Iniciatīva ir atbalstīta!

Pārstāvis: Juris DzenisPublicēta: 26. Mar (2021)

GRIBAM SPORTOT TAGAD
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
11'908
Jau parakstījuši 11'908

Vēlamies sportot iekštelpās arī ārkārtas situācijas laikā! Kopš 2020. gada 21. dedembra Ministru kabineta lēmuma Latvijas iedzīvotājiem ir liegts nodarboties ar sportu sporta klubos un sporta centros. Aizliegums negatīvi ietekmē iedzīvotāju tiesības uz veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kas ir svarīgs priekšnosacījums sabiedrības veselīguma nodrošināšanai un dzīvildzei. Aptaukošanās un mazkustīgums veicina sirds un asinsvadu slimību rašanos un palielina mirstības riskus, tāpat veicina cukura diabētu un saslimšanu ar citām hroniskām slimībām. Vienlaikus regulāri fiziski treniņi palīdz arī garīgajai veselībai un stiprina imunitāti. Zinātnieki pasaulē ir nākuši klajā ar vairākiem pētījumiem, kas pierādījuši, ka inficēšanās ar vīrusu draudi sporta klubos ir minimāli – IHRS pētījumā secināts, ka no 2 miljoniem apmeklējumu saslimstības rādītājs ir 0,02% gadījumos. Latvijā sporta klubus apmeklē aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju, veicot 12 miljonus apmeklējumu gadā. Sporta klubi jau pērn rudenī pierādīja, ka spēj ātri pielāgoties situācijas izmaiņām valstī un nodrošināt atbilstošus epidemioloģiskos pasākumus drošiem individuāliem un grupu treniņiem.

Tāpēc prasām, lai sporta klubos drīkstētu notikt individuāli treniņi un grupu nodarbības. Lai tiek ieviests ar sabiedrības interesēm sabalansēts un drošs sportošanas risinājums iekštelpās, kurā tiek noteikts, kā sporta klubi darbojas un kā cilvēki var nodarboties ar sporta aktivitātēm iekštelpās, ievērojot visus pandēmijas izplatības ierobežojošās un higiēnas prasības atbilstoši MK noteikumiem. Proti, Zaļā -> līdz 200 saslimušajiem uz 100'000 iedzīvotāju -> bez ierobežojumiem; Dzeltenā -> līdz 400 saslimušajiem uz 100'000 -> grupu nodarbības, paredzot 15 m2 cilvēkam, individuālie treniņi līdz 20 cilvēkiem, paredzot 10 m2 cilvēkam; Sarkanā -> līdz 650 saslimušajiem uz 100'000 -> tikai individuālās nodarbības, individuālie treniņi līdz 7 cilvēkiem, paredzot 15 m2 cilvēkam.

Ieguvums no šā būs veselīga un sportiska sabiedrība drošā vidē pandēmijas apstākļos, mazāki veselības aprūpes sistēmas izdevumi ar mazkustīgu dzīves veidu saistītām gan fiziskām, gan emocionālām veselības problēmām. Valdībai un sabiedrībai kopumā - vairāk līdzekļu tieši pandēmijas apkarošanai!

Pievienots dokuments

Pieteikuma_manabalss_pielikums.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Izsaki savu viedokli arī platformā ParvaiPret!13. Apr (2021)

Uzrunājam Tevi kā šīs iniciatīvas atbalstītāju!

Iniciatīva ir iesniegta Saeimā, tāpēc aicinām Tevi uzturēt spēkā savu viedokli par šo jautājumu, vēl pirms par to lemj deputāti!

Organizācijas ManaBalss izstrādātajā platformā ParvaiPret Tev ir unikāla iespēja gan operatīvi sekot un paust savu nostāju par likumprojektiem, gan veidot savu individuālo atbilstības profilu.

Proti, jau pēc desmit veiktajiem balsojumiem Tu varēsi noskaidrot, ar kurām Saeimā pārstāvētajām frakcijām un politiķiem Tavs viedoklis par topošajiem likumiem sakrīt vislabāk. Jo vairāk "par" vai "pret" balsojumu Tu veiksi, jo precīzāki veidosies Tava profila dati un jo labāk Tu spēsi noskaidrot, kura politiskā spēka darbs parlamentā vislabāk atbilst Tavai nostājai.

NB! Tava profila dati ir redzami TIKAI Tev!

Par (vai pret) aicinājumu valdībai atļaut notikt individuāliem un grupu treniņiem iekštelpās balso šeit!

Ja Tev šī iespēja šķiet lietderīga, dalies ar to dalīties tālāk savu draugu un sekotāju vidē!

Tāpat būsim arī ļoti pateicīgi, ja Tu ziedosi platformas darbības uzturēšanai.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Prasība par trenažieru zālēm ir iesniegta Saeimā07. Apr (2021)

Trešdien, 7. aprīlī, Saeimā ir iesniegta iniciatīva "Gribam sportot tagad".

Tās 10'949 parakstus pēc Saeimas Prezidija prasības vēl analizēs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, nosakot, cik daudz no tiem atbilst kārtības ruļļa kritērijiem. Kā leģitīmus kolektīvajiem iesniegumiem likums nosaka 16 gadu vecumu sasniegušu Latvijas pilsoņu parakstus (skat. šeit 131.3 pantā).

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

AUTORS: MANA BALSS