Likums ir pieņemts!

Pārstāvis: manabalss.lvPublicēta: 08. Jun (2011)

ATVERAM SAEIMU!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
12'363
Jau parakstījuši 12'363

Vēlamies, lai sabiedrībai tiktu dotas jaunas iespējas iesaistīties Saeimas darbā.

Vēlamies, lai tiktu pieņemti grozījumi Saeimas kārtības rullī, kas nodrošinātu, ka savācot 10'000 parakstus internetā, sabiedrības iniciatīva nonāk izskatīšanā Saeimas dienas kārtībā.

Šāda iespēja ļautu Latvijas iedzīvotājiem ļautu daudz vieglāk, ērtāk, ātrāk apvienoties un izteikt savas idejas, vēlmes, vajadzības, tādējādi ietekmējot Saeimas darba kārtību kā arī palielinātu izpratni par Saeimas darbu, veicinātu parlamentārā darba pilsonisko uzraudzību, attīstītu pilsoniskās līdzdalības spējas, kā arī ļautu ievēlētajiem tautas priekšstāvjiem uzzināt par lielām sabiedrības grupām nozīmīgiem jautājumiem.

Pievienots dokuments

1307534285HNRnUJ.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Saeimas Juridiskā komisija vakar atbalstīja Saeimas Atvēršanu 3. lasījumam ar 5000 parakstiem un iespēju piedalīties jau no 16 g. vecuma12. Jan (2012)

Lieliskas ziņas – cilvēki varēs parakstīt un rosināt iniciatīvas jau no 16 gadu vecuma, turklāt jau 5'000 pilsoņu parakstu ideju nogādās Saeimā. Tas ir lielisks visu ManaBalss.lv lietotāju, kā arī brīvprātīgo juristu un politikas ekspertu sasniegums. Tagad jātur īkšķi par šī likuma 3. lasījumu Saeimā! Atveram Saeimu :)

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Labas ziņas - deputāti atbalstīja Saeimas Atvēršanu jau 2. lasījumā!!27. Dec (2011)

Pagājušonedēļ deputāti atbalstīja Saeimas Atvēršanu, turklāt, samazinot nepieciešamo parakstu skaitu 2 reizes - no 10000 uz 5000 - lieliski jaunumi! Turēsim īkšķus par 3. galējo lasījumu, lai Saeima tiek veiksmīgi atvērta. Ar šo soli kļūsim par vienu no atvērtākajām demokrātijām visā Eiropā.

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Juristi pabeiguši pētījumu - kā veiksmīgāk Atvērt Saeimu tautas idejām!11. Oct (2011)

Pirms mēneša juristi no vairākām valsts institūcijām un ManaBalss.lv ķērās klāt Saeimas atvēršanai. Mēneša laikā veikta apjomīga analīze, kā visveiksmīgāk atvērt mūsu Saeimu tautas idejām. Šonedēļ eksperti uzsākuši darba nākamo kārtu - likumprojekta detalizētu un pilnīgāku izstrādi, ko piedāvāt 11. Saeimai. ManaBalss.lv nepārtraukti seko līdzi sarežģītajam procesam un turpinās ziņot par jaunumiem!

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Prezidenta birojs un Saeimas juristi iesaistījušies "Saeimas Atvēršanā"!25. Aug (2011)

Prezidenta birojs un Saeimas labākie juristi iesaistījušies "Saeimas Atvēršanā". Par jaunumiem ziņosim jau septembra sākumā!

AUTORS: LAURA ZVEJNIECE

Šorīt Juridiskā komisija izlēma virzīt tālāk "Saeimas Atvēršanu"!16. Aug (2011)

Deputāti nolēma virzīt tālāk likumprojektu "Saeimas Atvēršana" un deva uzdevumu ManaBalss.lv sagatavot likumprojekta pilnveidojumus.

AUTORS: LAURA ZVEJNIECE

Saeima ir atvērta - deputāti šorīt nobalsoja PAR!!21. Jul (2011)

Tikko Saeimā 71 deputāts (V, ZZS, SC un PLL) atbalstīja ManaBalss.lv ideju un ir sākta Saeimas Atvēršana! Visi kopā varam ar sevi lepoties!

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Trīs nedēļu laikā esam kopīgi tikuši Saeimā!04. Jul (2011)

Iniciatīva 3 nedēļu laikā nonākusi līdz Saeimai, to atbalstīja 36 deputāti, to parakstījuši gandrīz 10 000 cilvēki, turpinam balsot!

AUTORS: LAURA ZVEJNIECE

Piektdien deputāti balsos par Saeimas atvēršanu! Jāsavāc vēl 900 parakstu - aiziet!!28. Jun (2011)

Saeima jau šo piektdien ārkārtas sēdē balsos par iniciatīvu, kas ļaus tautai ietekmēt politiku krietni biežāk kā reizi 4 gados! Varam!

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Divas Saeimas jau frakcijas atbalsta šo iniciatīvu un rosinās to skatīt Saeimā20. Jun (2011)

Vienotība jau iesniegusi Saeimā šo likumprojektu; arī VL-TB/LNNK atbalsta šo iniciatīvu. Aicinām atsaukties arī pārējās Saeimas frakcijas!

AUTORS: KRISTOFS BLAUS

Sākam pārmaiņas!08. Jun (2011)

Pirmā iniciatīva ir veiksmīgi atklāta un jau pirmājās minūtēs vērojama liela sabiedrības aktivitāte. Aiziet!

AUTORS: KRISTOFS BLAUS