Pārstāvis: Jānis KuzinsPublicēta: 02. Jan (2020)

APVIENOT RĪGU UN JŪRMALU - PRIEKŠLIKUMS TERITORIĀLAJAI REFORMAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
161
Jau parakstījuši 161
9'839

Apvienojot Rīgas pilsētu un Jūrmalas pilsētu, tiktu atjaunota vēsturiskā tradīcija, kad Jūrmala bija Rīgas pilsētas sastāvā. Tikai ar padomju varas palīdzību 1959. gadā Jūrmala tika atdalīta no Rīgas, radot neloģisku divu pilsētu līdzās pastāvēšanu bez vienota attīstības redzējuma. Pēc pilsētu apvienošanas ir jārīko jaunās pašvaldības vēlēšanās. Tiktu apvienota pilsētu satiksme un sabiedriskais transports, un notiktu efektīvāka pašvaldības uzņēmumu pārvalde. Jau šobrīd Saeima sāk apspriest reģionālo reformu, kuras ietvaros iedzīvotājiem ir jādod iespēja sniegt savu priekšlikumus.

Priekšlikums ir izstrādāt likumu grozījums, veicot teritoriālo reformu Rīgas un Jūrmalas apvienošanā ar balsojumu Saeimā. Vai arī administratīvi teritoriālās reformas ietvaros, vēlāk sarīkojot ārkārtas apvienotās Rīgas lielpilsētas vēlēšanas. Šai idejai pretinieki un atbalstītāji, un iedzīvotājiem būtu jādod iespēja izteikties.

Tā kā daudzi jūrmalnieki strādā Rīgā un maksā nodokļus Rīgā, tiem būs iespējas arī baudīt visas vienotas pilsētas dotās iespējas, sociālo labklājību un drošību. Tiks izveidots vienots sabiedriskā transporta tīkls. Tas arī atrisinātu daudz problēmu, ieskaitot jautājumu par iebraukšanas maksu, vienotu satiksmi sociālajām grupām, skolu un bērnudārzu trūkumu, uzlabotu nodarbinātību, un Rīga daudz aktīvāk attīstītu Jūrmalu kā kūrorta zonu, piesaistot Rīgas tūristus šai Rīgas daļai.

Iniciatīvas jaunumi

Ogre kļūs par valstspilsētu21. Apr (2020)

Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija pirms Saeimas trešā lasījuma ir konceptuāli atbalstījusi priekšlikumu Ogri iekļaut valstspilsētu sarakstā, ziņo portāls Delfi. Paredzami tāds būs arī plenārsēdes lēmums.

ATR iznākumā Ogre būs valstspilsēta – kā tagad komisija pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikuma ir vienojusies pārdēvēt republikas pilsētas. Ogri pievienot sarakstam ierosināja Jānis Dombrava (NA), kurš jau iepriekš norādīja, ka iepriekšējā reformā Ogrei šis statuss tika liegts politisku iemeslu dēļ, lai gan tā ir gan ekonomiski aktīvāka, gan iedzīvotāju skaita ziņā lielāka par dažu labu esošo no deviņām republikas pilsētām.

VARAM piedāvā, ka valstspilsētas ir Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils.

Par ATR tēmu ir arī virkne ManaBalss autoru ierosinājumu.

Saistībā ar notiekošo reformu platformā ManaBalss atbalstu turpina vākt iniciatīva “JELGAVAS PILSĒTAI, JELGAVAS NOVADAM UN OZOLNIEKU NOVADAM JĀPALIEK ATSEVIŠĶI”, kā arī “APVIENOT RĪGU UN JŪRMALU - PRIEKŠLIKUMS TERITORIĀLAJAI REFORMAI” un “PAR TAUTAS TIESĪBĀM LEMT SAVA NOVADA NĀKOTNI”. Savukārt iniciatīva “APVIENOT GARKALNES UN ĀDAŽU NOVADUS” ir jau iesniegta VARAM.

Avots: Delfi

AUTORS: MANA BALSS