Iniciatīva ir iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Laura ŠteinaPublicēta: 27. Jan (2021)

INFRASTRUKTŪRAS UZLABOŠANA GARKALNĒ - AUSTRUMU/RIETUMU IELA
Iniciatīva tiks iesniegta Garkalnes dome

100
256
Jau parakstījuši 256

Vēlamies, lai tiktu veiktas izmaiņas investīciju plānā un pārskatīts Garkalnes novada pašvaldības budžeta priekšlikums 2021. gadam, pilnveidojot apgaismojuma tīklu un veicot ielas seguma maiņu Austrumu ielas posmā Siguldas šosejas labajā pusē (apm. no Austrumu iela 4a līdz Rietumu iela). Kā arī izskatīt iespēju ciema iedzīvotāju nokļūšanai Garkalnes centrā ikdienas pakalpojumu saņemšanai. Austrumu ielas posmā no Siguldas šosejas līdz Rietumu ielai nav izveidota ne gājēju pāreja, ne šosejas pārvads, liedzot nokļūšanu Garkalnes centrā tiem, kuriem nav personīgā auto. Nav arī nodrošināta pieeja vienīgajai uz šosejas izveidotajai pārejai ar luksoforu. Kā arī Austrumu iela nav apgaismota, apdraudot iedzīvotāju, īpaši bērnu, dzīvību un veselību. Pašlaik ciema iedzīvotājiem nav iespējas nokļūt Garkalnes centrā (bērni - uz skolu, bērnudārzu, ikviens - pie ārsta, uz veikalu, bibliotēku, dienas centru, sabiedriskā transporta pieturu utt), un daudzi iedzīvotāji ir izvēlējušies deklarēt dzīvesvietu Rīgā, lai bērnus droši nogādātu izglītības iestādēs ar privāto transportu, brīvi varētu apmeklēt ārpusskolas nodarbības netālu no Rīgas skolām, pavadīt laiku ārā ar draugiem, nebaidoties šķērsot šoseju, kur kustība notiek, auto pārvietojoties lielā ātrumā divās joslās katrā virzienā, kā arī izvairoties no tumšā ceļa posma mežā. Vēlamies, lai tiktu pārskatīts un mainīts pašvaldības 2021. gada budžets un investīciju plāns, paredzot attiecīgu risinājumu novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Tas ir izdarāms, izveidojot apgaismojuma tīklu un veicot ielas seguma maiņu Austrumu ielas posmā Siguldas šosejas labajā pusē (apm. no Austrumu ielas 4a līdz Rietumu ielai), kā arī izveidojot šosejas pārvadu nokļūšanai Garkalnes centrā - uz skolu, bērnudārzu, pie ārsta, uz veikalu, bibliotēku, dienas centru, sabiedriskā transporta pieturu utt. Patlaban šoseju neatļautā vietā šķērso māmiņas ar bērnu ratiem, bērni ar velosipēdiem, pensionāri ar ierobežotām kustību spējām u.c.

Šo īstenojot, uzlabosies iedzīvotāju dzīves kvalitāte un tiks novērsti nelaimes gadījumu riski, iedzīvotājiem šķērsojot šoseju neatļautā vietā. Tā mēs parūpēsimies par iedzīvotāju veselību un dzīvību, kā arī nodrošināsim drošu nokļūšanu Garkalnes centrā. Līdz ar šiem uzlabojumiem paredzams novadā deklarēto personu pieaugums.

Iniciatīvas jaunumi

Par gaisa kvalitāti Rīgā un Eiropā – iesaisties!13. Jan (2022)

Tā kā esi parakstījis šo iniciatīvu un Tev visdrīzāk rūp sakoptas, atbildīgas un veselīgas vides jautājumi, lūdzam pievērst uzmanību šai organizācijas ManaBalss ziņai un aicinājumam līdzdarboties!

Proti, Rīga ir viena no piecām Eiropas pilsētām, kur iedzīvotāji šogad kopīgi meklēs risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanai savas pilsētas un Eiropas līmenī.

Kā viena no piecām pilsētām Rīga ir izvēlēta dalībai starptautiskajā projektā "CODE Europe". Šis projekts ir mēģinājums kopīgi radīt risinājumus Eiropas gaisa kvalitātes jomā, ļaujot sabiedrībai norādīt uz konkrētām problēmām un piedāvāt savas idejas to risināšanai. Projekta iznākums būs lokāla, nacionāla un Eiropas līmeņa likumdošanas iniciatīvas, lai risinātu gaisa piesārņojuma problēmas un ikvienam nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti.

Projektā savu artavu var sniegt ikviens, kuram ir viedoklis par Rīgas gaisa kvalitāti un ir vēlme iesaistīties šīs problēmas reālā risināšanā. Projekta mājaslapā aicinām aizpildīt īsu anketu un raksturot problēmas, ar kurām nācies saskarties galvaspilsētas gaisa kvalitātes dēļ. Tas paredzami neprasīs vairāk par piecām minūtēm.

Katra pieredze un paustais viedoklis ir vērtība, kas palīdzēs uzlabot gaisa kvalitāti visiem Rīgas, Latvijas un Eiropas iedzīvotājiem!

Gaisa kvalitātes tēma kļūst arvien aktuālāka tās pārrobežu rakstura un ar to saistīto problēmu dēļ. Tiek lēsts, ka katru gadu apmēram 400’000 priekšlaicīgas nāves gadījumu Eiropā izraisa tieši gaisa piesārņojuma radītās problēmas. Lai panāktu veselīgu gaisa kvalitāti, jāmeklē visaptveroši un problēmas mērogam piemēroti risinājumi. Tāpēc šī projekta ietvaros tiks izmēģināts Eiropā vēl nebijuša mēroga ideju pūļa iesaistes metode jeb crowdsourcing.

Projekta gaitā savāktās idejas un ieteikumi tiks mērogoti. Projekta sākumā tie aptvers tikai vietējo (pilsētas) līmeni, bet projekta noslēgumā tie sasniegs Eiropas Savienības līmeni.

Tas notiks sekojoši:

- Vispirms iedzīvotāji iezīmēs tās gaisa kvalitātes radītās problēmas, ar kurām viņi savā galvaspilsētā saskaras ikdienā.

- Tad iedzīvotāji piedāvās risinājumus izceltajām gaisa kvalitātes problēmām.

- Iedzīvotāji atlasīs idejas un prioritātes, kas būtu aktuālas ne vien Rīgā, bet arī plašākā mērogā.

- Pamatojoties uz iepriekš apkopoto informāciju, iedzīvotāji kopā ar ekspertiem – Eiropas Vides Biroju – formulēs politikas priekšlikumus par gaisa kvalitāti.

Rīgā projektu vada organizācija ManaBalss un Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Projekta aktualitātēm un vērtīgai informācijai par pilsētas gaisa kvalitātes jautājumiem var sekot "Par tīru gaisu Rīgā" Facebook kontā!

***

Projekts CODE Europe 2022. gada garumā norisināsies piecās Eiropas pilsētās – Rīgā, Tallinā, Atēnās, Lisabonā un Burgasā. Tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā norisinās arī pētnieciskā darbība par digitālo līdzdalību un tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija tās izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

AUTORS: MANA BALSS