Pārstāvis: Arina VelšerePublicēta: 13. May (2022)

KRIEVIEM: JA ESI PRET KARU UKRAINĀ UN PRET PUTINA VALDĪBU – NEKLUSĒ!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
227
Jau parakstījuši 227
9'773

Pasaules notikumu iespaidā Latvijas sabiedrībai ir aizvien lielākas sašķeltības drauds. Jau tagad visapkārt virmo daudz pretrunīgu viedokļu, un ar šo iniciatīvu es vēlos mainīt vienu no nezināmiem "x" un uzzināt, cik patiesībā Latvijā ir krievu vai cilvēkus, kas uzskata sevi par krieviem, kas neatbalsta karu Ukrainā un neatbalsta Putina valdības īstenoto.

Kā krievu tautības cilvēks es vislabāk saprotu ikvienu no tiem, kas šobrīd nesaprot – kur un kā viņš vai viņa vislabāk varētu izteikties un paust savu viedokli un nostāju papildus tam, ko daudzi cilvēki jau dara. Es piedāvāju pievienoties manai iniciatīvai, kas ir ļoti vienkārši izdarāms, bet svarīgs solis. Tas ļautu pašiem krieviem, krievvalodīgiem, krievu latviešiem, krieviski runājošiem latviešiem, tiem, kas uzskata sevi par krieviem utt. – saprast, cik daudzi no mums patiesībā ir pret karu Ukrainā un cik daudzi no mums ir pret Putina valdību un tās īstenoto. Izdarīsim to kopā! Aiziet! :)

Atkarībā no tā, cik daudz parakstu iniciatīva saņems un cik liela būs Latvijas krievu aktivitāte, būs iespēja skaidrāk un precīzāk secināt patieso situāciju – cik daudz Latvijā ir Ukrainas kara pretinieku sabiedrībās daļā, kas identificē sevi kā krievus un ir Latvijas piederīgie. Lai gan šī iniciatīva nerosina likumu grozījumus, es to adresēju Saeimai, lai patriotiskie, Latvijai patiesi lojālie parlamentārieši zinātu, ka mēs, Latvijas krievi, viņus atbalstām. P.S.: Šīs iniciatīvas attēls – miera balodis – ir Helsinku pilsētas izvēlētais simbols saviem sociālo mediju profiliem. Cita starpā Helsinku mērs ir nosodījis naida izpausmes pret krieviem un krievvalodīgajiem, kas Eiropā ir vērojamas pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā.

Iniciatīvas jaunumi

Latvijas Krievu savienība par "okupekļa" nojaukšanas plānu sūdzas Briselē12. Jul (2022)

Sveiks! Tu saņem šo ziņu, jo esi parakstījis/-usi kādu no iniciatīvām par nepieciešamo politiku pret Krievijas agresiju dažādās tās izpausmēs. Ja esi parakstījis vairākas tematiski līdzīgas ManaBalss.lv iniciatīvas, tad Tu šo ziņu e-pastā vari saņemt vairākkārt. Atvainojamies par sagādāto neērtību un lūdzam Tavu sapratni – šī nav "nospamošana", bet gan mēģinājums turēt Tevi lietas kursā. Lai novērstu šādu ziņu dublēšanos vienam adresātam, ir nepieciešams programmēšanas darbs, ko pašlaik nevaram atļauties. Solām pie pirmās iespējas to paveikt.

Latvijas Krievu savienība (LKS) ir savākusi 10 000 parakstus pret okupantu pieminekļu nojaukšanu, un šī petīcija tiks iesniegta Eiropas Parlamentā, ziņo portāls "Jauns".

Jau aptuveni kopš brīža, kad Saeima un Rīgas dome (RD) deva zaļo gaismu PSRS režīma uzstādīto pieminekļu demontāžai, pret šādu ieceri cītīgi darbojusies pretrunīgi vērtētās un skandalozās Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas partija. Nu viņa devusies uz Briseli, lai attiecīgajā komisijā iesniegtu savāktos 10 000 parakstus.

Parakstu vākšanu LKS uzsāka teju vienlaikus ar attiecīgo lēmumu pieņemšanu Saeimā un RD.

Katrā no LKS rīkotajiem publiskajiem pasākumiem apmeklētāji tika aicināti parakstīt petīciju pret ieceri nojaukt PSRS ēras pieminekļus un ne mazāk jaudīga aģitācija tika izvērsta arī sociālajos tīklos.

Tam visam par katalizatoru, protams, kalpoja šī gada 9. un 10. maija notikumi pie, iespējams, slavenākā sarkanarmiešu pieminekļa Baltijā – tā dēvētā "uzvaras pieminekļa" Rīgā, Pārdaugavā.

Par to, ka iesniegšanai EP nepieciešamos 10 000 parakstus partijas aktīvistiem izdevies savākt, savos sociālajos tīklos ziņo LKS biedrs, Jelgavas novada domes deputāts Andrejs Pagors.

"Šodien uz Briseli dodas vairāk nekā 10 000 parakstu, kurus esam savākuši EP, lai aicinātu Eiropas iestādes iejaukties Latvijas situācijā un apturēt vērienīgo rusofobijas kampaņu un pieminekļu graušanu. [...] Šonedēļ mūsu deputāte Tatjana Ždanoka nodos komitejai mapi ar parakstiem. Sirsnīgi pateicamies visiem, kas parakstīja petīciju un palīdzēja mums vākt! Kopā mums izdosies!" savā "Telegram" kontā raksta A. Pagors.

Pagors: "Ukrainas padošanās izbeigtu karu"

Ir vērts atcerēties, ka LKS Latvijā jau izsenis tiek uztverta kā valstij nelojālu aktīvistu kopa, kas noformējusies partijas veidolā.

Vairāk nekā 10’000 parakstu vietnē Manabalss.lv jau pirms kāda laika tika savākti arī par pašas LKS slēgšanu. Par to tagad būs jādiskutē Saeimā.

Šāda iniciatīva šā gada 11. maijā izvērsta, reaģējot uz partijas un tās biedru aktivitātēm jau pieminētajos datumos – 9. un 10. maijā, kad, faktiski dažādu aktīvistu iedrošināti, ļaudis Uzvaras parkā atkārtoti neatļauti pulcējās, lai svinētu tā dēvēto "uzvaras dienu", kā arī reaģējot uz LKS publiskajām izpausmēm pēc 24. februāra, kad Krievija uzsāka agresīvo iebrukumu Ukrainā.

Šeit vēlreiz jāatgādina jau minētā A. Pagora izteicieni īsi pēc kara sākuma.

Tie parādījušies diskusijā "Facebook", kur tika apspriests viņa partijas biedrenes Tatjanas Ždanokas skandalozais balsojums.

Kā zināms, Ždanoka bija viena no retajiem EP deputātiem, kuri iestājās pret rezolūciju – piemērot stingrākas sankcijas Krievijai, šādā veidā – ar Krievijai tīkamu rīcību – EP pārstāvot arī Latviju.

Diskusijas komentāru sadaļā A. Pagors atbildēja uz kāda komentētāja jautājumu krievu valodā: "Valstij nav tiesību aizsargāties no agresora? Varbūt jāaizliedz arī Krievijai apbruņoties? Jeb varbūt LKS uzskata, ka Ukrainai būtu jāpadodas?"

A. Pagora atbilde krievu valodā bija sekojoša: "Padošanās – tā būtu kara izbeigšana, tas, ko visi vēlas – IR KARA IZBEIGŠANA."

Pēc kāda laika šī atbilde gan no diskusijas bija pazudusi, taču ir saglabājušies tās ekrānuzņēmumi.

Ždanoka pieķerta, bezkaunīgi melojot no EP tribīnes

Konkrēti par pieminekļu jautājumu visnotaļ EP deputāta necienīgi izpildījusies arī pati T. Ždanoka.

Jauns.lv jau pirms kāda laika ziņoja, ka deputāte bezkaunīgi meloja, uzstājoties ar runu no EP tribīnes.

"[...] ar nožēlu paziņoju, ka manā valstī šobrīd tiek izvērsta apjomīga propagandas kampaņa, kuras mērķis ir aģitēt par Otrā pasaules kara karavīriem veltīto memoriālo vietu un kapu vietu iznīcināšanu," uzrunu angļu valodā par pieminekļu jautājumu iesāka T. Ždanoka.

Latvijas varasiestādes ir atkārtoti skaidrojušas, ka minētie plāni neparedz aizskart apbedījumu vietas.

Tas liek domāt, ka – vai nu krievu tiesību aizstāve T. Ždanoka apzināti melo no EP tribīnes, vai arī nepārzina pašus pamatus jautājumā, kurš, kā viņa pati uzstāj, viņai tik ļoti rūp.

Šajā īsajā stāstā ir vēl kāda nianse. Proti, aplūkojot T. Ždanokas profilu EP tīmekļa vietnē, itin viegli ir uziet konkrētās 18. maija uzrunas pierakstīto versiju.

Tā tur publicēta angļu valodā, taču ar visai amizantām izmaiņām, kuras grūti nepamanīt.

Proti – lai arī videoieraksts liecina, ka T. Ždanoka apgalvojusi, ka Latvijā tiek aicināts "iznīcināt kapa vietas", pierakstītajā uzrunas versijā vārdi "burial places" (kapu vietas), aizstāti ar vārdiem "beautiful places" (skaistas vietas).

Avots: portāls "Jauns"

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS

Saeima plāno aizliegt partijām vērsties pret Latviju un citām demokrātiskām valstīm17. Jun (2022)

Sveiks! Tu saņem šo ziņu, jo esi parakstījis/-usi kādu no iniciatīvām par vēršanos pret prokremlisko naratīvu visa veida izpausmēm un to izplatītājiem. Ja esi parakstījis vairākas tematiski līdzīgas ManaBalss.lv iniciatīvas, tad Tu šo ziņu e-pastā vari saņemt vairākkārt. Atvainojamies par sagādāto neērtību un lūdzam Tavu sapratni – šī nav "nospamošana", bet gan mēģinājums turēt Tevi lietas kursā. Lai novērstu šādu ziņu dublēšanos vienam adresātam, ir nepieciešams programmēšanas darbs, ko pašlaik nevaram atļauties. Solām pie pirmās iespējas to paveikt.

Partijām savā darbībā būs aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību un teritoriālo nedalāmību. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atbalstītais priekšlikums Politisko partiju likumā, ziņo LETA.

Tas sasaucas ar ManaBalss.lv autora iniciatīvu "Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības", kurai pašlaik tiek vākti papildus paraksti pirms tās iesniegšanas Saeimā. Vienlaikus saistībā ar tematiski radniecīgu iniciatīvu "Par Latvijas valstij nelojālu personu izraidīšanu no Latvijas un LR pilsonības atņemšanu" ir jānorāda, ka Igaunijā kārtējais prokremliskais provokators ir izraidīts no valsts.

Politisko partiju likuma grozījumu sākotnējo versiju iesniedza Nacionālās apvienības deputāti Edvīns Šnore, Raivis Dzintars, Ritvars Jansons, Jānis Dombrava un Janīna Kursīte-Pakule. Likumprojekts ir uzlabots, atbalstot Saeimas Nacionālās drošības komisijas, Tieslietu ministrijas un deputāta Māra Možvillo (PCL) priekšlikumus, raksta LETA.

Partijām savā darbībā būs aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt vai izplatīt priekšlikumus par Latvijas vai citas demokrātiskas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, ja to nepildīšana apdraud valsts drošību, sabiedrisko drošību vai kārtību, sludināt vardarbību vai terorismu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, propagandēt karu, veikt darbības, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu, reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus.

Tāpat partijām būs aizliegts sniegt atbalstu, lai palīdzētu graut vai apdraudēt demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu. Partijām būs aizliegts sniegt arī informatīvu (propagandas) atbalstu personām vai valstīm minēto darbību veikšanai.

Ja valsts drošības iestāde konstatēs pazīmes, kas liecina par kādu no minētajiem pārkāpumu vai partijas iespējamo prettiesisko darbību, kas vērsta pret valsts drošību vai var tai kaitēt, vai citādi ir pretrunā ar Satversmi, valsts drošības iestāde vai prokuratūra brīdinās partiju par nepieļaujamību veikt šādas darbības.

Atbilstīgi konstatētā pārkāpuma būtībai iestāde, kura konstatējusi pārkāpumu, noteiks termiņu pārkāpuma novēršanai, kas ir ne mazāks par 15 dienām un ne ilgāks par sešiem mēnešiem, vai uzdos normatīvajiem aktiem neatbilstīgo rīcību pārtraukt nekavējoties.

Ja partijas darbība būs pretrunā ar Satversmi, likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem, tā apdraudēs valsts vai sabiedrisko drošību vai būs pretrunā ar kādu no minētajiem aizliegumiem, tad partijas darbību varēs izbeigt, pamatojoties uz tiesas nolēmumu.

Likumā tiks noteikts, ka partiju darbību uzraudzīs un kontrolēs arī prokurors un valsts drošības iestādes.

Daļa no minētajiem grozījumiem jau pašlaik ir noteikta likumā.

Komisijas sēdē netieši izskanēja minējums, ka varētu būt sācies "process" attiecībā uz Latvijas Krievu savienības darbību. Netika gan precizēts, vai runa ir par virzību uz LKS darbības pārtraukšanu vai ko citu, ziņo LETA.

Līdztekus šai Latvijas ziņai sabiedriskā raidorganizācija ERR raksta par Iekšējās drošības dienesta (KAPO) veikto kāda Igaunijas iedzīvotāja izraidīšanu no valsts ar pamatojumu, ka šī persona ir drauds Igaunijas drošībai. Izraidītais vīrietis ir Afganistānas kara (1979–1989) veterānu Dienvidigaunijas nodaļas kādreizējais vadītājs un Tartu Krievijas pilsoņu biedrības aktīvists.

KAPO savā Twitter lapā komentē, ka izraidīšanai ir ar nodomu izvēlēts 14. jūnijs – deportāciju uz Sibīriju 81. gadadiena. "1941. gads vairs nav tikai vēsture," angļu valodā raksta KAPO, "jo ir cilvēki, kas cīnās, lai tas atkārtotos. Šodien kopā ar policiju un robežsargiem mēs izraidījām Kremļa provokatoru", tālāk teikts ierakstā, un seko izraidītā vīrieša vārds. "Mēs cīnīsimies pretī," savu vēstījumu noslēdz Iekšējās drošības dienests.

Cits prokremlisks provokators no Igaunijas ir jau izraidīts maijā.

Jānorāda, ka nule kā izraidītajam bija Krievijas pilsonība, un Igaunijā viņš dzīvoja ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju, kas tagad ir atcelta.

Avots: LETA; ERR

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS

Ne krievi, bet bailes šķeļ sabiedrību26. May (2022)

Iniciatīvu popularitātei un Fortūnai ir kopīga iezīme – untumi. Pat ManaBalss komanda ar visu savu pieredzi nespēj paredzēt, vai viena vai otra ideja "aizies". Godīgi – nē, mēs to nespējam, un tas ir pierādījies vairākkārt.

Tāpēc mūsu komunikācijas klasiskais "piedziedājums" saziņā ar iniciatīvu autoriem ir – "neuztver to savu iniciatīvu personīgi". Zema popularitāte nenozīmē, ka ideja ir slikta, vai arī ka tu, šīs idejas autors/-e, esi lūzeris. Tomēr iniciatīvas "Krieviem: ja esi pret karu Ukrainā un pret Putina valdību – neklusē!" zemā popularitāte liek bažīties un par to runāt. Jo gan mēs paši, gan šīs iniciatīvas autore, gan vairāki cilvēki soctīklos tās sakarā ir ievērojuši tiešām bīstamu tendenci – bailes.

Bailes par savu viedokli, par vārda brīvību – tas nav pieņemami. Tas grauj mūsu, Rietumu, sabiedrības pašu pamatu.

Tāpēc mēs atkārtoti apliecinām, ka pirmām kārtām Tavi personas dati par ManaBalss.lv balsojumiem ir drošībā. Konkrēti Tavu balsojumu neredz neviens. Pēc iesniegšanas Saeimā personu dati, ieskaitot Tavējos, tiek izmantoti tikai depersonalizētai analīzei iedzīvotāju reģistrā, lai konstatētu, cik balsu atbilst Saeimas kārtības ruļļa prasībām – ka balsotājs ir vismaz 16 gadus vecs Latvijas pilsonis.

Konkrētā iniciatīva ir nestandarta gadījums – tā ir autores iniciēts simbolisks žests un Latvijas krievu atbalsts nešaubīgi lojālajiem parlamentāriešiem. Šī iniciatīva nerosina nekādus likumu grozījumus. Tāpēc mēs, ManaBalss komanda, pieļaujam, ka šai gadījumā Saeima iedzīvotāju reģistrā parakstiem neveiks pat ierasto, depersonalizēto un pilnībā drošo analīzi, bet tikai pieņems šos parakstus zināšanai.

Jebkurā gadījumā runas par kāda ManaBalss.lv iniciatīvas parakstītāja vārda nonākšanu kaut kādā "sarakstā" ir absurdas. Tomēr cieņas dēļ pret Latvijas iebiedēto iedzīvotāju sajūtām mēs nesakām, ka viņu bailes ir absurdas. Tās acīmredzot ir īstas. Tomēr lūdzam ikvienu šaubīgo ņemt vērā, ka šādas bailes pamatojas nevis Latvijas realitātē un faktos – Tavā realitātē, bet gan Krievijas draudos un melos.

Šajās dienās mēs, Latvijas sabiedrība, sākam tiešām apzināties šo melu, draudu un no tiem izrietošo baiļu apmēru un ietekmi. Protams, labāk ir vēlāk nekā nekad, un par šo ir jārunā atklāti un mērķtiecīgi. Kā par sevi un Latviju pārliecinātajiem, tā šaubīgajiem ir jāsaprot gan šādu draudu ļaunums un absurdums, gan Latvijas spēks un drošums.

Arī ManaBalss saziņā ar iniciatīvas autori viņa saka, ka būs nepieciešams laiks to "sagremot". "Man tagad pašai ir nepieciešams laiks, lai visu apdomātu. Kopš uzrakstīju iniciatīvu, esmu saņēmusi tik daudz dažādu viedokļu, ka man ir nepieciešams laiks to visu "sagremot"."

"Esmu arī redzējusi viedokli Twitter par Krievijas vēstniecības sarakstiem, kas it ka tiek veidoti ar ManaBalss.lv palīdzību. Ko lai saka – amizanti. Manuprāt, noderētu kāda sociologa vai psihologa komentārs, jo šķiet, ka ar šo iniciatīvu mēs par savu sabiedrību esam uzzinājuši kaut ko jaunu," secina autore.

Viņa arī secina un piekrīt, ka daudzus no parakstīšanas acīmredzot attur bailes. "Jā, tās ir bailes. Bet, ja ir bailes par nokļūšanu Krievijas vēstniecības "sarakstos", tātad šie cilvēki tomēr uzskata, ka Krievijas vēstniecība ir ļaunums – ja jau nokļūt tās sarakstos nav labi?" viņa argumentē. "Tātad cilvēks izvēlas neko publiski neteikt un nedarīt, lai gan šādu simbolisku balsojumu ir grūti nosaukt par lielu publisku izpausmi. Tas ir paradokss: uzskatīt kaut ko par ļaunumu un pilnīgi neko nedarīt un neizteikties pret to. Un laikam "vienā maisā" ar viņiem var likt tos, kas atbild, ka iniciatīvai nav jēgas, jo tā taču neko nemainīs."

Autore ir saskārusies arī ar viedokļiem, ka par iniciatīvu nav jābalso, jo cilvēkiem nav jādalās pēc tautībām. "Es pati šādam viedoklim piekrītu – ka nav jādalās, tomēr situācijā, kad cilvēki Pārdaugavā šai laikā slavina Krieviju, manī ir radījusi jautājumus. Nevienam neko neuzspiedīšu. Lai parakstās tikai tie, kas to grib un jūt tādu nepieciešamību."

"Es gribēju lai iniciatīva ir pēc iespējas vienkārša, un nerakstīju tur vairāk pamatojumu," saka autore. "Bet ja mani kā krievieti kaut kas arī saista ar Krieviju, tad tie ir Krievijas cilvēki, kam ir morālie orientieri un kas, neskatoties uz neizsakāmu bīstamību to darīt Krievijā, izsakās pret karu publiski. Es nekā šobrīd nevaru viņiem palīdzēt. Man tas sāp. Vienīgais, ko viņu labā un viņiem par godu varu darīt un to uzskatu arī par savu morālo pienākumu, ir – izteikt savu viedokli kā krieviete Latvijā publiski un aicināt to darīt arī citus."

No ManaBalss puses jāpiebilst, ka bailes #katikkāduneaizvainot, sevišķi austrumu virzienā, bet tāpat arī pašiem savā valstī, ir līdzvērtīgi neveselīgas. Bet nupat jau laikam mēs esam sapratuši arī to. Nelāgi gan ir apzināties, ka latviešu līdzšinējās bailes un nepareizi motivētais atturīgums ir balstījis baiļu rašanos un nostiprināšanos Latvijas krievos. Bet šeit nu mēs esam. Izdarām secinājumus un rīkojamies apņēmīgi un mierīgi.

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS