Parakstu vākšana iniciatīvai ir pārtraukta!

Pārstāvis: Māris BulderbergsPublicēta: 12. Nov (2019)

PAR UGUNSDROŠIEM MĀJOKĻIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
154
Jau parakstījuši 154
9'846

Latvijā aktuāli ir renovēt un siltināt daudzdzīvokļu ēkas. Pētot cenu piedāvājumus, cilvēki bieži izvēlās lētāko produktu tirgū - putuplastu, bet šim materiālam ir ļoti zema ugunsdrošība. Pats no sevis tas neaizdegsies, tomēr, kādā no dzīvokļiem sākoties ugunsgrēkam, nodegs visa siltinātās ēkas fasāde. Arī izdalītie dūmi ir kaitīgi, un cilvēks tajos zaudē samaņu ļoti ātri. Tāpēc siltināšana ar putuplastu ir jāaizliedz.

Kā labākas versijas siltināšanā ir izskatāmas akmens vate un eko vate. Tas būs nedaudz dārgāk, bet šāds siltinājums nedegs. Un jūsu īpašumam būs lielāka vērtība. Nav prātīgi, nedaudz ietaupot, riskēt ar īpašuma un pat dzīvības zaudēšanu.

Latvijā neatkārtosies Grenfell Tower piemērs - dzīvojamās ēkas Londonā ugunsgrēks, kurā 2017. gadā fasādes degšanas dēļ dzīvību zaudēja 58 cilvēki (https://en.wikipedia.org/wiki/Grenfell_Tower_fire). Ieguvums būs iedzīvotāju drošība un arī vērtīgāki, drošāki īpašumi.

Iniciatīvas parakstītāji 154

Iniciatīvas jaunumi

Parakstu vākšana iniciatīvai par ugunsdrošiem mājokļiem tiek pārtraukta13. Dec (2019)

Parakstu vākšana iniciatīvai "Par ugunsdrošiem mājokļiem", platformā iesniegta 12. novembrī, tiek pārtraukta, jo ir atklājusies neatbilstība starp prasību aizliegt ēku siltināšanā izmantot putuplastu un iniciatīvā lietoto argumentāciju par esošajiem ugunsnedrošo mājokļu precedentiem, kā arī izmantoto attēlu.

Iniciatīvas prasība ir ēku siltināšanā aizliegt putuplastu jeb putupolistirolu (EPS), bet atsauce par ugunsnedrošiem mājokļiem un ēkas izolācijas dēļ notikušu traģisku ugunsgrēku ir uz Londonas Grenfell Tower, kurā tika izmantots cits izolācijas materiāls – putu poliizocianurāts (PIR). Šie ir atšķirīgi izolācijas materiāli, bet iniciatīvas teksts un ilustrācija tos neizšķir.

Publiskai balsošanai nodotās iniciatīvas labot nedrīkst, jo nav korekti mainīt saturu, par kuru cilvēki ir jau nodevuši savas balsis, to nomainot pret citu un iepriekšējos parakstus attiecinot uz teksta jauno redakciju.

Kopš 2019. gada platformā ir izveidots jauns kvalitātes kritērija punkts, kas nosaka, ka "iniciatīvā paustajiem apgalvojumiem jābūt patiesiem un pierādāmiem, tās saturs nedrīkst būt maldinošs." Mums ir svarīgi, lai mūsu parakstītāji netiek maldināti un Saeimā nonākošo iniciatīvu saturs ir kvalitatīvs.

Esam norādījuši autoram uz iniciatīvas satura pretrunīgumu un lūguši apsvērt izveidot jaunu iniciatīvu – fokusētāku un precīzi formulētu.

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS

Par ugunsdrošiem mājokļiem – nāc, piedalies un skaties RīgaTV 24 raidījumu!26. Nov (2019)

Vai aizliegt ēku siltināšanā izmantot ugunsbīstamo putuplastu?

Par to diskutēsim kārtējā raidījumā "Mana Balss"!

Nāc uz ierakstu studijā otrdien, 26. novembrī, plkst. 18:45 (ierašanās no 18:30) Rīgā, Blaumaņa ielā 32! Ēterā skaties svētdien, 1. decembrī, plkst. 20.00!

Diskutēs:
Andris Jakovičs, LU profesors, fiziķis
Harijs Točs, EKO māju būvnieks
Edvīns Grants, pētnieks un ugunsaizsardzības inženieris
Evija Avota, Ekonomikas ministrijas pārstāve
Diskusiju moderē: Ansis Klintsons

Latvijā aktuāli ir renovēt un siltināt daudzdzīvokļu ēkas. Pētot cenu piedāvājumus, cilvēki bieži izvēlās lētāko produktu tirgū ‒ putuplastu, bet šim materiālam ir ļoti zema ugunsdrošība. Pats no sevis tas neaizdegsies, tomēr, kādā no dzīvokļiem sākoties ugunsgrēkam, nodegs visa siltinātās ēkas fasāde. Arī izdalītie dūmi ir kaitīgi, un cilvēks tajos zaudē samaņu ļoti ātri. Tāpēc siltināšana ar putuplastu ir jāaizliedz, argumentē iniciatīvas autors.

Raidījuma "Mana Balss" projektu finansē "Mediju atbalsta fonds" no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild RīgaTV 24.

AUTORS: MANA BALSS