Likums ir pieņemts!

Pārstāvis: Armands GeriksPublicēta: 01. Dec (2011)

ATBILDĪBA PAR SAEIMAS DEPUTĀTA ZVĒRESTA LAUŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
17'748
Jau parakstījuši 17'748

LR Saeimas deputāts, uzņemoties Saeimas deputāta pienākumus, saskaņā ar Satversmes 18.pantu dod šādu svinīgo solījumu: „Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."Taču šobrīd nav juridiskas formulas, kā rīkoties gadījumā, kad deputāta zvērests (svinīgais solījums) tiek lauzts. Līdz ar parakstu vākšanu par citas valsts valodas noteikšanu Latvijā šis jautājums ir aktualizējies, tādēļ ir pienācis laiks noteikt konkrētu juridisko atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu.

Ir jāpieņem likums, kas nosaka konkrētu atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu. Tautas priekšstāvis, kurš lauzis doto zvērestu, nav cienīgs turpmāk atrasties šajā amatā, jo ir to apkaunojis. Likumā jānosaka norma:Deputāta zvēresta laušanas gadījumā deputāts zaudē tiesības atrasties šajā amatā ar šo brīdi un nevar tikt izvirzīts kā deputāta kandidāts arī jebkad turpmāk. Ar šo brīdi viņš vairs nevar ieņemt arī citus amatus valsts pārvaldē un pašvaldībās.

Saeimas Deputāta zvērests (svinīgais solījums) definē tautas pārstāvja darbības pamatprincipus un šī amata pastāvēšanas jēgu. Nenosakot atbildību par šādu ētikas pārkāpumu, zvērests zaudē jēgu, diskreditējot Latvijas Republikas Saeimu kā tādu, tātad arī mūsu valsti. To mēs nedrīkstam pieļaut.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīva ir sasniegusi rezultātu!16. Oct (2014)

Lieliskas ziņas - iniciatīva "Atbildība par Saeimas deputāta zvēresta laušanu" ir sasniegusi rezultātu! Šodien parlaments lēma par grozījumiem Saeimas kārtības rullī, kas paredz iespēju piemērot bargākas sankcijas par Saeimas deputātu ētikas kodeksa neievērošanu. APSVEICAM, tas pavisam noteikti ir mūsu kopējs sasniegums! Tagad varam kopā palīdzēt arī citām iniciatīvām! :) http://blogs.manabalss.lv/2014/10/vairak-neka-17-000-cilveku-parakstita-manabalss-lv-iniciativa-sasniedz-rezultatu/

AUTORS: MADARA PEIPIŅA

Iniciatīva par deputātu atbildību virzās uz priekšu — 04.02.2014. to skatīja Saeimas Juridiskā komisija.06. Feb (2014)

Deputāti sola sākt darbu pie izmaiņām likumos: http://ej.uz/IniciativuDienaTuvākajos mēnešos mēs rūpīgi sekosim līdzi, kā deputātiem veiksies ar solījumu izpildi. Tas, cik augstu viņi sadūšosies celt atbildības latiņu negodprātīgajiem kolēģiem, rādīs, cik augstu viņi patiesībā tur mūsu valsts un savu godu.Saeimas vēlēšanas vairs nav aiz kalniem, tādēļ vēlēsim deputātiem veiksmi!Iniciatīvas autori

AUTORS: SANDA SERAFINOVIČA

Saeima uzdevusi Tieslietu Ministrijai sagatavot likumprojektu, kas paredz atbildību par zvēresta laušanu15. May (2013)

Saeima nolēmusi uzdot Tieslietu ministrijai sagatavot likumprojektu, kas paredzētu, ka Saeimas deputātiem ir jāatbild par zvēresta laušanu. Šis Saeimas ceturtdienas lēmums tapis, balstoties uz teju 14 tūkstošu Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu. Atbalstu šāda likuma pieņemšanai pilsoņi varēja paust interneta vietnē ManaBalss.lv

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Saeimas komisija ATBALSTA mūsu iniciatīvu04. Jul (2012)

Mandātu un ētikas komisija šodien konceptuāli atbalstīja aicinājumu noteikt adekvātu atbildību par deputāta zvēresta laušanu.Saeimas Juridiskajai komisijai un Tieslietu ministrijai uzdots mēneša laikā sagatavot analīzi par citu valstu pieredzi šajā jomā. Iepazīstoties ar jau darbojošiem modeļiem, Latvija varēs izstrādāt savu impīčmenta procedūru, kas būtu piemērojama smagu Saeimas deputāta zvēresta pārkāpumu gadījumā.

AUTORS: ROBERTS GRIŠKEVIČS

Iniciatīva iesniegta Saeimā un sākusies parakstu pārbaude05. Jun (2012)

Autori ir iesnieguši iniciatīvu Saeimā – ir sākusies iniciatīvas virzība oficiālā kārtībā. Sākumā būs parakstu pārbaude, kam sekos iniciatīvas izskatīšana Saeimas komisijā. Turam īkšķus un sekojam jaunumiem. Informācijai - kopš 2012. gada februāra ikvienam ir iespēja uzrakstīt savu ideju, savākt 10'000 parakstu internetā un panākt likumdošanas izmaiņas – uzlabot Latviju.

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Esam sadzirdēti un guvuši nopietnu atbalstu Saeimā!!03. Jan (2012)

Likumdošanas iniciatīva ar gandrīz 12'600 parakstiem, ko pirms 2 nedēļām iesniedzām Saeimā, guvusi nopietnu atbalstu. Nacionālās apvienība (Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK) uzņēmusies izstrādāt un juridiski korekti formulēt šo likumprojektu, paredzot grozījumus konkrētos tiesību aktos — Saeimas kārtības rullī, Satversmes tiesas likumā un Saeimas vēlēšanu likumā. Grozījumi vērsti uz to, lai nodrošinātu tiesisko regulējumu deputāta zvēresta laušanas gadījumā.

AUTORS: ROBERTS GRIŠKEVIČS

Raksts Delfi portālā 16. Dec (2011)

http://www.delfi.lv/news/national/politics/saeima-iesniedz-iniciativu-noteikt-lielaku-atbildibu-par-deputata-zveresta-lausanu.d?id=41988728

AUTORS: ARMANDS GERIKS

Šodien ap plkst. 15:00 iesniedzām sekojošām Saeimas frakcijām vēstuli:15. Dec (2011)

Frakcijai “Vienotība”Frakcijai “Zatlera reformu partija” Frakcijai “Zaļo un Zemnieku savienība” Politisko partiju apvienības “Saskaņas Centrs” frakcijaiNacionālās apvienības “Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijaiun Saeimas Juridiskajai komisijai Jo savā un visu parakstītāju vārdā lūdzam Saeimu nekavējoties sākt darbu pie juridiski korekta risinājuma izstrādes, likumdošanas ceļā nosakot pienācīgu atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu.

AUTORS: ARMANDS GERIKS

10089 paraksti 22:2410. Dec (2011)

Paldies visiem balsotājiem par Jūsu atbalstu, tikai visiem kopā mums izdosies mainīt šo valsti un panākt to, ka mums nebūs jākaunas savu bērnu vai mazbērnu priekšā. Tikai aktīvi iesaistoties un nenolaižot rokas, mūsu dzimtene kļūs arvien labāka...Milzīgs paldies.Drīzumā Jūsu izvērtēšanai piedāvāsim jaunas iniciatīvas kuras mūsuprāt varētu uzlabot valsts pārvaldes darbu.

AUTORS: ARMANDS GERIKS