Pārstāvis: Inese DavidonePublicēta: 14. Dec (2018)

IEVIEST SKOLĀS ELEKTRONISKĀS GRĀMATAS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
213
Jau parakstījuši 213
9'787

Lai skolās ieviestu elektroniskās grāmatas un skolēniem ikdienā nebūtu jānesā līdzi savas smagās skolas somas.

izstrādāt noteikumus un likumdošanas maiņu, kas noteiktu, ka skolām būtu pakāpeniski jāpāriet no papīra grāmatām uz elektroniskajām.

Skolēni smago somu vietā varēs nēsāt līdzi iPad vai citas elektroniskās ierīces. Daudziem pamatskolēniem rodas muguras un stājas problēmas dēļ smagajām somām. Digitālās grāmatas ir arī daudz letākas nekā drukātās. Un noteikti neaizmirsīsim, ka tādējādi nodrošināsim zaļāku vidi. Igaunijā jau ir šāda bezmaksas e-grāmatu iespēja: http://estonianworld.com/knowledge/digital-textbooks-introduced-in-estonian-schools/

Iniciatīvas jaunumi

Cik gatavi demokrātijai ir jaunieši un kā to veicināt16. Nov (2020)

Paldies par Tavu pilsonisko aktivitāti un interesi par ManaBalss platformas autoru ierosinājumiem!

Tā kā esi parakstījis šo iniciatīvu saistībā ar jauniešiem un/vai skolu dzīvi, ManaBalss aicina Tevi pievērst uzmanību arī šeit aprakstītajam pasākumam.

Otrdien, 2020. gada 17. novembrī, plkst. 11:00–14:00 tiešsaistes vebinārā "Young and Free to Vote?" tiksies Baltijas un Ziemeļvalstu jaunatnes padomju pārstāvji, lai dalītos pieredzē par vēlēšanām kā politiskās iesaistes centrālo elementu un tā (ne)iedarbīgumu jauniešu uzrunāšanā. Pasākums norisināsies angļu valodā.

Ziemeļvalstu dalībnieki runās par t.s. "ēnu vēlēšanām" – pilsonisko izpratni audzinošu tradīciju, ko jau gadu desmitiem praktizē Ziemeļvalstu skolās.

Pirmsvēlēšanu vecuma vidusskolēni tiek iesaistīti pilna vēlēšanu cikla simulācijā: sākot ar politisko kampaņu izvērtēšanu, piedalīšanos debatēs un beidzot ar vēlēšanu biļetena aizpildīšanu un uzvarētāju paziņošanu.

Vebinārā būs iespēja satikties ar Rutu Einarsdottiru no Islandes, Danielu Honoré Jensenu no Dānijas, Aivaru Kamalu no Igaunijas un Urti Petrulīti no Lietuvas.

Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gadā līdzīgs scenārijs eksperimentālā kārtā tika izspēlēts sešās Latvijas skolās – taču digitāli. Projekta rezultātus vebinārā prezentēs Sabiedrības līdzdalības fonda ManaBalss.lv izpilddirektors Imants Breidaks.

Pasākuma otrā daļa būs veltīta paneļdiskusijai, kuru vadīs Didzis Meļķis no ManaBalss.lv, kā arī tiks uzklausīti skatītāju jautājumi.

Diskusijā piedalīsies Emīls Anškens no Latvijas Jaunatnes padomes kopā ar kolēģiem no Islandes, Dānijas, Igaunijas un Lietuvas.

Aicinām ikvienu sekot līdzi vebināram Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā mājas lapā, ManaBalss Facebook lapā un aktīvi piedalīties, lai arī Tava balss tiktu sadzirdēta!

AUTORS: MANA BALSS

Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020)

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

E-grāmatas skolā tiek jau apspriestas21. Jan (2019)

Ventspilī jau tiek diskutēts par iespēju skolās ieviest e-grāmatas. Tā līdztekus ManaBalss.lv platformā virzītajai iniciatīvai "Ieviest skolās elektroniskās mācību grāmatas" ziņo Kurzemes TV.

Skolēniem, vecākiem, pedagogiem un speciālistiem par šo jautājumu vienprātības nav, un katrai pusei savi argumenti, norāda Kurzemes TV.

Jēdzienam "elektroniskā mācību grāmata" ir vairākas nozīmes. Tie ir gan elektroniskie mācību materiāli, gan mācību programmas planšetdatoros, arī darba burtnīcas e-vidē un virkne citu sarežģītu ierīču. Nākotnē Latvijā elektroniskā vide varētu nomainīt mācību grāmatas papīra formātā. Skolēni, kuri ikdienā nes smagās skolas somas, saskata šīs iniciatīvas plusus.

"Būs tak’ labāk! Piemēram, bērniem ir skolas somas smagas. Ja nav jāņem vienkārši grāmatas, tā ir vieglāk arī," TV sižetā saka Ventspils 2. pamatskolas 5. klases skolniece Andrea. Līdzīgi domā arī viņas klasesbiedrs Aivars: "Muguru netraumē tik ļoti, kad staigā visu dienu ar to smago somu, un tas arī ir komfortabli."

Skolās jau sen tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas, un, pēc dažu pedagogu domām, tas paplašina viņu iespējas pasniegt mācību materiālu. Skolēni mācību priekšmetu apgūst vieglāk, ja pedagogs izmanto videomateriālus, elektroniskos testus un dažādus simulatorus.
"Ne jau katru eksperimentu mēs varam veikt skolā. Nav gan aprīkojuma un, pilnīgi iespējams - nav arī šīs iespējas. Skatoties virtuālos eksperimentus, skolēni gūst pozitīvu pieredzi, var pētīt daudz plašākas lietiņas," stāsta Ventspils 2. pamatskolas direktora vietniece IT jomā Ilze Grinfogele.

Sižetā tika atspoguļotas arī mediķu bažas, ka šādai iniciatīvai ir savi mīnusi, jo šāds priekšlikums būtiski ietekmēs jaunās paaudzes veselību, īpaši redzi. Jau pašlaik arvien biežāk par acu ārstu pacientiem kļūst pirmsskolas vecuma bērni.

"Visi bērni sēž savā mobilajā, jau mums nāk pusotra gada [veci bērni], kas sēž mobilajā. Viņš zina – parādās bildītes, un viņš smejas. Un mēs gaidām četros gados mīnusus [brillēm]. Ko var darīt? Neko. Tāda ir dzīve," skaidro acu ārste Silvija Sila.

Elektroniskajām ierīcēm skolās jāatbilst vienotam standartam. Jāņem vērā, kāds būs ekrāna diagonāles izmērs, kāda ekrāna izšķirtspēja. Jāizlemj arī par šī jaunieveduma finansējumu, jo tas varētu būt visai apjomīgs.

"Es gribētu teikt, šobrīd uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Dzīve pierādīs, kam taisnība un kas ir praktiski izdevīgāk," norāda Ventspils domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas loceklis Jānis Vītoliņš.

Igaunijā testa režīmā tiek ieviesti digitālie mācību līdzekļi, bet izvēle - izmantot papīra formātu vai elektroniskās grāmatas - atstāta pašu pedagogu ziņā.

Avots: Kurzemes TV; LSM.lv

AUTORS: MANA BALSS