Iniciatīva nav atbalstīta.

Pārstāvis: Arnis LasmanisPublicēta: 16. Aug (2019)

APVIENOT GARKALNES UN ĀDAŽU NOVADUS
Iniciatīva tiks iesniegta Vides Aizsardzības un Reģionālās Attīstības ministrijā

1'000
1'309
Jau parakstījuši 1'309

Mainīt esošo plānu, kas paredz Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pievienot Garkalnes novadu jaunveidojamam Ulbrokas novadam.

Reformas ietvaros apvienot Garkalnes un Ādažu novadu.

Garkalnes un Ādažu novada teritorija ir ģeogrāfiski vienota: 1) ar kopīgu ūdenssaimniecību, publiskiem ūdeņiem, pieejamiem ceļiem. Abi novadi atrodas Baltezera krastos; 2) ar vienotiem vietvārdiem Ādažu novada Garkalnes ciems un Garkalnes novada Garkalnes ciems, Garkalnes baznīca, Garkalnes kapi, Ādažu novada Garkalnes Olimpiskais centrs. Abiem novadiem ir valstiski svarīgi militārie investīciju objekti, kas ļauj nodrošināt pilnvērtīgu ārvalstu bruņoto spēku līdzdalību militārajās mācības, militārās tehnikas ātru nogādāšanu no ostām pa dzelzceļu uz Garkalnes staciju, kā arī loģistikas prasību izpildi NATO operāciju ietvaros. Ādažu vidusskola ir Garkalnei tuvākā un lielākā vidējās vispārīgās izglītības iestāde, kurā mācās daudzi Garkalnes novada izglītojamie. Ulbrokas vidusskola atrodas trīs reizes tālāk, un nepastāv nekāds sabiedriskā transporta savienojums ar Garkalnes novada ciematiem. Arī pēc šo pašvaldību apvienošanas jaunieši turpinātu iegūt izglītību sev tuvākajās vidusskolās ar atbilstošu novada budžeta finansējumu. Apvienojot Garkalnes un Ādažu novadus, būtu iespējams nodrošināt arī saskaņotu Baltezera krastu apsaimniekošanu, uzlabot kopīgos infrastruktūras attīstības projektus un vienotu izglītības politiku, samazinot starp pašvaldībām pārskaitāmo līdzekļu apjomu par izglītības pakalpojumiem. Kā alternatīva būtu iespējama novada dalīšana, Ropažiem tuvākos ciemus iekļaujot Ulbrokas novadā, ņemot vērā iespējamos publiskās apspriešanas rezultātus.

Iniciatīvas jaunumi

Ja ne uzvarēt, tad vismaz mācīties05. May (2020)

Lai gan Garkalnes un Ādažu novadus administratīvi teritoriālās reformas ietvarā apvienot paredzami neizdosies, šis sabiedrībai tomēr ir bijis labs demokrātijas treniņš, vērtē iniciatīvas "APVIENOT GARKALNES UN ĀDAŽU NOVADUS" autors.

Viņa vērtējumā iedzīvotāju atbalsts šai idejai ir bijis ievērojams.

2019. gada augustā platformā "ManaBalss" ievietotā iniciatīva, kura administratīvi teritoriālās reformas ietvaros aicina apvienot Garkalnes un Ādažu novadus, ir strauji ieguvusi balsotāju atbalstu. "Nepilna mēneša laikā savācām vairāk nekā paredzētos 1000 parakstus, jeb trešo daļu no 2017. gada vēlēšanās nobalsojušo skaita Garkalnes novadā. Tas liecina, ka atbalsts idejai sniedzās pāri vienas vai divu partiju atbalstītāju lokam," iedzīvotāju aktivitāti komentē iniciatīvas autors Arnis Lasmanis.

Pēc iniciatīvas iesniegšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, tā tomēr nav izmainījusi administratīvi teritoriālās reformas gaitu, un reforma tiek virzīta atbilstīgi Ministru kabineta lēmumam, teikts ministrijas atbildes vēstulē autoram.

"Manuprāt, iniciatīva ļāva krietni palielināt to cilvēku loku, kuri varēja izteikt savu viedokli. Tika atspēkoti argumenti par to, ka pret domes un ministrijas plāniem iebilst tikai daži neapmierināti aktīvisti." Tā inicatīvas autors vērtē iedzīvotāju atbalstu un ir pārliecināts par izmaiņu nepieciešamību, kā arī aicina uz turpmāku atbalstu šai iniciatīvai. "Ar vietējo atbalstītāju palīdzību mēs turpināsim uzturēt ideju dzīvu, lai uz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā panāktu vismaz kompromisa īstenošanu ­- esošās novada teritorijas sadalīšanu, lai Baltezera krasti tomēr tiktu apvienoti Ādažu novadā."

Saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu platformā ManaBalss ir publicētas arī šīs iniciatīvas:

JELGAVAS PILSĒTAI, JELGAVAS NOVADAM UN OZOLNIEKU NOVADAM JĀPALIEK ATSEVIŠĶI
APVIENOT RĪGU UN JŪRMALU - PRIEKŠLIKUMS TERITORIĀLAJAI REFORMAI
PAR TAUTAS TIESĪBĀM LEMT SAVA NOVADA NĀKOTNI

AUTORS: MANA BALSS

Ogre kļūs par valstspilsētu21. Apr (2020)

Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija pirms Saeimas trešā lasījuma ir konceptuāli atbalstījusi priekšlikumu Ogri iekļaut valstspilsētu sarakstā, ziņo portāls Delfi. Paredzami tāds būs arī plenārsēdes lēmums.

ATR iznākumā Ogre būs valstspilsēta – kā tagad komisija pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikuma ir vienojusies pārdēvēt republikas pilsētas. Ogri pievienot sarakstam ierosināja Jānis Dombrava (NA), kurš jau iepriekš norādīja, ka iepriekšējā reformā Ogrei šis statuss tika liegts politisku iemeslu dēļ, lai gan tā ir gan ekonomiski aktīvāka, gan iedzīvotāju skaita ziņā lielāka par dažu labu esošo no deviņām republikas pilsētām.

VARAM piedāvā, ka valstspilsētas ir Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils.

Par ATR tēmu ir arī virkne ManaBalss autoru ierosinājumu.

Saistībā ar notiekošo reformu platformā ManaBalss atbalstu turpina vākt iniciatīva “JELGAVAS PILSĒTAI, JELGAVAS NOVADAM UN OZOLNIEKU NOVADAM JĀPALIEK ATSEVIŠĶI”, kā arī “APVIENOT RĪGU UN JŪRMALU - PRIEKŠLIKUMS TERITORIĀLAJAI REFORMAI” un “PAR TAUTAS TIESĪBĀM LEMT SAVA NOVADA NĀKOTNI”. Savukārt iniciatīva “APVIENOT GARKALNES UN ĀDAŽU NOVADUS” ir jau iesniegta VARAM.

Avots: Delfi

AUTORS: MANA BALSS

Garkalnes un Ādažu apvienošanas priekšlikums ir iesniegts ministrijā. Paldies parakstītājiem par atbalstu!12. Sep (2019)

Ātrāk nekā mēneša laikā Arņa Lasmaņa iniciatīva "Apvienot Garkalnes un Ādažu novadus" platformā ManaBalss ir guvusi noteikto atbalstītāju parakstu skaitu un otrdien, 11. septembrī, ir iesniegta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Autors un vairāk nekā tūkstotis atbalstītāju lūdz ministriju izskatīt iepriekšminēto iniciatīvu un rast risinājumu pašvaldību reformas ietvaros, lai Garkalnes novads netiktu pievienots Ulbrokai, bet gan Ādažu novadam.

"Garkalnes novads ir cieši ģeogrāfiski, izglītības un valsts drošības jomā saistīts ar Ādažu novadu," kolektīvajā iesniegumā ministrijai argumentē A. Lasmanis. Savukārt "saistība ar Stopiņu novadu un Ulbroku ir visai vāja, un ar Ropažiem ‒ tīri vēsturiska".

Tāpēc vēlamais risinājums pēc iesniedzēju domām ir Garkalnes novada apvienošana ar Ādažu novadu, vai arī sadalīšana, ņemot vērā atsevišķu ciematu atšķirīgo viedokli. Patlaban plānotais dalījums pa A2 šoseju to neatspoguļo.

AUTORS: MANA BALSS