Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020) Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām! Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos! Lūgums no ManaBalss komandas: Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai. Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā. Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu. Tavai balsij ir nozīme!
E-GRĀMATAS UZ SKOLU!
Iniciatīva tiks iesniegta Izglītības un Zinātnes ministrijā
Mērķis – panākt, lai visas Izglītības un Zinātnes ministrijā apstiprinātās mācību grāmatas, kas domātas sākot ar pamatskolu, būtu iegādājamas arī e-formātā.
Mēs vēlamies, lai mācību grāmatas, kuras kā oficiāli atzītu mācību līdzekli ir atzinusi LV Izglītības un Zinātnes ministrija, un, kas domātas sākot no pamatskolas, obligāti tiktu izdotas arī e-formātā, nosakot to ar atbilstošiem MK lēmumiem. Tas, kāda formāta grāmatu izmantos bērns, ir vecāku ziņā, bet būtu jābūt dotai izvēlei – nopirkt savam bērnam e-grāmatu un visu skolas bibliotēku glabāt vienā viedierīcē, vai izmantot Valsts piedāvāto iespēju saņemt bezmaksas papīra formāta grāmatas.
Ik gadus vecāki sūdzās par skolēnu somu smagumu, skolās nav vietas bērnu grāmatu uzglabāšanai, skolām nepietiek līdzekļu dubultu grāmatu komplektu iegādei. Ik gadus Valsts tērē milzu līdzekļus papīra formāta skolas bibliotēkas atjaunošanai. Mēs šobrīd cenšamies audzināt modernus un atbildīgus pilsoņus, taču grāmatu jomā atrodamies pagājušā gadsimta vidū – cērtam kokus, drukājam grāmatas, nolietotas izmetam tās atkritumos pēc 5 gadiem. Mēs vēl arvien bojājam bērnu stāju un veselību, liekot viņiem ik dienas pārvietot uz saviem pleciem milzu smagumus. Bērni apgūst modernās tehnoloģijas, vecāki lasa daiļliteratūru e-formātā, bet bērniem šāda iespēja ir liegta, jo tikai retā mācību grāmata ir pieejama e-formātā. Bērni 5. klasē sāk apgūt informātikas pamatus, tas arī būtu laiks, kad sākt apgūt e-grāmatu lietošanu.