Jautājums ir atrisināts kopš 2019. gada jūlija

Pārstāvis: Kristaps KaļiņinsPublicēta: 05. Jun (2017)

ATĻAUT DIVRITEŅU MOTO BRAUKT PA SABIEDRISKĀ TRANSPORTA JOSLU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
958
Jau parakstījuši 958
9'042

Būtu tikai ērti un droši, ja tiktu atļauts motocikliem un mopēdiem, netraucējot sabiedriskā transporta kustību, braukt arī pa sabiedriskā transporta joslām. Pašreiz daudzi to arī dara, lai gan tas ir oficiāli aizliegts. Pašreiz motocikliem, mopēdiem un motorolleriem ir atļauts braukt starp joslām, taču jāņem vērā, ka ir jāievēro drošs intervāls no blakus esošajām automašīnām, lai netiek traucēta satiksme vai apdraudēti tās dalībnieki. Taču ne visur tas droši ir izdarāms. Turklāt, kā jau zināms, šie transportlīdzekļu veidi, savu izmēru dēļ bieži ir slikti pamanāmi. Ja tiktu oficiāli atļauta viņu kustība pa sabiedrisko transportu joslām, tad šiem transportlīdzekļiem tiktu nodrošināta lielāka drošība no automašīnām. Arī automašīnu vadītāji mazāk raizētos par savu auto drošību, motociklistiem braucot starp šaurām automašīnu rindām. Piemēram Lielbritānijā šāda praksme veikmīgi darbojas.

Piedāvātās pārmaiņas var pavisam vienkārši ieviest, veicot labojumus, papildinājumus jau esošajos ceļa satiksmes noteikumos.

Šādas izmaiņas mazinātu aktuālu sastrēgumu jautājumu, palielinātu mazāk aizsargāto divu riteņu motorizēto transportlīdzekļu vadītāju drošību, samazinātu CSN risku iespējamību, ar šo transportlīdzekļu veidu iesaistīšanos (netīši skrāpējumi, auto uzbraukumi motociklistiem kuri pārvietojas starp rindām u.c.), kā arī sekmētu sabiedrību izmantot ērtākus sezonas pārvietošanās līdzekļus kuri nerada sastrēgumus pilsētās un līdz ar to samazina kaitīgo izmešu līmeni.

Iniciatīvas jaunumi

CSDD: Iniciatīva ļaut motociklistiem izmantot sabiedriskā transporta joslas ir vērtējama19. Jun (2017)

Iniciatīva ļaut motocikla vadītājiem izmantot sabiedriskā transporta joslas ir vērtējama, pauda Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba.

«Šī ir izvērtējama iedzīvotāju iniciatīva, tomēr CSDD kopumā uzskata, ka šis risinājums varētu būt iespējams. Tas varētu tikt atļauts ar nosacījumu, ka tiek izvērtētas vietas, kur tas ir droši un lietderīgi, kā arī uzstādot attiecīgās ceļa zīmes,» sacīja Rumba.

Pēc viņa teiktā, šāda prakse, ļaujot motocikla vadītājiem izmantot sabiedriskā transporta joslas, ir sastopama arī citās valstīs.

Pašlaika iniciatīvai izdevies savākt vien 223 parakstus. CSDD pozitīvais komentārs pauž cerības, ka iniciatīvas iesniegšanas gadījumā tā varētu tikt atbalstīta. Lai tas notiktu, vēl ir jāparakstās 9 777 iniciatīvas atbalstītājiem!

AUTORS: ANNIJA EMERSONE