Pārstāvis: Elīna EglePublicēta: 24. Oct (2016)

MAZĀ BIZNESA DIENA - ATZĪMĒJAMĀ DIENA LATVIJĀ!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
166
Jau parakstījuši 166
9'834

Latvijas Biznesa savienība rosina ieviest Mazā biznesa dienu kā atzīmējamo dienu, katra gada trešā novembra sestdienā. Atzīmējamā diena ir iespēja sabiedrībai novērtēt uzņēmīgu un radošu cilvēku devumu Latvijas ekonomikā un nodarbinātībā. Atzīmējamā diena neradīs zaudējumus ekonomikai kā tas būtu brīvdienas gadījumā, bet izcels mikro un mazo uzņēmumu veikumu, mudinās uzņēmējus strādāt un kāpināt kopējo labklājību.

Nepieciešami grozījumiem likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, kurus 2016.gada pavasarī sagatavojusi Labklājības ministrija, atbalstījusi Ekonomikas ministrija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Likumprojekta grozījumus apstiprināja arī Ministru kabinets, bet Saeima 07/04/2016 bez pamatojuma noraidīja grozījumu izskatīšanas uzsākšanu atbildīgajā komisijā.

Mikro un mazais bizness veido 49% no Latvijas tautsaimniecības un nodarbina 67% no visiem darbiniekiem Latvijā reģistrētajos uzņēmumos. Mikro un mazie uzņēmumi nodrošina 45% no Latvijas uzņēmumu kopējā apgrozījuma. Mazais bizness ir Latvijas ilgtspējas dzinējspēks. Saskaņā ar Lursoft datiem uzņēmumi, kas atzīmē Mazā biznesa dienu veiksmīgi attīstās un aug, savukārt iedzīvotāji iegūst gandarījumu, uzzinot, ka Latvijā top daudzi kvalitatīvi produkti un pakalpojumi. To apliecina jau ceturto gadu ievērojamais mājas lapas "Mazā biznesa diena" apmeklējums un "Facebook" lapas AtbalstiMazoBiznesu sekotāji. Eiropas Komisijas Mazā biznesa dienu novērtējusi pieškirot iniciatīvai nacionālā uzvarētāja statusu ''European Poromotion Awards 2014''.

Iniciatīvas jaunumi

Simboli ir svarīgi – autore aicina atbalstīt Mazā biznesa dienas iniciatīvu26. Jun (2020)

Pasaulē pēc ANO iniciatīvas 27. jūnijā atzīmē Starptautisko Mikro, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) dienu.

Latvijā MVU pēc skaita ir lielākā daļa no uzņēmumiem; pēc pienesuma ekonomikai – virs 40% no kopējā apgrozījuma. Latvijas Biznesa savienība (LBS) jau kopš 2016. gada rosina vēl skaidrāk apzināties šo mūsu sabiedrības, valsts un ekonomikas svarīgo daļu ar jaunu atzīmējamo dienu.

Latvijā Mazā biznesa diena mikro un mazajiem uzņēmumiem tiek organizēta iniciatīvas ''Atbalsti mazo biznesu'' ietvaros. Tas ir viens no publiskākajiem pasākumiem, kurā var piedalīties ikviens sabiedrības loceklis. LBS aicina šo dienu atzīmēt ik gadu trešajā novembra sestdienā.

LBS padomes priekšsēdētāja Elīna Egle saziņā ar ManaBalss uzsver, ka "Covid-19 krīze ir dramatiski mainījusi MVU uzņēmējdarbības vidi, un tai ir milzīga negatīva ietekme uz tūkstošiem MVU, kuriem savukārt ir būtiska ietekme mūsu ikdienas dzīvē. MVU ir sava veida pamats sociālajai stabilitātei vietējā un reģionālā līmenī. Proti, MVU ir Eiropas un Latvijas sociālās labklājības modeļa centrā. Šo uzņēmumu īpašniekiem, kas parasti ir arī to vadītāji, uzņēmuma vidēja termiņa un ilgtermiņa ekonomiskā attīstība ir svarīgāka nekā īstermiņa peļņa un apgrozījums."

Apsver savu atbalstu arī šīm iniciatīvām:

Vienkāršota EDS mazajam biznesam, pašnodarbinātajiem un IK

Atcelt IIN avansa maksājumus komersantiem un pašnodarbinātajiem

Un visbeidzot – lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk - iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS