Pārstāvis: Mārtiņš KrustsPublicēta: 28. Dec (2012)

ATVĒRSIM NOVADU DOMES!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
421
Jau parakstījuši 421
9'579

Vēlamies uzlabot pašvaldību darba kvalitāti un veicināt sabiedrības līdzdalību - nodrošinot iespēju nelielākajos novados un Republikas pilsētās pašvaldību vēlēšanu sarakstus iesniegt ne tikai partijām, bet arī "vēlētāju apvienībām" un tādējādi ļaut kandidēt no partijām neatkarīgām personām.

Piedāvājam mainīt Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 15. pantu, ļaujot novados un Republikas pilsētās, kurās ir mazāk kā 30 000 iedzīvotāju, pašvaldību vēlēšanu sarakstus izvirzīt vēlētāju apvienībām (esošajā redakcijā apgabalos, kuros ir vairāk kā 5000 iedzīvotāju, kandidēt ir atļauts vienīgi no partijas vai partiju apvienības). Likumprojektu skatīt pielikumā.

Lai saprastu ko jaunās normas dos ir jāapskata, ko šādu normu neieviešana mums ir maksājusi. Veicot Administratīvi teritoriālo reformu un reizē nemainot (apzināti vai neapzināti) Pašvaldību vēlēšanu likumu tika radīta likuma nepilnība par labu atsevišķiem politiskajiem spēkiem. Rezultātā tika radīts milzu sabiedrības līdzdalības sarukums. Ja 2001. gadā tika iesniegti - 1520 pašvaldību vēlēšanu saraksti , 2005.g. - 1695 saraksti, tad pēc attiecīgās reformas, 2009.g. tika iesniegti nieka - 737 saraksti, kas ir kritums teju par 1000 sarakstiem. Tāpat paralēli tika izvirzīti par 4 tūkstošiem mazāk kandidātu un piedzīvots kritums vēlēšanu apmeklēšanā. Pēc normu pieņemšanas pieaugs sabiedriskā līdzdalība valsts procesos, pieaugs pašvaldību vēlēšanās izvirzīto sarakstu skaits, ceļot konkurenci vēlēšanās un veicinot pašvaldību darba kvaltāti.

Pievienots dokuments

1358172450FdYd88.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Aicinājums apsvērt atbalstu tematiski radniecīgai iniciatīvai12. Nov (2020)

Paldies par Tavu pilsonisko aktivitāti un interesi par ManaBalss platformas autoru ierosinājumiem!

Tā kā acīmredzot esi ieinteresēts pašvaldību dzīves jautājumos, ManaBalss aicina Tevi parakstīt arī citu iniciatīvu – "Atveram pašvaldības!", kas iestājas par pilnvērtīgu sabiedrības līdzdalību pašvaldību dzīvē.

Ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to arī ar citiem!

AUTORS: MANA BALSS