Pārstāvis: Karostas glābšanas biedrībaPublicēta: 31. Jul

ASFALTA VELOTRASES IZVEIDE KAROSTĀ
Iniciatīva tiks iesniegta Liepājas pilsētas domē

500
499
Jau parakstījuši 499
1

Šobrīd Liepājā nav mūsdienīgas un drošas vietas, kur iesācējiem, bērniem un pieaugušajiem pavadīt brīvo laiku, braucot ar velosipēdiem, skeitbordiem, slidām un skūteriem. Vienīgais esošais skeitparks Liepājā ir piemērots pieredzējušiem BMX braucējiem, taču maziem bērniem un lietotājiem bez pieredzes tas ir pārāk sarežģīts un pat bīstams. Liepājas pilsētā kopumā nav pietiekams skaits publiski pieejamu atpūtas laukumu, kas sniegtu iespēju ikvienam tuvu mājām pilnvērtīgi un bez maksas ar minimāliem saviem resursiem aktīvi pavadīt brīvo laiku un būt kustībā svaigā gaisā. Aktīvie sporta veidi Liepājā zaudē popularitāti, un tas var ietekmēt arī pilsētas tūrisma nozari. Publiski pieejamo aktīvās atpūtas vietu trūkums Liepājā ir jārisina.

Tāpēc ir nepieciešams Liepājas domes finansiālais atbalsts, lai veiktu multifunkcionālas trases izveidi, kas būtu piemērota visu vecumu braucējiem (bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem) ar dažādiem prasmju līmeņiem (iesācējiem un profesionāliem sportistiem) un visa veida nemotorizētiem braucamrīkiem (riteņbraucējiem, skūteristiem, skeiteriem un skrituļotājiem). Šādas asfalta velo trases (angļu val. "pump tracks") tiek izbūvētas visā pasaulē un strauji kļūst par populāriem aktīvā dzīvesveida veicinošiem elementiem. Baltijā šobrīd ir izbūvētas vairāk nekā 20 asfalta velo trases. Nesen tika atklāta pirmā šāda veida trase Kurzemē - Grobiņā. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums sabiedrībai, kas piemērots ikvienam un nepieciešams ikvienā Latvijas pilsētā, tai skaitā Liepājā.

Izbūvējot multifunkcionālu velo trasi Liepājā, tā kļūs par nozīmīgu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras objektu. Bērniem un viņu vecākiem būs jauns veids, kā pavadīt brīvo laiku. Pieredzējušiem sportistiem būs vieta, kur trenēties, un būs iespēja arī rīkot sacensības. Šādus objektus parasti izvieto pie jau esošas sporta infrastruktūras, lielos mikrorajonos vai degradētās zonās, lai tās attīstītu. Mūsuprāt, Karostas/Beberliņu mežs atbilst visiem šiem kritērijiem. Blakus ir "Tarzāns", "BB WakePark" ar veikborda pakalpojumiem, SUP nomu, citām ūdens aktivitātēm un minirampu, kā arī pēc fiziskām aktivitātēm ir iespējams atsvaidzināties Beberliņu ezerā. Karosta ir viens no Liepājas lielākiem mikrorajoniem. Karosta jau sen ir arī ieņēmusi kursu pārtapt par pievilcīgu vietu, atstājot pagātnē depresīvā rajona tēlu.

Iniciatīvas parakstītāji 499