Pārstāvis: Raimonds Lejnieks-PuķePublicēta: 22. Aug (2017)

JELGAVAI MĒNEŠBIĻETES
Iniciatīva tiks iesniegta Jelgavas pilsetas domē

1'000
274
Jau parakstījuši 274
726

Līdz 2016. gada augustam Jelgavas pilsētas sabiedriskajā transportā bija pieejama mēneša abonementa biļete. Pēc pagājušā gada reformu ieviešanas sabiedriskā transporta nozarē mēnešbiļete Jelgavniekiem vair nebija pieejama. Ja sabiedrisko transportu nācās izmantot daudz, tad pēc reformas būtiski paaugstinājās izmaksas sabiedriskā transporta pakalpojumiem. Mēnešbiļetes neesamība, cilvēkiem, kas daudz izmanto sabiedrisko transportu radīja papildus izmaksas. Iniciatīvas pielikumā ir salīdzinātas mēnešbiļešu cenas piecās lielākajās Latvijas pilsētās, tostarp Jelgavā, kurā mēnešbiļetes vairs nav. Ar šo iniciatīvu es vēlos panākt ka Jelgavā atgriežas iepriekš daudzus gadus pastāvošā mēnešbiļešu sistēma.

Es piedāvāju atgriezt sistēmu kāda tā bija līdz 2016. gada jūlijam – nosakot iespēju iegādāties mēnešbiļeti Jelgavas sabiedriskajā transportā. Pašreizējā sistēma cilvēkam, kurš pilsētas ietvaros daudz pārvietojas ar sabiedrisko transportu ir ļoti neizdevīga. Jelgava no 5 lielākajām republikas pilsētām izceļas ar to, ka tai vienīgajai nav savas mēnešbiļetes. Ja cilvēks aktīvi (apmēram 100 braucieni mēnesī) izmanto sabiedrisko transportu, viņam Jelgavā nākas šķirties no gandrīz par 50 procentiem lielākas summas, kā Rīgā un Daugavpilī. (skatīt iniciatīvas pielikumu). Mēneša abonementu varētu uzlikt (papildināt) uz tās pašas Jelgavas E-kartes, kuru Jelgavas pašvaldība pagājušā gada nogalē ieviesa. Ja iepriekš (līdz reformām) mēneša abonementa biļete maksāja 34 eiro, tad arī tagad šai cenai būtu jābūt adekvātai un tā nedrīkstētu pārsniegt 35 eiro robežu.

Ja tiktu atgriezta iespēja Jelgavas vietējās nozīmes maršrutos atkal iegādāties mēneša abonementa biļeti, jelgavnieki atkal varēs aktīvi izmantot sabiedrisko transportu par to nepārmaksājot

Pievienots dokuments

Mēnešbiļešu_cenu_salīdzinājums_5_lielākajās_Latvijas_pilsētās_PDF.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Aicinājums iestāties par iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās un parakstīt iniciatīvu "Atveram pašvaldības!"30. Oct (2020)

Tā kā esi parakstījis šo pašvaldībai adresēto iniciatīvu, uzrunājam Tevi ar aicinājumu atbalstīt patiesi spēcīgas un efektīvas kolektīvo iesniegumu sistēmas izveidi Latvijas pašvaldībās!

Organizācija ManaBalss kopā ar četrām citām NVO ir publicējusi iniciatīvu "Atveram pašvaldības!" un aicina arī Tevi to parakstīt un dalīties ar to savos sociālo mediju kontos.

Lūdzam iepazīties arī ar iniciatīvas pielikumā izklāstītajiem apsvērumiem, kāpēc šis ir ļoti svarīgs jautājums un nepieciešams risinājums.

Ja atbalsti iniciatīvu "Atveram pašvaldības!", tad dalies ar to Facebook u.c. sociālajos tīklos!

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS