības "Pilsēta cilvēkiem" iniciatīva par autobusu maršruta Imanta-Krasta iela-Jugla izveidi ar 1103 parakstiem ir iesniegta Rīgas domē! Par jaunumiem ziņosim, kad Rīgas dome būs izskatījusi iniciatīvu un sniegusi atbildi!

JĀPILNVEIDO RĪGAS GIDU KVALIFIKĀCIJAS KĀRTĪBA
Iniciatīva sākta 2017. gada 18. martā, savākusi 213 parakstus.
Labas ziņas - Iniciatīvas iesniedzējus Rīgas dome aicinās uz darba grupu!

PALĪDZĒT SAVVAĻAS PUTNIEM
Iniciatīva sākta 2017. gada 3. maijā, savākusi 1'563 parakstus.
Pateicoties sabiedrības atbalstam, ir izdevies novērst vienu juridisku šķērsli centra darbībai, tas ir prasību nojaukt visas putnu turēšanas ietaises. Tagad visas pūles veltīsim otrā šķēršļa pārvarēšanai - domes iebildumiem par centra darbības turpinājumu, tas ir jaunu putnu uzņemšanu. No savas puses biedrība Drauga Spārns ir apņēmusies parakstītes, ka putnu skaits centrā nepārsniegs 250 un vēlreiz pārrunāt situāciju ar neapmierinātu kaimiņu. Savukārt par domes rīcību uzzināsim līdz 31.maijam.

INICIATĪVAS, KURAS DRĪZUMĀ TIKS IESNIEGTAS SAEIMĀ

PAR ATKLĀTU BALSOJUMU VALSTS PREZIDENTA VĒLĒŠANĀS
Iniciatīva sākta 2014. gada 13. maijā, savākusi 11'451 parakstus.


ATLAISTAI SAEIMAI NEPIENĀKAS PAPILDU KOMPENSĀCIJAS
Iniciatīva sākta 2011. gada 11. novembrī, savākusi 12'678 parakstus.


INICIATĪVAS, KURAS NETIKA ATZĪTAS PAR KOLEKTĪVO IESNIEGUMU

PAR BANKAS „CITADELE” PĀRDOŠANAS PĀRTRAUKŠANU
Iniciatīva sākta 2014. gada 19. septembrī, savākusi 11'096 parakstus.
Iniciatīva nepilnu divu nedēļu laikā savāca vairāk kā 10 000 parakstus un īsi pirms 12.Saeimas vēlēšanām tika iesniegta Saeimā. Iniciatīvu iesniedzot, gandrīz 1000 paraksti tika atzīti par nederīgiem - šī iemesla dēļ iniciatīva netika izskatīta kā kolektīvais iesniegums, bet kā vienkāršs iedzīvotāju iesniegums. Iniciatīva neiekļuva Saeimas dienaskārtībā.

Portāla statistika

Kopējais parakstu skaits918'177 paraksti
Kopējais iesniegto iniciatīvu skaits1259 iniciatīvas
Šobrīd aktīvās publicētās iniciatīvas273 iniciatīvas
Kopējais portāla skatījumu skaitsvairāk kā 1,4 miljoni
Unikālie lapas apmeklētāji912 tūkstoši
Visvairāk apmeklētāju noLatvijas, Lielbritānijas un Vācijas
Iniciatīva, kas savākusi visvairāk parakstu —
“PAR NEKUSTĀMĀ ĪPAŠUMA NODOKĻA ATCELŠANU VIENĪGAJAM ĪPAŠUMAM”

28'414 paraksti

ManaBalss.lv labās ziņas - Tavā e-pastā!

Mums ir daudz labu jaunumu - gribam par tiem pastāstīt arī Tev! Ieraksti savu e-pastu, un mēs ik mēnesi Tev tos nosūtīsim.

e-pasta adrese ** Obligātie lauki
JAUNUMI

"Bailes no viendzimuma pāriem liedz daļai sabiedrības saskatīt ieguvumus visai sabiedrībai no Kopdzīves likuma pieņemš...

Posted by ManaBalss.lv on piektdiena, 2017. gada 22. decembris


Iniciatīvas autore Liāna Hiršone, kopā ar atbalstītāju grupu, iesniedz sūdzību Satversmes tiesā par NĪN prettiesisko būt...

Posted by ManaBalss.lv on pirmdiena, 2017. gada 18. decembris


🇱🇻 Dārgais ManaBalss.lv lietotāj, 💵 ManaBalss.lv mājaslapā netiek izvietotas reklāmas, taču vienlaikus mums ir...

Posted by ManaBalss.lv on pirmdiena, 2017. gada 18. decembris


INICIATĪVAS ATTĪSTĪBA Par spīti sabiedrības neapmierinātībai, Saeima atkal virza grozījumus, ar kuriem tiktu aizliegts...

Posted by ManaBalss.lv on trešdiena, 2017. gada 13. decembris


Saeimas komisija lēma atlikt reformas izskatīšanu, taču liela daļa vecāku norāda, ka vēl joprojām neatbalsta IZM ideju. 🖋️Lasi pilnu rakstu un paraksties: https://manabalss.lv/i/1235#news

Posted by ManaBalss.lv on piektdiena, 2017. gada 8. decembris