Iniciatīva ir iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Karostas glābšanas biedrībaPublicēta: 31. Jul (2020)

ASFALTA VELOTRASES IZVEIDE KAROSTĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Liepājas pilsētas domē

500
575
Jau parakstījuši 575

Šobrīd Liepājā nav mūsdienīgas un drošas vietas, kur iesācējiem, bērniem un pieaugušajiem pavadīt brīvo laiku, braucot ar velosipēdiem, skeitbordiem, slidām un skūteriem. Vienīgais esošais skeitparks Liepājā ir piemērots pieredzējušiem BMX braucējiem, taču maziem bērniem un lietotājiem bez pieredzes tas ir pārāk sarežģīts un pat bīstams. Liepājas pilsētā kopumā nav pietiekams skaits publiski pieejamu atpūtas laukumu, kas sniegtu iespēju ikvienam tuvu mājām pilnvērtīgi un bez maksas ar minimāliem saviem resursiem aktīvi pavadīt brīvo laiku un būt kustībā svaigā gaisā. Aktīvie sporta veidi Liepājā zaudē popularitāti, un tas var ietekmēt arī pilsētas tūrisma nozari. Publiski pieejamo aktīvās atpūtas vietu trūkums Liepājā ir jārisina.

Tāpēc ir nepieciešams Liepājas domes finansiālais atbalsts, lai veiktu multifunkcionālas trases izveidi, kas būtu piemērota visu vecumu braucējiem (bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem) ar dažādiem prasmju līmeņiem (iesācējiem un profesionāliem sportistiem) un visa veida nemotorizētiem braucamrīkiem (riteņbraucējiem, skūteristiem, skeiteriem un skrituļotājiem). Šādas asfalta velo trases (angļu val. "pump tracks") tiek izbūvētas visā pasaulē un strauji kļūst par populāriem aktīvā dzīvesveida veicinošiem elementiem. Baltijā šobrīd ir izbūvētas vairāk nekā 20 asfalta velo trases. Nesen tika atklāta pirmā šāda veida trase Kurzemē - Grobiņā. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums sabiedrībai, kas piemērots ikvienam un nepieciešams ikvienā Latvijas pilsētā, tai skaitā Liepājā.

Izbūvējot multifunkcionālu velo trasi Liepājā, tā kļūs par nozīmīgu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras objektu. Bērniem un viņu vecākiem būs jauns veids, kā pavadīt brīvo laiku. Pieredzējušiem sportistiem būs vieta, kur trenēties, un būs iespēja arī rīkot sacensības. Šādus objektus parasti izvieto pie jau esošas sporta infrastruktūras, lielos mikrorajonos vai degradētās zonās, lai tās attīstītu. Mūsuprāt, Karostas/Beberliņu mežs atbilst visiem šiem kritērijiem. Blakus ir "Tarzāns", "BB WakePark" ar veikborda pakalpojumiem, SUP nomu, citām ūdens aktivitātēm un minirampu, kā arī pēc fiziskām aktivitātēm ir iespējams atsvaidzināties Beberliņu ezerā. Karosta ir viens no Liepājas lielākiem mikrorajoniem. Karosta jau sen ir arī ieņēmusi kursu pārtapt par pievilcīgu vietu, atstājot pagātnē depresīvā rajona tēlu.

Iniciatīvas jaunumi

Prasību pēc veloceliņa Liepājas Karostā principiāli atbalsta; saruna ar pašvaldību turpinās24. Feb (2021)

Iniciatīvas "Asfalta velotrases izveide Karostā" virzītāji no "Karostas glābšanas biedrības" ir saņēmuši Liepājas pilsētas būvvaldes atbildi uz savu un 531 parakstītāju atbalstīto kolektīvo iesniegumu.

Pašvaldības pārstāvis atbildē raksta, ka atzinīgi vērtē un principiāli atbalsta iniciatīvu izveidot velotrasi dažāda vecuma un prasmju līmeņa braucēju atpūtai.

Tomēr reizē arī tiek norādīts, ka pilsēta ir ieguldījusi ievērojamu darbu un līdzekļus Zirgu salas pārveidošanā par visiem pieejamu, labiekārtotu vidi daudzveidīgai un dažādām interešu, vecumu un prasmju grupām atbilstošu liepājnieku un pilsētas viesu atpūtas vietu.

Gluži nesen tur izveidota un pieņemta ekspluatācijā apjomīga trase dažādām skrituļošanas nodarbēm, norāda pašvaldība. Tās centrālajā daļā Zirgusalas attīstības projektā jau ir paredzēta vieta velo aktivitātēm.

Ņemot vērā šīs iestrādes, jau padarīto un vēl plānotos darbus infrastruktūras un labiekārtojuma izveidē Zirgu salā un tās novietni tuvāk Liepājas centra daļai, kas līdz ar to nozīmē arī labāku sasniedzamību no visām pilsētas apkaimēm, pašvaldība vēstulē pauž viedokli, ka Zirgu sala varētu būt piemērotāka novietne šādas velo trases izveidei.

Pašvaldība arī aicina iniciatīvas "Asfalta velotrases izveide Karostā" virzītājus izskatīt un apspriest šos velotrases novietojuma aspektus.

Saziņā ar ManaBalss iniciatīvas virzītāji komentēja, ka pēc šīs atbildes ir apņēmības pilni tik un tā virzīt tālāk sarunas ar pašvaldību tieši par velotrasi Karostā.

Sākumā pēc atbildes saņemšanas ir šķitis, ka nekas netiks darīts lietas labā, bet tad vēlreiz pēc saziņas jau ar domes vicemēru ir iespaids, ka tomēr ir iespēja vēl pacīnīties un attīstīt sarunas tieši par Karostas trases nepieciešamību.

Karostas trases idejas virzītāji turpmāk izveidos skici uz plānotās vietas topogrāfijas un tāmi, lai varētu vēlreiz prezentēt šo priekšlikumu domei jau konkrētā vietā un ar konkrētām izmaksām.

Kopumā par iniciatīvas līdzšinējo gaitu un sadarbību ar pilsētas domi tās virzītāji komentē, ka "cerams, kaut kāds risinājums būs".

Avots: Liepājas pilsētas būvvalde; ManaBalss

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldībai adresēto iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS