Iesniegta Saeimā

Pārstāvis: Jānis BērziņšPublicēta: 24. Aug

ATCELT 22. AUGUSTA VIENOŠANOS PAR GROZĪJUMIEM IMIGRĀCIJAS LIKUMĀ PAR VALSTS VALODAS PRASMĒM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
10'812
Jau parakstījuši 10'812

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā un paturēt spēkā valsts valodas prasības uzturēšanās atļaujām nepilsoņiem iepriekšējā kārtībā. Valdība konceptuāli ir vienojusies aicināt Saeimu lemt par grozījumiem Imigrācijas likumā, ar kuriem tiktu pagarināts termiņš, kādā Krievijas pilsoņi varēs iegūt uzturēšanās atļauju, nokārtojot valsts valodas eksāmenu (https://www.delfi.lv/news/national/politics/valdiba-velas-dot-papildu-laiku-krievijas-pilsoniem-nokartot-valsts-valodas-eksamenu.d?id=55871702).

Aicinu atteikties no šā lēmuma un paturēt spēkā noteikumu, ka uzturēšanās atļaujas tiek atņemtas tiem, kas nav nolikuši vai nav pieteikušies nolikt valsts valodas pārbaudi līdz 1. septembrim.

Ir pienācis laiks beigt ņirgāties par sabiedrību un dot skaidru signālu Krievijas pilsoņiem par spēles noteikumiem, nemainot tos visu laiku. Citādi šī prasība par valsts valodas zināšanām tiek pārlikta un atlikta ik pa brīdim. Mums ir jāciena pašiem sevi. Ja kāds valsts valodu nevar iemācīties 30 gadu laikā, tad papildus divi gadi neko nepalīdzēs, un šī 22. augusta vienošanās par izmaiņām Imigrācijas likumā ir piekāpšanās agresorvlasts pilsoņu spiedienam.