Pārstāvis: Līna Putene, Ričards Vuškāns, Jēkabs ŠčipčinskisPublicēta: 14. Apr (2017)

AR DIVIEM PIETIKS! PAR 2 TERMIŅU LIMITU PAŠVALDĪBU PRIEKŠSĒDĒTĀJIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
2'570
Jau parakstījuši 2'570
7'430

Laiks mainīt iesūnojušo pašvaldību politiku Latvijā! Pietiek ar beztermiņa pašvaldību priekšsēdētājiem! Šobrīd gandrīz puse no republikas nozīmes pilsētām priekšsēdētāji atrodas amatā ilgāk par 15 gadiem, un situācija ir līdzīga arī mazākās pašvaldībās. Viens no demokrātijas stūrakmeņiem ir regulāra varas nomaiņa, bet šobrīd daudzviet politiķi pašvaldības uztver par saviem lēņiem. Mēs vēlamies to mainīt!

Ierosinām veikt izmaiņas likumā “Par pašvaldībām”, mainot esošo redakciju, nosakot limitu (8 gadi), cik ilgi pašvaldības deputāts var ieņemt konkrētas pašvaldības priekšsēdētāja amatu. Šobrīd likums šādu limitu neparedz, kas daudzās pašvaldībās ļauj turpināties netraucētai pašvaldības priekšsēdētāja darbībai, dažviet jau vairākas desmitgades.

Pirmkārt un galvenokārt tiktu novērsti korupcijas riski, kas var būt rezultāts ilgstošai būšanai priekšsēdētāja amatā, jo nepastāvētu iespēja garantēt turpmāku kādas atsevišķas grupas interešu aizstāvību pēc 8 gadu termiņa beigām. Pēdējās pašvaldību vēlēšanās nomainījās vien trešdaļa pašvaldību vadītāju. Korupcija tieši pašvaldību līmenī mūs izceļ uz kopējā Eiropas Savienības fona un to pierāda vairāki pētījumi un notiesāto pašvaldības vadītāju, deputātu un darbinieku skaits. Turklāt 2013. gada pašvaldību vēlēšanās devās balsot vien 45,99% no vēlētājiem, un visa veida politiskā aktivitāte pašvaldību līmenī turpina krist. Šāda redakcija likumā veicinātu jaunu personību pieplūdumu pašvaldību velēšanām, jo kā maksimums pēc 8 gadiem būtu jāveic esošā priekšsēdētāja nomaiņa, kas liktu veikt rotāciju daudzās pašvaldībās, kur šobrīd pastāv viena politiķa varas monopols. Tas veicinātu konkurenci pašvaldību vēlēšanās un palīdzētu atbrīvoties no stagnējošā “lokomotīvju” principa, kur vienas konkrētas personības dalība kalpo par platformu kampaņām. Tā vietā partijas būtu spiestas attīstīties un izglītot pēcnācējus esošai elitei, ļaujot jaunām idejām pārņemt stafeti. Tāpat tiktu novērsta iespēju pašvaldību priekšsēdētājiem “iesēsties” amatos un, izmantojot savas amata pilnvaras un stāvokli, ilgtermiņā iedzīvoties materiālajos labumos, kas uzkrītoši ir redzams noteiktās pašvaldībās, kur izveidojies varas monopols. Jau šobrīd daudzviet pasaulē pastāv šādi termiņu limiti pašvaldību priekšsēdētājiem - ASV, Portugālē, Itālijā, Brazīlijā, Filipīnās un Taivānā. Mēs lūdzam sabiedrības atbalstu mūsu iniciatīvai un aicinām par to balsot, kā arī dalīties ar šo informāciju sociālajos tīklos un pievienoties mūsu Facebook grupai lai sekotu līdzi jaunumiem!

Pievienots dokuments

Ar_diviem_pietiks.pdf 210 KB (atvērt)

Iniciatīvas parakstītāji 2'570

ManaBalss.lv labās ziņas - Tavā e-pastā!

Mums ir daudz labu jaunumu - gribam par tiem pastāstīt arī Tev! Ieraksti savu e-pastu, un mēs ik mēnesi Tev tos nosūtīsim.

e-pasta adrese ** Obligātie lauki