Pārstāvis: Armands BrengulisPublicēta: 27. Jun (2019)

ADMINISTRATĪVĀ ATBILDĪBA PAR PUTNU BAROŠANU JŪRMALAS PILSĒTĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Jūrmalas domē.

1'000
313
Jau parakstījuši 313
687

Vēlamies panākt, lai Jūrmalas teritorijā netiktu baroti savvaļas putni. Putnu barošanas dēļ cieš gan pagalmos novietotās automašīnas, gan tiek sabojāts garāmgājēju apģērbs, gan pagalmi un soliņi ir vienos putnu mēslos. Ornitologi pastāvīgi brīdina, ka no šādas barošanas cieš arī paši putni.

Jūrmalas domei jāiekļauj pilsētas kārtības noteikumos aizliegums pilsētas teritorijā barot putnus. Šāda prakse ir jau vairākās Eiropas pilsētās.

Iedzīvotājiem ieguvums būs tīrība pilsētas ielās un pagalmos un klusums no rītiem. Iespējams, ka lieki nepiebarotie putni atgriezīsies pie jūras. Ornitologi brīdina, ka savvaļas putnus ar maizi barot nemaz nedrīkst, bet pārsvarā putnu barošanai izmanto tieši maizi. Gulbis vispār ir veģetārietis - tam pilnīgi pietiek ar zāli, aļģēm, planktonu un mazajiem kukaiņiem, kas ūdeņos ir pārpārēm. Ja gulbjus ar maizi baro jau no bērnības, tad tie kļūst no tās atkarīgi, tāpēc cilvēku klātbūtnē mēdz būt pat agresīvi, pieprasīt tos barot un uzbrukt cilvēkiem.

Iniciatīvas jaunumi

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldības dzīves iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS