Iniciatīvas prasība ir izpildīta līdztekus sāktajai parakstu vākšanai

Pārstāvis: Artūrs TereškovičsPublicēta: 18. Aug (2021)

OBLIGĀTU COVID-19 SERTIFIKĀTU SAEIMAS DEPUTĀTIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'977
Jau parakstījuši 4'977
5'023

Ar šo iniciatīvu vēlos mainīt sabiedrības viedokli par vakcinācijas nepieciešamību. Aicinu Saeimas deputātus rādīt tam piemēru!

Katram Saeimā esošajam deputātam un deputātei ir jānosaka obligāts sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Ja tas nenotiek, šāds deputāts nevar pārstāvēt sabiedrību, kurai pats vai pati ir noteikusi obligāto vakcināciju vairākās profesijās.

Sabiedrība šādi iegūs papildus pārliecību par vakcinācijas nepieciešamību un drošumu, un mēs arī redzēsim katra deputāta individuālo lojalitāti pret sabiedrību un iedzīvotājiem.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīvas prasība ir izpildīta līdztekus parakstu vākšanai17. Nov (2021)

Saeimas deputātiem vakcinācija būs obligāta – tā nosaka 12. novembrī pieņemtais likums "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam".

Tas sasaucas ar ManaBalss.lv autora iniciatīvu "Obligātu Covid-19 sertifikātu Saeimas deputātiem". Kopš augusta vidus iniciatīva ir saņēmusi vairāk nekā 4000 atbalstītāju parakstus.

Saziņā ar ManaBalss.lv par jaunā likuma izstrādi atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP) komentē, ka "neapšaubāmi, sabiedrības viedoklis bija svarīgs".

Lai gan iniciatīva ir vēl atbalsta vākšanas procesā, šis viens no daudzajiem gadījumiem, kad politiķi likumdošanas dienaskārtībā sabiedrības izvirzītās prasības pārņem proaktīvi. Tāpēc arī šīs iniciatīvas prasība tiek vērtēta kā izpildīta proaktīvi un pirms tās oficiālas iesniegšanas.

Kopumā no nu jau 47 likumiem un noteikumiem, kas nacionālā mērogā kopš 2011. gada ir grozīti un pieņemti pēc pilsoņu iniciatīvām, 21 gadījumā tas ir noticis proaktīvi – politiķi vai ierēdņi pilsoņu uzstādītos jautājumus savā dienaskārtībā ir pārņēmuši paši vēl pirms likumā noteikto 10’000 parakstu savākšanas.

Jaunais likums nosaka, ka no 15. novembra deputāts Saeimas darbā būs tiesīgs piedalīties tikai tad, ja būs uzrādījis sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu. Vienlaikus darbu turpināt varēs arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsilija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sadarbspējīgu sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Saeimas deputātam, kurš nebūs tiesīgs piedalīties parlamenta darbā, tiks pārtraukta mēnešalgas un kompensācijas izmaksa. Tā tiks atjaunota ar dienu, kad deputāts Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai būs uzrādījis sertifikātu.

Saeimas Prezidijam ne retāk kā reizi divos mēnešos būs jāizvērtē nepieciešamība saglabāt šajā likumā noteikto ierobežojumu.

Prasība pēc Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta attiecināta arī uz pašvaldību deputātiem. Ja domes deputāts līdz 15. novembrim nav ieguvis un uzrādījis sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, deputāta pilnvaras tiks apturētas, pieņemot attiecīgu domes lēmumu. Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ir ieguvis sertifikātu.

Likums būs spēkā līdz 2022. gada 1. jūlijam.

Saskaņā ar Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojumu, patlaban Saeimas darbā ir tiesīgi piedalīties 97 deputāti. Saeimas darbā pagaidām nav tiesīgi piedalīties trīs deputāti – Jānis Ādamsons, Romāns Naudiņš un Jūlija Stepaņenko.

Avots: Saeimas Preses dienests

_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS