Likuma grozījumi ir veikti neatkarīgi no iniciatīvas

Pārstāvis: Kristaps AizupietisPublicēta: 22. Jul (2015)

ATĻAUT REĢISTRĒT LATVIJĀ MAŠĪNAS, KURĀM IR STŪRE LABAJĀ PUSĒ!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
304
Jau parakstījuši 304
9'696

Izbeigsim Latvijas auto tirgotāju monopolu un uzpūstās auto cenas! Automašīnas, kas, piemēram, tiek tirgotas Lielbritānijā ir ļoti lētas un bieži vien ir izcilā tehniskajā stāvoklī salīdzinot ar Latvijā nopērkamajām lietotajām automašīnām! Pieredzējušam autovadītājam ir pilnīgi vienalga kurā pusē viņš sēž, kā arī arguments, ka ir ierobežota redzamība, lai apdzītu neiztur kritiku – neviens nevienam nevar pavēlēt apdzīt, drīkst arī neapdzīt vispār, kā arī vadītājs pats pieņem lēmumu to darīt vai nedarīt izvērtējot situāciju un redzamību uz ceļa! Tai jābūt katra paša izvēlei ar kādu mašīnu braukt.

Atļaut reģistrēt Latvijā mašīnas, kurām ir stūre labajā pusē! Valstij ir jādod cilvēkiem vairāk brīvības un ļaut pašiem pieņemt lēmumus par savu dzīvi! Vairākās ES valstīs, piemēram, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā jau ir atļauts reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē. Aizliegums reģistrēt šādus auto pārkāpj regulas attiecībā uz ES transportlīdzekļu tipa apstiprināšanu un brīvu preču kustības principu. Esmu 100% pārliecināts, ka no drošības viedokļa labāk ir nopirkt izcilā kārtībā esošu automašīnu no Lielbritānijas, nekā par to pašu naudu, ja vispār sanāk nopirkt vietējo automašīnu, kas prasīs vēl milzīgus ieguldījumus un var draudēt izjukt jebkurā brīdī. Ierobežojumi reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē pārkāpj Eiropas Savienības direktīvu 70/311/EEC par stūres iekārtu tipa apstiprināšanu, direktīvu 2007/46/EC par mehānisko transportlīdzekļu tipu apstiprināšanu, kā arī aizliedzot reģistrēt tāda paša tipa lietotu automašīnu tiek pārkāpts Eiropas Savienības darbības līguma 34. pants par brīvu preču kustību. Automašīnas, kas ir apstiprinātas vienā ES dalībvalstī var tikt tirgotas un/vai reģistrētas jebkurā citā ES dalībvalstī nosaka Eiropas Komisija.

Lētākas, drošākas un daudz kvalitatīvākas automašīnas.

Iniciatīvas jaunumi

Labas ziņas! Iniciatīvas problēma ir atrisināta: stūre var būt labajā pusē!02. Nov (2018)

Kopš 1. novembra Latvijā atļauts reģistrēt vieglos automobiļus ar stūri labajā pusē pēc to pielāgošanas braukšanai pa brauktuves labo pusi.
Platformā ManaBalss.lv kopš 2015. gada ir tikusi virzīta iniciatīva par šo jautājumu ‒ «Atļaut reģistrēt Latvijā mašīnas, kurām ir stūre labajā pusē!» Līdz ar jauno noteikumu stāšanos spēkā, kopš 1. Novembra šīs iniciatīvas norādītā problēma ir atrisināta.
Valdība šī gada 10. jūlijā pieņēma Ministru kabineta (MK) noteikumus, kas nosaka transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar stūri labajā pusē, atgādina portāls Delfi.
Lai reģistrētu automobili ar stūri labajā pusē, to atbilstoši MK noteikumu prasībām jāaprīko ar labās puses kustībai paredzētiem galvenajiem lukturiem; aizmugurējo miglas lukturi tā vidū vai kreisajā pusē vai diviem simetriski novietotiem lukturiem; papildu netiešās redzamības ierīcēm (videokameru, ekrānu, spoguļu pāri), lai nodrošinātu brauktuves kreisās puses pārredzamību no vadītāja sēdekļa labajā pusē.
Lai šāds transportlīdzeklis tiktu reģistrēts, ir jāveic tā pielāgošana atbilstoši iepriekš minētajām prasībām un transportlīdzeklis jāuzrāda agregātu numuru salīdzināšanai. Tā ietvaros pārbaudīs nomainīto gaismas ierīču un papildus netiešās redzamības ierīču esamību, kā arī transportlīdzekli jāreģistrē CSDD nodaļā.
Tehniskās apskates laikā inspektors pārliecināsies par transportlīdzekļa, tostarp uzstādītā papildaprīkojuma atbilstību Tehniskās apskates noteikumu prasībām.
Pastāvēs arī otrs veids, kā pielāgot šādus automobiļus, tos pārbūvējot – vadības ierīces mainot uz kreiso pusi.
Avots: delfi.lv

AUTORS: MANA BALSS