Pārstāvis: Ināra MālkalnePublicēta: 27. Feb

JELGAVAS PILSĒTAI, JELGAVAS NOVADAM UN OZOLNIEKU NOVADAM JĀPALIEK ATSEVIŠĶI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
5'271
Jau parakstījuši 5'271
4'729

Vēlos panākt, lai Saeima, izskatot likumu „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” ļautu Jelgavas novadam palikt atsevišķi no Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada. Aicinu balsot par Jelgavas novada, Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada tiesībām pastāvēt atsevišķi administratīvi teritoriālās reformas ietvaros. Pilsētai ir svarīgi saglabāt savu republikas pilsētas statusu, bet Jelgavas novadam svarīgi palikt atsevišķi, lai lauku teritorijas neiznīktu pilsētas ēnā. Aicinu Saeimu ņemt vērā iedzīvotāju viedokli un balsojumu.

Teritoriālās reformas kartē trīs pašvaldības jāatstāj atsevišķi, attiecīgi to atrunājot arī likumā „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

Trim pašvaldībām, kas līdz šim spējušas attīstīties patstāvīgi un izaugsmē pierādījušas gan attīstību, investīciju piesaisti, gan iedzīvotāju labklājības līmeņa kāpumu, jāļauj pastāvēt atsevišķi. Jelgavas pilsētai ir būtiski saglabāt republikas nozīmes pilsētas statusu pilsētvides izaugsmei kā kultūras, izglītības, ražošanas, inovāciju centram. Jelgavas novadam ir būtiski piesaistīt investīcijas tieši lauku teritoriju līdzsvarotai attīstībai. Arī Ozolnieku novada demogrāfiskie rādītāji, ražošanas un ekonomiskās izaugsmes progress apliecina, ka novads spēj augt kā patstāvīga vienība. Šo teritoriju apvienošana nesīs vairāk zaudējumu nekā ieguvumu, kā rezultātā cietīs iedzīvotāju labklājība un teritorijas izaugsmes temps. Aicinu pirms Saeimas balsojuma iedzīvotājiem iestāties par sava novada, savas pilsētas pastāvēšanu atsevišķi!

Iniciatīvas parakstītāji 5'271

Iniciatīvas jaunumi

Jelgava republikas pilsētas statusu tomēr nesaglabāpirms 19 dienām

Valdošās koalīcijas starpā ir sadalījušies viedokļi par Jelgavas un Ventspils pievienošanu republikas pilsētu sarakstam, tomēr iniciatīva par republikas pilsētas statusa saglabāšanu Jelgavai un Ventspilij vairākuma atbalstu nav guvusi.

Attiecīgi administratīvi teritoriālās reformas ietvarā ir paredzēts republikas pilsētas statusu saglabāt tikai piecām pilsētām – Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Rēzeknei un Liepājai.

Debatēs par Jelgavas iekļaušanu republikas pilsētu sarakstā Viktors Valainis (ZZS) sacīja, ka šī vienmēr ir bijusi ļoti nozīmīga pilsēta ar plašu ietekmes areālu. "Tā ir industriāla pilsēta un zinātnes centrs, tā ir visas Zemgales dzinējspēks un centrs. Tā ir divas reizes lielāka par Rēzekni," savu viedokli argumentēja V. Valainis.

Portāls "Delfi" jau ir ziņojis, ka Saeimas kuluāros klīst runas, ka likuma trešajā lasījumā jautājums par lielo pilsētu statusu varētu tikt pacelts atkal, sevišķi attiecībā uz Jelgavu, kuras izslēgšanu no republikas pilsētu saraksta sabiedrībai ir grūti izskaidrot.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes jaunākajiem datiem 2019. gada sākumā iedzīvotāju skaits Latvijas lielākajās bija – Rīgā 632 614, Daugavpilī 82 604, Liepājā 68 945, Jelgavā 55 972, Jūrmalā 49 325, Ventspilī 34 377, Rēzeknē 27 820.

Avots: Delfi

AUTORS: MANA BALSS

Iedzīvotāji pieprasa tikt uzklausīti administratīvi teritoriālās reformas procesāpirms 29 dienām

Vairākos Latvijas novados aktīvi protestē pret iedzīvotāju pienācīgu neiesaistīšanu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) procesā, ziņo virkne Latvijas mediju.

Šīs ziņas sasaucas arī ar ManaBalss platformā nesen publicēto un strauji atbalstu gūstošo iniciatīvu "Jelgavas pilsētai, Jelgavas novadam un Ozolnieku novadam jāpaliek atsevišķi". Trijās dienās to ir parakstījuši vairāk nekā 2300 atbalstītāji.

Strenču novada, Beverīnas novada un Burtnieku novada domju priekšsēdētāji savu iedzīvotāju vārdā ir nosūtījuši uzaicinājumu Saeimas un valdības politiķiem un Valsts prezidenta kancelejai ar uzaicinājumu ierasties uz iedzīvotāju sapulci 4. marta vakarā Strenču novada Kultūras centrā, raksta portāls Delfi.

Savukārt Ikšķile ir kļuvusi par plānošanas centru 5. martā paredzamajai vērienīgajai zemnieku protesta akcijai ar smagās tehnikas iesaisti. Šajā akcijā, kurā zemnieki ar smago tehniku dosies uz Rīgu, paredzēts iesaistīties arī zemniekiem no Talsu, Kandavas, Tukuma, Engures novadu smagās tehnikas vienības. Lai precizētu akcijas dalībnieku skaitu, Ikšķilē tiksies lielākā daļa pašvaldību vadītāju tsk. arī no Pierīgas pašvaldībām.

Ceturtdien, 5. martā, ATR likumprojekts 2. lasījumā tiks skatīts Saeimā.

Avots: Delfi

AUTORS: MANA BALSS