Prasība ir izpildīta neatkarīgi no iniciatīvas

Pārstāvis: Gatis GreblisPublicēta: 26. Mar (2021)

PAR CAURSPĪDĪGU AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS IEPIRKUMU PROCEDŪRU COVID-19 IZPLATĪBAS LAIKĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
1'153
Jau parakstījuši 1'153
8'847

Ar šo iniciatīvu vēlamies norādīt Ministrijām nepārkāpt pašu izsludinātos likumus. "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma" 3. nodaļas 25. pants ļauj Aizsardzības Ministrijai, nepiemērojot publisko iepirkumu likumu, iegādāties dažādas preces. Pamatojoties uz šo likuma pantu, Aizsardzības Ministrija veic preču iegādi par nesamērīgi augstām cenām un ierobežo citu uzņēmumu veselīgu konkurētspēju. Ar šo iniciatīvu vēlamies vai nu aizliegt Aizsardzības Ministrijai veikt preču iegādi nepiemērojot publisko iepirkumu likumu, vai arī publiski atskaitīties par šiem iepirkumiem, kuriem netiek piemērots ''Publisko iepirkumu likums''. Tas atjaunos veselīgu konkurenci citiem uzņēmumiem un novērsīs arī naudas izšķērdēšanu.

Viens variants ir dzēst no "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma" 3. nodaļas 25. pantu, lai radītu visiem uzņēmumiem vienādu, godīgu un veselīgu konkurenci. Jo šobrīd ne tikai tiek mazināta konkurence starp uzņēmumiem, bet arī nepamatoti tiek tērēta valsts nodokļu maksātāju nauda lielos apjomos, neinformējot par to sabiedrību. Cita iespēja ir publiskot visus šos pirkumus, kā to pieprasa ''Publisko iepirkumu likums'' - ar uzvarētāja nosaukumu un kopējo summu par šiem iepirkumiem. Ir nepieciešama sapratne par šo problēmu, politiskā griba un izmaiņas attiecīgajos regulējumos.

Ieguvums no tā būs veselīga konkurence starp uzņēmumiem, kā arī ietaupīsim valsts, t.i., nodokļu maksātāju, naudu. Un iedzīvotājiem būs iespēja pārliecināties, kā tiek tērēta viņu nodokļu nauda.

Pievienots dokuments

likumi_lv_315278_01.01.2021__lv.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīvas prasība ir izpildīta27. Apr (2021)

Parakstu vākšanas gaitā par iniciatīvu "Par caurspīdīgu aizsardzības ministrijas iepirkumu procedūru Covid-19 izplatības laikā" ir veikti grozījumi likumā.

"Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma" 3. nodaļas 25. pantā ir izdarīta korekcija – ir svītroti vārdi "..nepiemērojot Publisko iepirkumu likumu..", kas būtībā ir iniciatīvas prasība.

Saziņā ar iniciatīvas autoru ManaBalss komanda ir secinājusi, ka attiecīgi šīs iniciatīvas prasība ir piepildīta neatkarīgi no pašas iniciatīvas.

Autors pateicas par Tavu sniegto atbalstu!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS